mondial 250

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında berkay yeşilay tarafından paylaşıldı.

1. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    slm arkadaslar merak ettigim için soruyorum hem merak hemde bilgi amaçlı mondial 250 MCT chopper benzin ısıgı yandıgı zaman kaç km daha yol gider acaba deniyeniniz oldumu bugun ben 20 km yol gittim sonra benzin aldım tsk ederim

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    İsabetli bir karar vermisşiniz.
    Rezerveye düştüğünüz zaman hemen en yakındaki pompadan benizini alın.Dibine kadar kullanmanın bazı sakıncaları vardır.
    Ama illaki denemk isterseniz yanınıza özellikle benzin için imal edilmiş bidonlardan alın içine yakıt koyun yedekte dursun siz denemenizi öyle yapın.Yoksa bir atasözü devreye girer hemen.Akılsız başın cezasını ayaklar çeker diye.O ağırlıkta bir motosikleti iteklemek bayağı kasar adamı.

3. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    şenol abi benımkısi bir tedbir amaçlı benzın gostergesı olmadıgı için bilmek istedım olurya bırgun benzınlıgı gecer sonrada lamba yanarsa bilmek istedım kaç km yol gıdebilirim dıye şimdi 20 km yı gecırmem birde 20 km içinde benzinlige gelecegıme güvenerek denedım.şenol hocam ben yınede bılmek istiyorum birde bu motorların yedek deposu var.benzin bitince yedek depoya gecınce kaç km yol gıdebilirim.tsk ediyorum

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle kavram kargaşasına bir son verelim Chopper değil cruiser.
    Sonra yedek depoya geçince takribi 30-50 km arası lazım olur ama senin gaz açışına vites kullanmana göre değişir.Sen onu kafana 30 km olarak yaz.

5. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    tsk ederim şenol hocam benım için onemlı bır bılgıydı bu yanı ıhtıyac olmaz inşallah ama ya olursa dıye benımkısı bilgi amaçlı tekrar tsk ederim bılgılendırdıgınız için