Mondial 125 rt yag sizdiriyo yardim

Konu, 'Motosikletinizin Resimleri ve Videoları' kısmında Arda özberk tarafından paylaşıldı.

1. Arda özberk

Arda özberk Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Mrb arkadaslar baslikta yazdigim gibi motorsikletimin motor isininca egzozun uzerinde bi kapak var 4 vidali onun kenarindan az miktarda yag sizdiriyo motor dururken calismiyo ken sizdirmiyo 5 ay oldu alali motoru onceki sahibi yatak sardirmis yeni motor toplandi toplanirken icine konan yagla duruyo hala neden sizdiriyo sizce bide bisey olurmu bana olmaz gibi geliyo cunku cok az sizdiriyo yardim edin lutfennnn

2. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Konu tekrar aktif olmuştur :)

3. Arda özberk

Arda özberk Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Yardimlarinizi bekliyorum abilerim su sorunu sizin yardimlarinizla cozecegime inaniyorum yardim eden ve etmeyen herkez sag olsun iyi formlar

4. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Benim anladığım senin motor hafiften yağ yakıyor. Yağ seviyesi çok hızlı düşüyomu diye kontrol et. Azsa, yani değişsen yağ 3000 km falan çok azalmadan götürüyosa bence önemli bişey yok.

5. murat tuna

murat tuna Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Selam , o vidaların altında conta varmı? varsa conta zedelenmişitir onu yenilersen bir sıkıntı kalmayacağını düşüğnüyorum,

6. Arda özberk

Arda özberk Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Ben motorsikletten pek anlamiyorum 5 aydir icindeki yag ile kullaniyorum yag cubugu daha yeni yariya geldi contadan siziyo olabilir ama size sormamin nedeni motor ustasinin dukkaninda bi motorsiklet gormustum motorunun her yerinden sizdiriyodu bisey olmazmi bole diye sordum yok iyidir pis yagi atiyo dedi benimkinin altindan az sizdiriyo ama yinede icim rahat degil bisey olur diye korkuyorum

7. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    5 ay önemli değil kaç km yaptın?

8. Arda özberk

Arda özberk Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Km aldigimda bozuktu yeni yaptirdim kac km yaptim bilmiyorum aldigimdan beri ilk motorum oldugu icin hevesle epey gezdim

9. Arda Karaca

Arda Karaca Üye

Motosiklet:
    BMW
    Çin malı motorlar piyasaya girdi de eski bisiklet tamircileri motor ustası oldu.

Şenol SEL bunu beğendi.
  10. Arda özberk

Arda özberk Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Çin mali ama ben kullanan biri olarak söylûyorum cok atak seri az yakan az masraf cikaran bi motorsiklet aldim alali 15 milyon masraf yaptim arkadasta bianchinin cub motorsikleti var 2 haftaya bi masrafyapiyo ama yinede vitesli motorlara ilgim buyuk nasipse mz 251 alacam iyi formlar

11. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Bahsettiğiniz nokta motosiklet silindir kapağıdır.genel olarak en YaYgın yağ atan bi bölgedir.O kapağın altında Oring şeklinde plastik bir conta var onun değişmesi gerekiyor.Kalitesiz malzemeden üretildikleri için sürekli bu sorunu yaşamaktayız.Maliyet aşağı yukarı 5-10 tl tutar.Yağ seviyesini her zaman kontrol et bir an önce bi motosiklet servisine gitmeni tavsiye ederim teşekkürler...

Arda özberk bunu beğendi.
  12. Arda özberk

Arda özberk Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Tesekkur ederim evet contanin ordan kaciriyo az miktarda kacirdigi icin simdilik degistirmek istemiyorum bi zarari olurmu acaba bide vidalari gevsemiste olabilir diye dusunuyorum iyi formlar

13. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    altı üstü bir conta için motoru yakma!! ben olsam hemen değiştirirdim;)

14. Arda özberk

Arda özberk Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Ya isin gercegi bizim kirsehirde tamirci 5 kisi var yok guvenilir bi usta yok motorun arka stop lambasini degistirttim ustaya gecenlerde 10 tl istedi kablosu kopmus kablo felan cekmis sacmalik kazik atacak adam ariyolar burasi ufak yer oldugu icin cok iscilik aliyolar motorun contasini degistirmek cok basit 4 vidayi sokup contayi takip geri sikiliyacan vidalari ama anahtar girmiyo cok zor vidalari sokmek alt tarafi sokuyom ustu sokemiyom simdi ustaya gitsem en az 30 tl ister yinede soracam bide contayi yapip bidaha gelsin diye baska yeri bozarsa:) yaparmi yapar kis gunu isleride kesat herkeze keyifli formlar

15. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Neden MZ 251 alacaksınız.Çok mu paranız var.Servise verecek kadar benziciye verecek kadar çok paranıza varsa daha iyi bir şeyler alabilirsiniz.Mesela Motosiklete yeni başladığınıza göre yamaha veya honda nın 125-150 cc segmentindeki motosikletlerinden alabilirsiniz.Yaktıkları benizn ve servisteki daha az ödemelerle MZ251 e ödeyeceğiniz servis ve benzin paraları cebe kalır.Ha tabii birde "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri var.Bence eğitim almadan trafiğe çıkma.
    Hiç kimse kendi kendine sürücülüğün temel prensiplerini öğrenemez.

16. Arda özberk

Arda özberk Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Cok dogru söylûyosun ama bizim burasi ufak yer istediğin motorsiklet yok elinin altinda bide çok param yok 400 tl param var arkadaşimin babasindan alacagim mz 251 i 450 istiyo çok temiz atak ucuz olmasinin sebebi plakasi ruhsati yok zaten suanki motorsikletiminde yok arastirdim mz motorsikleti herkez övûyo motoru trafige cikmiyorum mahallede biniyorum umarim anlatabilmisimdir abi saygilar

17. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    10 TL nin altına sanayide iş yaptırman zor, 20 TL ye bile bakmazlar yoğun günde ;)
    Sen contayı bul, kendin takmayı dene çok alengirli bi iş değilse.

Bu arada kask yoksa mutlaka al, hemde 20 liralık değil en az bi 100 liralık falan sağlam bişey al. 2 teker üstündesin, uçmak her zaman mümkün. Kafayı çarparsan kafanda kask bulunsa çok iyi olur ;)

Eğer oralarda düzgün kask yoksa:
    www.motomax.com.tr

internetteki motor malzemesi satan bisürü başka dükkan da var, bak sağlam bişey araştır. Gerekirse yardım iste, yardımcı oluruz model konusunda.

18. Oğuz Kiper

Oğuz Kiper Üye

Conta sorunu olabilir hocam, bir de iyi bir ustaya göster derim, yukarıda yazılan gibi eski bisikletçiler motor ustası oldular