Mondial 150 zc.. Yardım

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Oğuzhan ARSLAN tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzhan ARSLAN

Oğuzhan ARSLAN Yeni Üye

Öncelikle bende mondial 150 zc scooter var.. yaklaşık 200 km yol gıdıcem dönüşle beraber 400 e yakın.. sormak ıstedıgım konu bu tur scooterlerla uzun yola çıkılırmı bakımları felan yapıldı hep sorunsuz birşekilde zaten pek anlamıyorum motorların ıcerıgınden felan o yuzden yolda kalırsam yandım diyebilirim.. :) gerçi arkadaşımla gidicez ama bir sorun çıkarmı dıyorum.. scooterlerla uzun yola çıkan varmı benım gıdecegım yol dag yolu çakıllı ve asfalt yol karışık birşeyler bende bılmıyorum ama sonucta dag yolu pek iyide sayılmaz .. ana yoldanda gidilir ama ehlıyetım yok :) o yuzden dag yolundan gıdecegız.. şimdi tecrubelerınıze dayanarak ve scooterla uzun yolu cıkılırmı danısıyım dedım sızlere.. yorumlarınızı beklıyorum .

2. hakan tezcan

hakan tezcan Yeni Üye

bende 4 ay öncesi mondıal 125 zn vardı bu motorla eşim ve ben toplam 150 kg + 30 kg yük istanbul avcılar-L.burgaz alacaoğlu 160 km gidiş + 160 dönüş her hafta olma üzere geçen yaz 6-7 defa gittim.yine aynı motor ile avcılar-iğneada 1 defa gittim orasıda yanılmıyorsam git gel 500 toplamıştır,hiç sorun yaşamadım ama yoruyordu uzun mesafeler her 50 km de bir mola veriyorduk 10 dakikalık.

Oğuzhan ARSLAN bunu beğendi.
  3. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Bence dikkat et hem havalar bozuk hemde dağ yolu mümkün olduğu kadar hız yapma kalırsanda kalırsın artık yapacak bişey yok Arkadaşlarınla gideceksen grup sürüşü kurallarına uyun gazlayıp kimse kopmasın gruptan :)

4. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    motosikletinin bakılarının tam olduğunu söylemişsin, bu yüzden sorun olacağını zannetmiyorum. Hakan abinin dediği gibi çok dikkatli olmalısınız.

5. Oğuzhan ARSLAN

Oğuzhan ARSLAN Yeni Üye

inşallah dediğiniz gibi olur.. martın 10-15 arası çıkmayı dusunuyoruz. malum bura bayburt kar eksık olmaz. gerçi baya kalktı ama nolur nolmaz beklıyeyım dedık. bayburttan dağ yoluyla trabzon/ uzungol yapıp donıcez hayırlısıyla

6. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    bol bol fotoğraf çekip bizimle paylaşırsanız çok güzel olur. ben de karadeniz turu yapmayı çok istiyorum.

7. Oğuzhan ARSLAN

Oğuzhan ARSLAN Yeni Üye

elbette paylaşırım.. uzungöl olsun karadenizin heryerı bir başka güzel