mondial 150 zat

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında fatih.ay tarafından paylaşıldı.

1. fatih.ay

fatih.ay Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    slm arkadaşlar ben 1 ay önce mondial 150zat aldım buna egzos taktırmak istiyorum egzozuda aldım aslında bana düşüncelerinizi söyleyebilirmisiniz sizce nasıl olur

http://www.jsvracing.com/urun_detay.asp?stk_kod=11399

2. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Aramıza hoşgeldiniz öncelikle yeni motorunuz hayırlı olsun sonrasına gelince çin motorlarının eksozları ile bayağı oynama yapılıyor sesi güzelleşsin diye ama sahip olduğunuz motor scooterdir sadece ses için yapıyorsanız hiç bozmayın derim nedenine gelince motorun gücü belli 150cc 9 beygir büyük ağızlı bir eksoz taktığınızda homurtusu çoğalabilir fakat ömründen çalar mesela eski motorum olan 150 zat 35000 km ve hala motorla ilgili bir arıza çıkarmadı bir arkadaşımın 150 zatı ise eksoz ile oynadığı için 2 defa motor arızası çıkardı ayrıca bu motorun eksoz manifoltuna bağlı olan 2 adet civatası hamur gibi kopuyor ve manifoltun civata yerlerinide bozuyor eğer illaki bişeyler yapıcam derseniz fren ve gaz tellerini honda activianınkilerle değiştirin eksoza bağlı olan civataları söktürün yerine yerli civatalar kullanın fazlada zorlamayın başınıza bir dert açmaz ama aksini yaparsanız tamirciye çalışırsınız ona göre:):)

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu egzost sesi güzel yapar ama size göre
    Diğer yandan sıkıştırma oranı oldukça düşer.
    Bakmayın siz satıcının reklamına.Malı satmak için çok takla atarlar ama siz orjinal egzostunla devam et.
    Ha dersen ciddi firmaların performans egzostunu takacağım o başka.
    Ama motorun gücü belli.Egzostla çok fazla performans bekleme.Yine aynı beygiri alır ama daha fazla benzin harcar ve daha az hız ve daha fazla möasraf çıkacaktır.
    Ama denemesi de paralı sakın unutmayın.

4. fatih.ay

fatih.ay Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    sağolun arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için ama zaten bu gün motorcuya vermiştim yapsın diye eski egzos bende duracak yine eğer dediğiniz gibi olurda memnun kalmazsam yine orjinali taktıracağım