Motor alacaklar DİKKAT!!!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında onur.demir tarafından paylaşıldı.

1. onur.demir

onur.demir Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Beyler Mondial 100kh lerin motoru 97 cc deil 72cc aslında ama 97 cc diye geciyor mondial alacakları uyarmak istedim 72cc motoru fabrikadar cıkarken 97 cc die cıkarıyorlar onun için alıcağınız moturu inceleyin bir çok çin malı motor böyle oluyor motor alıcılarının dikkatine

Cengizhan Kara ve Federal779 bunu beğendi.
  2. Necmi OKAY

Necmi OKAY Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    saol bilgilendirdigin için çin mallarında hersey beklenirde yani bukadar da olmazki...

3. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    hocam bilgi için sağolunda bir motorlu vasıta Türkiye trafiğine çıkması için bir çok testten geçiyor en azından kağıt üstünde de bunu hiçmi görmemişler... Yada bu bilginin gerçekliği ne kadar doğru...

4. onur.demir

onur.demir Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Kardeş benim arkadaşımın babası Motor bakım sevrisinin sahibi Bu bilgiyi ondan aldım yani nekadar doğru bende bilmiyorum ama herkesin azında söğlenti olarak dolaşıyor bu

5. suha

suha Üye

ya bu çinliler malzemeden mi çalmış yani :)

6. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Hocam şimdi dediğiniz motoru bende incelemedim. bu sebeple bende yorum yapamıyorum ancak kulaktan dolma bilgilerede pek güven olmuyor. zamanında bir motor ustası mondial 250 mct si olan bir vatandaşa iki pistonuda beraber çalışıyor diye bu motor tek silindir gibi hiç bir işe yaramaz demiş ve bu arkadaşta herkese bunu anlattı. halbuki fabrika motor titreşimini azaltmak için teoride 180 derece boşluk 180 derece ateşleme vermişti. ama nedense o günden sonra halkın gözünde böyle bir yanılgı var.. bu sebeple kaynağını iyi bilmemiz şart.silindir kapağı sökülecek piston a.ö.n. dayken çap ve kurs ölçülüp hacmi ve silindir kapağında yanma odası varsa buranında hacmi ölçülüp toplanacak. yani kafadan yorum yapmamız açıkça yanlış olur. en güzeli bu motorla uğraşan ve ölçümünü yapma şansı olan bir arkadaşımızın değerleridir.

Metin ve Turgay bunu beğendi.