Motor alacağım ama;

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Mehmet Ali Kansu tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Ali Kansu

Mehmet Ali Kansu Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar aranıza bugun katıldım.Adım Mehmet Ali soyadım Kansu 17 yaşındayım öğrenciyim..Çocukluğumdan beri hep hayallerini kurardım ilerde keşke motorum olsa =)Günü geldi biraz heyecanlıyım..Forumda biraz araştırma yaptım..Çin malı motorlardan kaçın diyorlar.Şuan benim için bütçe konusunda uygun olan Asya motor 150 - t1 serisi.Motor gerçekten çok hoşuma gitti..Aslında biraz daha param olsa Mondial 150 - Zat istiyorum ama ne yazıkki param denk değil.Neyse ben bugun motora bakmaya gittim motor beklediğimden kalıplı geldi gözüme..Şu zamana kadar tek tük motor sürmüşümdür..Acemiyim fazla trafiğe çıkmamaya çalışacağım motora alışana kadar.1.70 boyundayım 67 kilo ağırlığındayım..Motor kalıblı olduğuna bakmıyorum ağırlığı çok ta fazla değil 137 kilo..Bu motor'u rahatça kullanabilirmiyim ? Motorumun yanında kask ve eldiven gibi güvenlik önlemlerini almayı düşünüyorum.Kask ve eldiven dışında çok önem taşıyan ekipman varmıdır bunları öğrenmek istedim..Saygılar..

2. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Forumda araştırma yapmışsanız forum kurallarına da rastlamışsınızdır. Lütfen imzamdaki adımları okuyup yerine getiriniz...

Teşekkürler

Mehmet Ali Kansu bunu beğendi.
  3. Mehmet Ali Kansu

Mehmet Ali Kansu Yeni Üye

Kusura bakmayın benim hatam üye ismimi nasıl değiştirebilirim ?

4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW

Kullanıcı adınız değiştirilmiştir.

5. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    giymeniz gereken ekipman konusunda forumumuzun giyim-aksesuar kısmını ve sürüş eğitimi ve dersleri kısmını okursanız bol miktarda bilgi bulabilirsiniz.

ama kısaca değinirsek kask+mont+motosiklet pantolonu+eldiven+motosiklet çizmesi bunların hepsi ama hepsi gereklidir. allah göstermesin bir kaza sırasında yukarıdakilerden hangisi eksikse o bölgeden ciddi şekilde yara alabilirsiniz bu kadar basit.

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklet çizmesi (Bot değil çizme) Sırtlık ve illede n"Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimi.
    Ama sürüş eğitimi değil
    Tabii bunları ehliyetin var sayarak diyorum.