Motor almak istiyorum, lütfen yardımmm

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında can güler tarafından paylaşıldı.

1. can güler

can güler Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    mrb ben can.tıp öğrencisiyim ve stajımın olduğu hastene pendik'e taşınıyor.Aynı zamanda Altunizade(üsküdar)'da part-time çalışmaktayım.Dersanesi vs derken ulaşım benim için büyük dert olacak gibi:eek:.(istanbul içi E-5te yaklaşık 35-40 km yol yapmam gerekiyor):rolleyes:
    öncelikle motor tecrübem pek olmadı yazları memlekette arada scooter binmek dışında..

Bu yüzden kafaya koydum bu yaz bir motor sahibi olacağım, ancak daha ne tarz istediğimi bile bilmiyorum.scooter ile başla dediler 185cm 95 kilo olan biri için biraz komik olacağını düşündüm ve uzun yolda pek güven vermedi.
    Maxi scooter'ları gözüme kestirdim hoşuma gitti ancak başlangıç için nasıl olur bilemedim fiyatı da biraz yüksek uygun temiz 2. el bulabilrsem şimdilik bana en mantıklısı bu geldi
    Esasen en çok Cross-road'ları istiyorum:cool: ancak fiyatları arasında çok fark var bilemedim ne yapacağımı.

4000tl civarı para ayırmayı düşünüyorum.:confused:
    bu arada a2 ehliyet için kayıt oldum bugün iş ciddiye bindi bir anda:)
    Biraz uzun oldu kafanızı şişirdik..heves ettik işte, mantıken de motor en uygun olanı diye düşündüm.Yardımlarınızı bekliyorum.tşkrler..

2. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhaba hoşgeldiniz kendinizi tanıtıcı bir başlık açmanız gerekiyor, forum kuralı gereği!!!
    Öncelikle tecrübe önemlidir, boy ve kilo sonradan gelir. Yaklaşık benzer performansta enjeksiyonlu innova veya Cbf 150 işinizi görecektir. 100 kg'lık vatandaşlar şikayet etmeden binebiliyor.

3. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin 150 cc yada 250 cc ile başla 4000 tl bütçeye hem motorunu hemde koruyucu ekipmanlarını alırsın acele davranma araştır parn boşa gitmesin

4. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    İmzamdaki linkten kendinizi tanıtırsanız seviniriz. Lütfen kurallarımızı okuyunuz.

5. can güler

can güler Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    kusura bakmayın biraz aceleci davranmışım.ilgili kurallar yerine getirildi:)

Özgür bunu beğendi.
  6. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Önce anlayışınız için teşekkür ederim.
    Motosiklet seçiminiz konusunda birçok arkadaşım fikrini söyleyecektir. Hepsini değerlendirin. Ancak 35-40 km gibi bir yolu hafta içi hergün yapacak iseniz, değerlendireceğiniz motosikletin yakıtı da çok önemli olacaktır.
    Özellikle ybr125 veya cbf150 gibi motosikletler bildiğim kadarı ile scooter'lardan daha az yakmaktadır. Yanlış isem arkadaşlarım beni düzeltsin. Özellikle çin malı motosikletlerden uzak durun.
    En önemli konuya gelelim, korunma ekipmanları ve eğitim. Sakın ama sakın İstanbul gibi bir yerde bu motosikleti kullanacaksanız. Full-koruma ve eğitim mutlaka alın. Forumu takip edin. Eğitimler mutlaka olacaktır.
    Koruma ekipmanları için www.mototr.com adresinden yardım alabilirsiniz.

Onur Filiz ve Şenol SEL bunu beğendi.
  7. can güler

can güler Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    cbf ymr arasında kıyasıya rekabet var gibi sanki honda 1 adım önde gibi.
    bunların 0 modellerini göremedim var mıdır?bizim bütçe yeterli midir?

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ymr değil ybr
    Bana göre ybr nin önderliği su götürmez bir gerçek.Ama ikiside başlangıç için en ideal marka ve modellerdir.
    Sitemizde ana sayfamızda arama yazan yeri tıklayıp 2010 ybr 125 yazarsanız sonuç alabilirsiniz.

9. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Yalnız arkadaşımız e5 trafiğinde motosiklet kullanmaktan bahsediyor bu yüzden innova o trafikte işini görmez diye düşünüyorum çünkü o yolda 60-70 km ile yol almanız trafiği aksatmanıza yol açar o yolda genel anlamda 100km süratle seyretmeniz gerekir bu yüzden maxi scooterlara ihtiyaç duyulmakta 1.85 boy 95 kg verileride düşündüğümüzde en az 200 lük veya 250 cc lik bir motora ihtiyaç duymakta 4000 tl bütçeyle alınabilecek motorlara gelince kanuni ms3 250 sym gts 250 sym joyride 200 kymco people 200 gibi motorların kalitesi aşşağı yukarı aynıdır bu modeller işini görür arasından seçim yapabilirsin hangisi hoşuna giderse yalnız bu öneriyi verirken güvenli sürüş eğitimini aldığınızı vede full koruma ekipmanlarını kullandığınızıda varsayıyoruz iyi forumlar...

