Mondial 150 zc mi asya AS150T-19A mi ? :)

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Sedat Bayezit tarafından paylaşıldı.

1. Sedat Bayezit

Sedat Bayezit Yeni Üye

Merhabalar..
    İlk motorum olucak 19 yaşımdayım schooter modellerinde birşeyler almayı düşünüorum bütce 2200 tl açıkcası hiç anlamıyorum desem yeridir 1 haftadan beri araştırıyorum 2 güzel model buldum
    Birincisi Mondial 150 zc görünüş bakımından güzel 145 cc sanırım fiyatı nedir bilemiyorum yakklasık fiyatı nedir tahminen bilen arkadaşlarımız varsa yardımcı olabilirmi.
    İkincisi ise asya AS150T-19A
    Bunun resmi websitesindeki fiyatı 2160 ama biraz büyük yakındanda inceledim ama mondial daha çok hoşuma gitti sizce mondial 150 zc yi ne kadara bulabilirim ve kullanan arkadaşlarımız varsa sorunları varmıdır uzak durmalımıyım veya hangi modele markaya yönelmeliyim teşekkürler..

2. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    kardeşim illede scuther diyorsan honda activa yada yamaha bvs tabsiye ederim saha hem az yakar hemde arıza açmaz bunlar sana 2 3 ayda bir arıza açar demedi deme

3. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    yaşın vitesli öğrenmeyede müsait o fiyata 2. el honda cbf 150 alabilirsin ve senin için daha iyi olur ilerleme öğrenme ve tecrübe açısından...

4. Sedat Bayezit

Sedat Bayezit Yeni Üye

Teşekkürler cevaplar için öncellikle honda, yamaha çok araştırdım en ucuzları bile benim bütçemden çok çok yüksek onun için asya yada mondial arasında kararsız kaldım bunlar arasında tercih edecek olursak sence hangisi iyi hocam?
    Birde viteslilere ısınamadım gitti. O yüzden bu tipler daha hoşuma gidiyor.. :)

5. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    ozaman asya derim kardeş mondiale hiç girme kafayı yer yakarsın motoru:D Asya mandiale göre daha dayanıklı:)

6. Sedat Bayezit

Sedat Bayezit Yeni Üye

Teşekkürler yanıtlarınız için farklı kişilerin görüşlerinide alsam bi rahatlıcamda :)

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hiç birini alma.

Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanı koruyabilecek kalitede KASK al
    Ehliyetini al
    Biraz daha para biriktir... "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri al.
    Sonra Motosiklet ile başla.Sukuterle başlarsın sonra birden için ısınıverir Motosiklete geçmek istersin ama herşeye sıfırdan başlamak zorunda kalırsın.
    Ama Motosiklet ile başlarsan sıkılırsan sukuterde geçiş sorunu yaşamazsın.

Çin malı alma.Yerli diye ittirir satıcılar ama yerli üretim Motosiklet ve sukuter yok.Bu tezgaha sakın gelme.

Barış bunu beğendi.
  8. Emre Çakar

Emre Çakar Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    ıkısınıde alma