Mont&eldiven konusunda yardım

Konu, 'Motosiklet Koruyucu Ekipmanları' kısmında cagri.erarslan tarafından paylaşıldı.

1. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Merhaba,
    Kask'ın konusu ayrı oldu ama onu sanırım hallettim :) Şimdi Sırada adam gibi bir mont ve eldiven var. Daha sonrası içinde bot düşünüyorum ama öncelik bütçe gereği mont&eldivende.

Ankarada yaşıyorum ve dolayısıyla motorumu burada kullanacağım. Karlı ve hissedilen sıcaklığın -10 ve altında, yolların silme buz ve kaygan çamur olacağı 3-4 ay hariç, 2 tekerin üzerinde olmak istiyorum.
    Şu ana kadar 20ye yakın modele çeşni oldum, 3-5ini geçen haftasonu yaptığım ufak turda (motomax, ulusan, endo) denedim. En elimde kalanlar;
    Rev'it Strada
    Hudson Deri HL 511
    Hudson Deri HL2521 Robocop

Gibi... Aklım karışık :) Hein Greicke falan var onlara hiç girmiyorum bile. Yoksa 20ye yakın modeli listeyebilirim... Üst limitim 500 tl (400e yakın olsa daha iyi olur) ve üşütmeyecek, rüzgarı olabildiğince az yiyeceğim bir mont arıyorum..

2. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Revit pisman etmez.

3. unal.ozgor

unal.ozgor Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bence robocop çok güzel ve kullanışlı bi mont ama ankaranın iklimi göz önüne alındığında revit kalite ve sunduğu yeni kumaş teknolojileri sebebi daha tercih edilebilir duruyo.okuduğum kadarıyla cordura ve kevlar kullanılmış 4 mevsim(yazın genede terletebilir)güzel bi alternatif gibi duruyo hudson da koruma olarak çok başarılı ama kışın ankaraya yetebilir mi ondan pek emin değilim ben tercihimi revitten yana kullanırdım.şimdiden güle güle kullan:)

4. Ali Emre Sakarya

Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    çok zor tercihlerdir bunlar. birçoğu istenilen kaliteyi sağlayabiliyor. ancak yine de revit derim. tüm takımlarım revit ve şu ana kadar üzmediler beni. eldiven de yazlık olarak özellikle revit monster eldivenleri tek geçerim.

5. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
  6. Ahmet Kıyak

Ahmet Kıyak Misafir

Hayırlı olsun, çok güzel ekipmanlar.
    Lakin ceket yazlık, eldiven kışlık değil mi?
    Eğer öyle isen o eldiven sıcak havalarda epey rahatsız edecektir.

7. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    2si de 4 mevsim diye geçiyor. Açıkcası Ankara'nın kışı için ayrı ekipmanlar düşünüyorum ama yazı gündüz sıcak olsa bile akşamüstü ve sabahları serin olduğudan bu ürünlere yöneldim. Böylece 3 mevsimi kurtardım, 4. mevsim kara kış için ayrı bir ayar yapılması gerekecek :)

8. Ahmet Kıyak

Ahmet Kıyak Misafir

Bir kaç yere baktım da evet kışlık eldiven. Bunu bizzat görmesem de, aynı tipte Held marka eldivenlerim var. Kışın çok iyi iş görüyor. Bence bu da onun gibidir ve kışın bundan daha iyi iş görecek bir eldiven biraz zor bulursunuz. :) Tabi benimkisi tahmin. Gelince en güzel siz verirsiniz bunun kararını.
    Ben olsam iyi bir yazlık eldiven bakardım. :)

9. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Score modeli Rev'it'in giriş modeli olduğundan sadece hydratex ile su geçirmemesi ve elin nemini dışarı atabiliyor olması şu an için bana yeterli :)
    Eğer çok pişirme durumları olursa yazlık da alırız artık :)

10. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki