Motor Alıcam

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında rizariza123 tarafından paylaşıldı.

1. rizariza123

rizariza123 Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Merhablar öncelikle. Kawasaki ninja 300 almak istiyorum 7 ay sonra 18 giricem. İzmirde oturuyorum. Şimdi durumu açıklayım. İzmirde yükseliş adında honda bayi var. Mesela cbr250 ikinci eli falan var onu örneğin 10 bin liraya satıyorlar ancak peşin değil kendileri taksit yapıyorlar size uygun şekilde. Şimdi sorum şu.
    Kawasakininde bu şekil yerleri varmı izmirde?
    Ve 18 girince böyle taksitli kendim alabilirmiyim?
    Yardımcı olursanı çok sevinirim[/QUOTE]

2. haydie

haydie Yeni Üye

Motosiklet:
    SYM
    18 yaşında birisine tek başına senetle motor vereceklerini sanmıyorum. Siz yine de bir deneyin. Bir de siz bilirsiniz ama daha küçük bir motor düşünebilirsiniz bence. hem daha ekonomik olur hem de daha güvenli.

3. crosscu0

crosscu0 Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Selamın aleyküm bende önerilerinizi bekliyorum,daha önce motor sürmedim başlangıç olarakta Mondial 125 MH Drift'i düşünüyorum nasıl?

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Eğitim almadan motosiklete binerseniz basitçe telef olursunuz.
    Basitçe telef olmak mı bilinçli sürücü olup çocuklarına torunlarına yol serüvenlerinizi anlatmak mı.Tercih sizin.
    Ben eğitim alarak bilinçli sürücü olarak yoluma devam etme seçeneği kullandım.Bu yüzden 1974 yılından bu yana sadece motosiklet kullarak yoluma Güvenle ve keyfle devam etmekteyim.
    Önce motosiklet değil geçerli ehliyet ve "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri sonramotosiklet.Tabii ki olmazsa olmaz motosiklet için üretilmiş korumalı kıyafet ekipman ve kask.

5. sercankonak

sercankonak Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Güvenliğiniz ve daha fazla deneyim kazanmak için daha hafif bir motosikletle başlamanız çok daha iyi olacaktır.

Çünkü motosiklet üstündeyken, hız size hiç yetmeyecek ve sınırları zorlamak isteyeceksiniz. Bu yüzden motosikletin gücünü yavaş yavaş artırmak sürüş keyfinizi artıracağı gibi deneyim kazanmanızı ve sağlayacaktır. Böylelikle daha fazla model kullanarak, motosiklet keyfinizi de artırabilirsiniz.

18 yaşındaki bir kullanıcı için (şahsi fikrim) 100 CC ideal olmalı. Tabii eğitim almadan kesinlikle yola çıkmanızı tavsiye etmem.

İmkanınız varsa motosiklet markalarının eğitim verdiği profesyonel eğitim merkezleri var ve ülkenin her yerine seminer için gidiyorlar.

Bunları takip etmenizi tavsiye ederim. Hatta dünyaca ünlü olan Safety'nin Türkiye ayağı da olması lazım.