Motor alıcam fazla param yok tecrubeliyim.motor tavsiyesi

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında kaanyuce tarafından paylaşıldı.

1. kaanyuce

kaanyuce Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba ben 6. sınıftan lise 1 e kadar yani bozulana kadar 93 model pgo star II 50 cc scooter surdum. motor sımdı bembeyaz duman atıyor. yag yakıyo galıba biraz calısıo susuyo yeni motor yapılmsı gerekıyomus ama daha once yapılmıs babam omru bıtık ugrasma dedı. sonra abim cbr125 almıs ıstanbuldan kusadasına kadar o motorla geldı. ara sıra ızınlı 1 hafta kullandım. geceleri hergun kacırdım ılk vitesli motorumdu. abım motoru sattı . bodrumda yatan mondial 150 zat ı yaptırdık. onu kulladım kayıs koptu yatıyor. sonra babamın 250 cc çinli chopper ı surmeye basladım.sonrada bi aksam polis yanıma yanastı. eksıgı var mı dedı yok dedım sonra plaka sorgulattı. 2 haciz cıktı. motoru baagladılar. ehlıyetsız oldugum ıcın polıs babanı cagır onun ustune yapalım dedıler. ehlıyetsızlıkten ceza gelmedi. sımdı ben motor arıyorum fazla param yok suan bırıkmıs 400 tl var yaza kadar 1.000 tl olcak. yazında calısıcam. ozellıkle cbr125 ı dusunuyorum tadı damagımda kaldı :) cbf150 ybr125 dusunuyorum ama yaz sonuna kadar 2.500 tl gibi para olucak ama ben yaza kadar beklemeyecegim için bisiklete motor kıtlerını arastırdım . ama cok gurultu calısıyormus. ve pahalı bende onun yerine tırpan motoru gıbı bısey 3,5 hp 70 cc bisiklete takılabılırmıs onu dusunuyorum? yorumlarınız. ben motor taksam polıs oldugu yerde devredısı bıraksam. polıs bısey der mi? son olarak ben lise 2 deyım suan ehlıyete yasım tutmuyor. ehlıyet alınca al demeyın motorsuzluktan delırdım :)

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Delirmek ölmekten ya da sakat kalmaktandan iyidir.Kaldı ki aracın ruhsatı sizin üstüne olmayacak.Muhmetemel yaşı 18 ve üstünde olan birinin üstünde olacak.Bir yaralamalı veya ölümlü kazaya karışırsanız size bir şey olmayacak ruhsat sahibi hapse girecek oda sorun değil zaten.
    Evet evet siz delirmeyin ama başkalarınıda delirtmeyin bence sabır edin bekleyin.

Montrello bunu beğendi.
  3. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    kaan hoşgeldin, aramıza yeni katılanlar bölümüne bir mesaj atıp kendini tanıtman icap etmekte forum kuralları gereği.

Şenol SEL bunu beğendi.
  4. kaanyuce

kaanyuce Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    HAKAN Abi biraz sonra atıcam. Şenol abi dogru soyluyosun baskalarınıda delırtme diyosun ama istanbul gıbı bıyerde surmeyecegım kusadasında surecegım bayadır suruyorum. 70 cc 3,5 hp motor siparis ettım yarın elimde olacak. bisiklete takıcam. ben bunu bısıklete takınca kaç km yol gider yorulmadan şişmeden? 100 kmde kac litre yakar sizce? son hızı ne olur? ve son sorum ben bısıkletın orjinalligini bozmak ıstemıyorum. yani ister pedal cevireyım ıster mootorla gıdeyım bana arka tekerleğin yan tarafına dişli lazım nerden bulurum. motor kitlerinin dişllileri var ama cok pahalı adam 60-70 tl diyor motor çin malı fazla bısey beklemıyorum beni 2-3 sen idare etsın yeter zaten ucuza aldım.