Moto Cross - Off Road

Konu, 'Cross - Off-Road Kullanıcıları Bölümü' kısmında ulas tarafından paylaşıldı.

1. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Cross offroad Kullanıcıları için bu forum bilgi ve paylaşım için yapılmış özel bir odadır

Hakan Karael, ANIL, SERVET ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Çok teşekkür ederiz Ulaş kardeşim.Bir motocross yarışçısı ve tutkunu olarak bende bildiklerimi kardeşlerimle paylaşacağım.
    Bununla beraber Ramzey ya da Skyteam cross kullanıcısı var mı aranızda?

ulas bunu beğendi.
  3. ali_5234

ali_5234 Yeni Üye

ben yeni üye oldum sayılır ve cross motorlarını cok seviyorum siz baslangıc ıcın bana hangi motoru onerirsiniz

4. ali_5234

ali_5234 Yeni Üye

ha bu arada butcem 2,500 ile 3,000 arası

5. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Honda 100'lükten şaşma derim.(CRF 100)Ama Kawas,Yamaha ve Skygo kullanan biri olarak bu motorlarıda es geçme derim.Çok baba makineler.

6. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    evet hakan arkadaşımızı dinle o lisanslı bir cross yarışcısı

Bozkurthakan bunu beğendi.
  7. ali.yuksel

ali.yuksel Yeni Üye

orta boy cross motor nerden bulabilirim yardım edebilirmisiniz lütfen şimdiden çok teşekkürler.bi sitede buldum ama ikince el aynısının sıfırını bulmak istiyorum. boysofhell_2@hotmail.com lütfen acill yardım

8. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    boskurt hakan kardeşim.ben bilindiği üzere race kullanıyorum bi tane cross alma niyetim var aklımda crf 450r var.

neden 450r süper motoya cevirip şehir içide kullanmak istiyorum ayriyetten off-road da

yapmak istiyorum bu makinelerin durumu bakımı masrafı nelerdir.ufaktan beni bilgilendirirsen çok sevinirim

ve istanbulda nerelerde cross organisazyonları yapılıyor.

aslında yüz yüze görüşmeyi çok isterdim senin içinde uygunsa bir gün biraraya gelebiliriz.

şimdiden teşekkürler..

9. ali_5234

ali_5234 Yeni Üye

tesekkurler

10. AYKIRISER

AYKIRISER Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    uğur mondial 150 ut cross almak istiyorum.. motorlardan pek anlamam... bu motorun + sı yada - leri nelerdir acaba.. tavsiye edermisiniz.. şimdiden teşekkürler

11. ali_5234

ali_5234 Yeni Üye

ben honda 100 luk arastırdım da benim daha cok sehirde kullanacagım bi motor olacak
    motor buyuklugu biraz daha fazla olması yeni baslayan icin fazla mı.mesela bana 150 lik iyi gibi geliyor zaten 2. el alacagım

12. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    o km olanlar bayağı bir pahalı. Tam crosslara plaka çıkmıyor. 2.el temiz bir sürü model piyasada var onlardan almanı öneririm. Genelde yeni başlayanlar XL 200 alıyorlar..

13. ali_5234

ali_5234 Yeni Üye

honda 100 luk arastırdım benc sehir için biraz yavas kalıypr.ben bu motoru daha cok sehirde kullanacagım.yeni baslayan birisi için 150 lik cok mu_?benim aklımda honda xl 200 veya xlr250 var

ulas bunu beğendi.
  14. ali_5234

ali_5234 Yeni Üye

honda mtx200 de var

15. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson

Bir 5-6 gün işlerim vardı,Macaristan'a gidip geldim bir motosiklet işimiz için yoktum buralarda cevabım geç olacak kusura baka canım kardeşim.

Aklındaki motoru çıkarma derim.CRF kullanmış biri olarak 450'liği çok uygun ve mükemmel bir makine.Yedek parçası,bakımını falan dert etme.Zaten cross motorların bakımını sahibi yapar.;)Herşey dışarıda göz önünde.Heleki Honda bu konuda çok rahat.2 vida çıkarıyorsun olay tamam.
    İstanbul'da cross organizasyonları bizim düzenlediğimiz "Sokak gösterileri" adında Kadıköy'de yapıyoruz.Onun dışında TMF'nin sitesinden ve endoruclub,endorocu,enduro.com gibi federasyondan bağımsız sitelerden öğrenebilirsin.
    Benim e-maili buralarda bulabilirsin.Bu sıralar Kartal/Çavuşoğlunda yeni bir servis/bayi açılışı yaptım.O yüzden Kartal-Pendik civarı koşturuyorum.Onun dışında yarışçı olduğumu duymuşsundur,100 cc kross'ta beni bulabilirsin.İş-cebi sana özelden gönderirim.

Selamlar

Ozgur Baglama bunu beğendi.
  16. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    abicim çok teşekkür ederim arıcam seni seninde müsait olduğun bi ara yüz yüze görüşürüz.

Bozkurthakan bunu beğendi.
  17. ali_5234

ali_5234 Yeni Üye

heralde beni ip.......... leyen yok

18. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Ayıp ettin kardeşim olur muöyle şey:D?Ben işini hallettin diye cvp vermedim.

2500-3000 arasıbütçen varsa 150 cc crosslar bulabilirsin.2. el sağlam Suzukiler ve Honda CRF100'ler mevcut.Şehir içinde ve arazide büyük rahatlık sağlamaktalar ve pratikler.
    Yamaha ve Kawas'da baba cross yapar.Onlarında 2.ellerini bulabilirsin.Ama ben sana öncelikli olarak Suzuki ve Honda öneririm.(Ben Kawas takımında yarışmaktayım ona göre yani:D bu söylediğimi takımdan birisi okursa mort:D:D:D:)
    Yerlilerden Ramzey'i öneririm.Skyteam'den uzak dur.Bununla beraber 100cc'lik crosslardan da uzak dur.Neden aslında bir sorun yapmaz.Ama bütçen müsait o zaman 150'lilik al derim.Pek birfark yok.
    Sorun varsa her zaman buyur...

19. mehmet çakmak

mehmet çakmak Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    mrb lar, ben ramzey'i uzun zaman kullandım halen daha bir ramzeyim kenarda duruyor,başka çin motorlarına benzemez kullanan bilir. tek sıkıntısı çok bozuk dağ yollarında fazla sertliğe gelmiyor fakat makinesine diyecek yok maşallah..bildiğim kadarı ile suziki parçaları kullanılmış makinasında. bu arada bozkurthakan arkadaşımızla tanışmak isterim bilgi paylaşımı için...:)

20. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson