MOTOGP 2008 TAKVIMI ve TURKIYE

Konu, 'Motosiklet Yarışları' kısmında FinalRevival tarafından paylaşıldı.

1. FinalRevival

FinalRevival Yeni Üye

Arkadaslar,

MOTOGP ile ilgilenenleriniz var ise benim sormak istedigim bir soru var. 2008 takvimi aciklandi. Ama Turkiye bu takvimde yer almiyor. Ben bu konu ile ilgili birsey daha once duymadim ve su an google uzerinden haberleri de arattiriyorum ama herhangi bir makalede bulamadim.

2008 takviminde Turkiye'nin neden yer almadigini bilen arkadaslarim var mi? Cevaplarlarsa cok sevinirim. Simdiden tesekkurler.

NOT: Yayinlanan MOTOGP 2008 Sezonu Takvimi:

March 9th - Qatar, Losail
    March 30th - Spain, Jerez de la Frontera
    April 13th - Portugal, Estoril
    May 4th - China, Shanghai
    May 18th - France, Le Mans
    June 1st - Italy, Mugello
    June 8th - Catalunya, Catalunya
    June 22nd - Great Britain, Donington Park
    June 28th - Netherlands, Assen **
    July 13th - Germany, Sachsenring
    July 20th - United States, Laguna Seca *
    August 17th - Czech Republic, Brno
    August 31st - San Marino & Riviera di Rimini, Misano
    September 14th - Indianapolis, Indianapolis
    September 28th - Japan, Motegi
    October 5th - Australia, Phillip Island
    October 19th - Malaysia, Sepang
    October 26th - Valencia, Ricardo Tormo - Valencia

istanbullu ve ulas bunu beğendi.
  2. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Eminim bu konuda bilgili birileri bize net cevap verecektir.

3. tkaytaran

tkaytaran Yeni Üye

Dünya Motosiklet Federasyonu FIM 2008 yılı için taslak Moto GP takvimini açıkladı. Buna göre takvime giren ABD Indianapolis yarışı ile Moto GP yarışı 18 ayak üzerinden koşulacak. Türkiye yarışı daha önceden de belirtildiği üzere Türkiye' nin isteği ile 2008 yılında düzenlenmeyecek. Moto Gp Türkiye yarışına ara verilmesinin en önemli nedeni oldukça yüksek maliyeti ile birlikte İstanbul Park pistinin işletmesini kiralayan Bernie Ecclestone' un İstanbul Park pistinde motosiklet yarışları düzenlenmesine sıcak bakmaması ve oldukça yüksek pist kira ücretleri olarak biliniyor. MotoGP yarışı için ana sponsor olarak destek veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Turizm Bakanlığı olmasına karşın yüksek maliyeti karşılayabilmek için diğer sponsorların da önemli desteği gerekmekte. Açıklanan taslak takvimde halen düzenlemeler yapılabileceği bildirilmekle beraber Türkiye Motosiklet Federasyonu 2008 yılında, bu hafta sonu kürsüye çıkması halinde Dünya Şampiyonluğunu ilan edecek olan Supersport şampiyonu Kenan Sofuoğlu' nun da yarışacağı Dünya Superbike Şampiyonası' nın bir ayağını Türkiye' de yapmak üzere girişimlerine devam etmektedir. Dünya şampiyonu yarışçımızı kendi evinde yarıştırmak için TMF tüm olanakları değerlendirmektedir. Superbike 2008 takvimi önümüzdeki günlerde FIM tarafından açıklanacaktır. (bu tam bir saçmalıktır.)

ulas bunu beğendi.
  4. ExalanceOnur

ExalanceOnur Yeni Üye

Turkiye her zaman oldugu gibi bu seferde elindekinin degerini anlayamiyor yazik.

5. istanbullu

istanbullu Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Kesinlikle yazık. Ya anlamadığım bir çok şeyde o kadar uğraşıyoruz ki ama sonuna varmadan vazgeçiyoruz. Olan sporcularımıza oluyor. Nasıl gelişelim şimdi. Bir çok spor dalında böyle yetenekler uçup gidiyor. olaya hep bir kişi gözüyle bakılıyor halbuki 1 kişi 1000 kişi demek