mondial re 150 aldım

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Murat Burak tarafından paylaşıldı.

1. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    merhaba arkadaşlar hayalimde hep touring tarzı bir motor vardı aprilia capanord veya varadero transalp tarzı bişey ama hem yaklaşık 15 yıldır hiç motor kullanmamış olmam hem şenol hocamın yıllar sonra büyük motor kullanmamam gerektigi konusundaki olumlu eleştirileri hemde bu sıralar ekonomik yönden pek rahat olamadıgımdan kendimle alakasız olan mondial re 150 aldım kısmetse cuma günü plaka işlemleri felan bitip teslim edicekler bu motor hakkında bilgisi olan veya kullanıpta bir sıkıntısı olan varsa paylaşırsa sevinirim saygılarımla..

2. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun alınmış alınmıştır fazla yüklenmemeye dikkat et yoksa sen üzülürsün tamirciler çok sevinir :)))

Murat Burak bunu beğendi.
  3. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hayırlı olsun.

4. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    yağışlı havalarda dikkatli ol lastiklerine pek güvenme derim hayırlı uğurlu olsun

5. mehmet MORCU

mehmet MORCU Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    güle güle kullan murat hayırlı olsun..

6. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

murat hayırlı olsun,güle güle kullan,fazla birbilgim yok bu motosikletle ama diyeceğim itinalı kullanıldıgında hangisi olursa olsun sorun az cıkarır,bakımlarına dikkat et, sanırım zevkle kullanırsın

7. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    hayırlı uğurlu olsun arkadaşım :) bende mondial kullanıcısıyım motorunla ilgili bir fikir yada tecrübe mevcut değildir :) ama ömer abi'ninde dediği gibi hor kullanmayıp bakımlarını zamanında yaptırdığında inana bana uzun süre seni üzmez..tabi sende motorunu üzme..yağmurlu havalarda dikkat orjınal lastıklerı KAYIYOR !!! :) tekraradan hayırlısı olsun..birlikte bir fotoğrafınızı beklıyoruz artık ;)

8. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. Resimlerini bekliyoruz.

9. oktay.selvi

oktay.selvi Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    güle güle kullan.kazasız belasız

10. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Hayırlı uğurlu olsun Murat...Çin malları motorsiklet'ler ile ilgili yazılanları göz ardı etme derim...Birde bence alır almaz hemen lastiklerini iyi bir marka ile değiştir,çünki üstündeki lastikler lastik değil plastik ve ıslak yolda tutuşu sıfır...Kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşallah...

11. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hayırlı olsun.Kazasız - belasız sürüşler diliyorum.

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Lastikleri unitil veya duro ile değiştir.Bu markalar hesaplıdır ve yol tutuşları fena değildir.Ama biraz daha fedakarlık yapıp Dunlop takarsan işte ozaman çok isabetli olur.
    Lastiklerden ekonomi yapayım dersen ALLAH korusun hastanede daha çok para harcayabilirsin.
    Bazı uyanık satıcılar bizden daha iyi bilirler lastik alırken dikkatli ol.Lastiklerin imalat tarihlerine bak.Her satıcıya da inan ma.Biz deneyimlerimizi tecrübelerimiz hiç bir menfaat beklemeden fütursuzca veririz ama lastik satıcılarının çoğunluğu (hepsi değil) lastiği satmak için türlü madrabazlıklar yaparlar.Kanma onlara.

Neden böyle yazdım konusuna gelince.Yıl 2010 ve bugün bir arkadaşıma 99 model lastik itelemişler.Yuh yani.Taş gibi lastik deyip itelemişler garibana.Hakikatten taş gibi.Lastik asfalta tutunumor bile.Birde güvenli frenaj nasıl olur sen düşün.
    Bu garibanda 3 kuruş tasarruf ettim derken az daha hastanede çok daha fazlasını verecekti.ALLAH'tan bana sorduda hatayı baştan önleyip lastikleri zorda olsa geri verip adam akıllı bir lastik aldırdık bugün.
    Aman diyeyim lastik alırken çok dikkatli olun arkadaşlar.Lastik imalat tarihi en fazla 2009 model olsun.Daha önce ki imalat tarihli lastikleri 3 kuruş tasarruf etmek adına almayın.
    Ölürsünüz.

13. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Murat kardeşim yaklaşık 6 aylık mondial servisinde çalışma tecübemle bunları sana yazıyorum.
    Bunları yazmamda amaç sadece sağlıklı bir alışveriş yapmanı sağlamak.
    motosikleti teslim almadan tüm fonksiyonlarını kontrol et ve çalıştığından emin ol.
    Motosikletin arkasına geçip tekerleğin motosiklete göre konumuna bak bazen motoru tutan askılar fabrikasyon hatalı olabiliyor.
    Direksiyonu ileri geri sallayıp boşluğuna bak boşluk varsa gerekeni yaptır.O şekil kullanırsan 1000 km bakımına kadar gitmeni tavsiye etmem huzurun kaçar.
    Sırt koruma desteğini ve artçı tutaklarını iyi sıktır.
    Motosikletin bakımlarını tam zamanında yaptır.
    Motosikletini tek elden kullanmanı tavsiye ederim.
    Kaporta aksamına dikkat et güneşin altında kalırsa gösterge panelinin camı ve ön farın camı sararır.
    Son sözüm olsun motosikleti 15 km ye gelmeden sat :D Yoksa elinde kalır.
    Bakımlara geldiğin zaman servisteki ustalara sigara al çok mutlu oluyoruz:Dİlgi alakamız çoğalıyor.
    Hayırlı uğurlu olsun kardeşim.İyi günlerde kullan.
    Her hangi bir sorun olsa özelden veya burdan yaz akşamdan akşamada olsa cevap veririm.

14. ferhat_sevinc

ferhat_sevinc Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Hayırlı olsun güle güle kullan.

15. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    slm arkadaşlar hepinize ilginiz için teker teker tşk ediyorum tavsiyelerinizi harfiyen uygulayacagım şenol hocamın lastik konusundaki duyarlılıgına ayrıca tşk edip ilk iş olarak lastiklerini degiştirecegime söz veriyorum alican arkadaşımada ayrıca tşk ederim dedigi gibi motoru teslim almadan iyice kontrol edecegim özellikle direksiyon konusundaki tavsiyesi çok iyi oldu hiç aklıma gelmezdi kontrol etmek birde alican kardeşim 15 km gelmeden sat demiş :) bu tavsiyesine malesef uyamayacagım ama yinede tşk ederim bu motoru almamın en büyük sebebi ise şu geçen varadero kullandım ve aslında kullanmayı gerçekten unuttugumu farkettim iyiki şenol hocamı dinleyim capanordu almamışım ne esneklik kalmış vucudumda ne o 20 li yaşlardaki cesaaretim 100 mt ötede yaya varken tedirgin oldugumu fark ettim ve bu motoru yani re 150 yi en çok bu yüzden aldım öyle gaz verip gitmekle motor kullanılmadıgını anladım o esnekligi kıvraklıgı kazanmak adına bu ufak motor iyi kısmetse bir yıl içinde evimin senetleri bitiyor ondan sonra inş. kişiligime uygun bir touring alacagım o yüzden 15 km sonra elimdede kalsa sorun degil alican kardeşim hepinize ayrı ayrı tşk ediyorum ve hepinizi seviyorum iyiki varsınız

16. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Özür dilerim 15 değil 15.000 km yi kastetmiştim.Kaporta aksamına her zaman parlak tut bakımlara gelip gittiğinde bile sulanan olur çünkü çok meraklısı var.Satmada problem yaşamassın yeterki 15.000 i geçme:cool:

17. Ulas.Bayir

Ulas.Bayir Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Merhaba öncelikle hayırlı olsun kardeşim, almışsın artık dikkatli kullan derim çünkü onunla ilgili olumlu pek iyi yorum duymadım ve şasisinin sağlam olmadığını söylüyolar ama dikkatli kullandığın sürece sorun olmaz umarım Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

18. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Hayırlı olsun murat kardeşim çin malı adı üstünde çok zorlama küt diye bırakır yolda allah kaza bela vermesin

19. Mesut Caliskan

Mesut Caliskan Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    hayırlı olsun. kazasız belasız...

çin malıyla alakalı olarak; ben 5 yıldır çin malı 110 cc lik bir motor kullanıyorum. cummiter. bu güne kadar hiç sorun yaşamadım. bakımları zamanında yapılınca bir sorun vermedi. tabi boya kaporta konusunda aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. neredeyse 16000 km oldu ama hala taş gibi. :)

20. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    alican kardeşim bak mesut çalışkan kardeşim 16 bin km deymiş :D