motor alacağım ama...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında xabi2867 tarafından paylaşıldı.

1. xabi2867

xabi2867 Yeni Üye

Slm arkadaşlar. ben motosiklet alcağım ama aklımda birkaç soru var. motor kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

1.Halk arasında motor tehlikelidir diye biliniyor. Ailem de alma tehlikelidir falan diyor. Gerçekten o kadar tehlikelimidir. (Gözümü korkuttular valla:D)

2. Bu biraz komik olabilir ama sormazsam içimde kalır. Motor araba gibi ağır bir araç değil. mesela gece arkadaşın evinde kalacağım. motorla gittim. illa otoparka mı parketmem gerekecek. yani kapının önüne bırakırsam kimse motoru sırtlayıp götürebilir mi yada bunun için önlemler var mı?????:D:D:D

3. motou kışın veya yerler ıslakken kullanabilirmiyim? Sanki yerler ıslakken kullanamıyorsun, kaza yapma riskin çok çok artıyor diye duymuştum doğrumudur?

2. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Sana söylenen herşey doğrudur kardeşim!!!! Karar sana kalmış,bu işler böyledir....

3. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    xabi2867 kardeşim MF ailesine hoş geldin. Söylenenlerin hepsi doğrudur. Hatta eksiği bile var, ama bu iş sevda işidir, bu iş aşk işidir. İşin içine aşk girmidi gözün hiçbirşey görmez. Gerekli eğitimi ve güvenlik önlemlerini aldığın takdir de bu riskleri biraz düşürmüş olursun.

4. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    az bile söylemişler motosiklet dünyanın en tehlikeli ama en keyifli aracıdır mesela bir arabayla 30 km. hızla kaza yaparsan bişey olmayabilir ama motorda duruma göre hayatındanda olabilirsin kararda hayatta senin :)

5. Necmi OKAY

Necmi OKAY Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    zaten sorularını cevaplamıslar ama bende tekrar adiim hepsi dorudur insan gibi sürersen risk daha da azalır:)

6. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    sadece benim imzamı oku yeter:D

Necmi OKAY bunu beğendi.
  7. Necmi OKAY

Necmi OKAY Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    :D:D:D güzeldi

semih_55 bunu beğendi.
  8. faruktoksoylu

faruktoksoylu Üye

Motosiklet:
    Honda
    Klasik olacak ama almadan önce defalarca düşünmek gerekir.Şu söz çok önemlidir 'motorun kaportası sensin' o yüzden ne şakaya gelir ne dikkatsizliğe ne de ihmale.Ama tutkusu bambaşkadır.Sevdası deli olur.

9. erenkocer

erenkocer Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kymco
    xabi 2867 mf ailesine hoş geldin yukarıda arkadaşların söyledikleri doğrudur bu iş tam anlamıyla bir tutkudur sevdadır ama sen gerekli eğitimi ve güvenlik önlemlerini al tehlikeli olduğu kadarda çok zevkli ve keyiflidir karar senin ama kask takmayı sakın unutma zira kask hayat kurtarır

10. thereddevil

thereddevil Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    al arkadaşım bakma sen kimseye ben aldım pişman değilim gerekirse yine yaparım:D