10. can güler

can güler Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    evet innova yı gözüm pek tutmamıştı zaten.
    peki ymr bu transit yolda nasıl performans verir?

11. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    can ymr değil arkadaşım ybr olacak biraz daha dikkatli klavye kulllanalım :) tşkler

12. Gökhan TUNALI

Motosiklet:
    Honda
    Tecrübem pek yok diyor önce başlığı okuyun lütfen.

İnnova'yı bilmeden de yorum yapmayın, performans olarak Cbf 150 neyse innova 125i de o.:cool:

Beğenip beğenmemen de beni bağlamaz acemi kardeşim.

13. can güler

can güler Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    yav beğenmedim demedim görsel olarak pek hoşlaşmadık dedik.innova'ya bi garezimiz yok.
    tecrübe kazanılır elbette yaz boyu boşuz arada derede kurslarla vs. geliştirip kendimi eylülde anayola çıkabilecek tecrübeye erişmeyi umuyorum.çünkü esas amacım belli sezon başında beni dediğim istikamette taşıyacak bir motor. bilmiyorum çok mu ütopik düşünüyoruz.

kesin olan şu 1 ay içerisinde bir motor alacağm edindiğim tavsiyelere uyarak.

14. Gökhan TUNALI

Motosiklet:
    Honda
    Kısaca tecrübe olmadığı zaman burada düşük cc alternatifi üretmek çok zor. Tvs Apache var bir de.:D

15. can güler

can güler Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    eyw tavsiyen için.
    siteden baktım tvs'in gerek görüntüsü gerekse performansı için olumlu görüşler var..
    fiyatı da uygun gibi.anladığım kadarıyla tek sıkıntısı Tr'de yaygın olmaması ve servis gibi sorunları.

bir de bir şey danışacağım sizlere hava soğutmalı motor'un büyük dezavantajı var mıdır?

16. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    hava soğutmalı motorun bence çok fazla dez avantajı yok ( düşük cc motorlarda tabi 125-250 cc ) çok fazla uzun yol ve yüksek devirde kullanmadığın sürece güzel bir performans alacağına eminim ben mondial agk 125 kullanıyorum 90-110 km arası durmadan 150 km kadar yol gidebiliyorum, o kadar mesafeden sonra zaten durmak zorunda kalıyorsun ihtiyaç molası vs için..ki mondial çin malıdır ( ama sen çin malından uzak dur :D )

17. can güler

can güler Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    zaten şu bir haftalık araştırma sürecinde emin olduğum tek şey çin malı almamak oldu :)
    Bir de yapılan gezilerinizi okuyup motor almaya iyice heveslenmek oldu..
    Şimdilik Tvs/Ybr araştırma sürecindeyim yine katkılarınızı beklerim.

Onur Filiz bunu beğendi.
  18. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    ybr 125 veya ybr 250 gerçekten güzel birer canavar [ yeni başlayanlar için (bizler için :) ) ] geziler :D evet insanı cezbediyor hele ki güzel karadeniz tuları birde tavsiye edilen yerler kısmında ki geziler :) çin mallarıda aslında iş görür ama heddef güzel ve sağlıklı uzun geziler ise bence japon ürünü olan modellerden şaşmamak gerek..

19. Gökhan TUNALI

Motosiklet:
    Honda
  20. can güler

can güler Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    yav ne zor işmiş bu motor kararı vermek.
    CBF YBR TVS arasında nette kıyasıya rekabet tartışmaları dönmüş ve okudukça insanın kafası karışıyor ve bir sonuç da çıkmıyor.
    tvs ile ilgili bir topik okuyorum baştan sona diyorum tamam motor budur, ancak başka bir yere geçiyorum yok vibrasyon sorunu yok yedek parça sıkıntısı vs..
    keza diğerlerinde de öyle sürekli karşılaştırmalardan bir sonuç çıkartamıyorum.Teknik bilgimin yetersizliğinden de kaynaklanıyor tabi.

Benim derdimi biliyorsunuz arkadaşlar; e-5ten ~40km mesafeyi trafik tıkandığında aradan dereden aşmak (ki bilen bilir gebze-harem yolu belli yerlerde istisnasız tıkanır belli yerlerde de akıcı olur) belli kısımlarda trafik açıldığında ort.80-90km hızla seyrime devam etmek.
    valla işi gücü dersi hatunu bıraktım saatlerce yorum okuyorum bir sonuca varamıyorum.