motor almakta gucluk cekıyorum lutfen yardımcı olun

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında hurkan mehmet ayaksız tarafından paylaşıldı.

1. hurkan mehmet ayaksız

hurkan mehmet ayaksız Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    merhaba hurkan mehmet ayaksız, 21 yaşındayım üsküdar/istanbul

ben daha once sıkca vespa tarzı yani vitessiz kullandım. daha sora yamaha 125cc kullandım 1-2 ay kadar ve geçen sene en son 250cc naked tarzı kullandım 1 ay kadar... şimdi kendi motorumu almak istiyorum sizce 250cc den devam mı edeyim yoksa bir üst seviyeye geçebilir miyim? kendime güvenim var teşekkürler

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Neye göre kendine bu kadar güveniyorsun.
    Aştın mı bu öğrenim evresini.
    Ben oldum mu diyorsun artık.
    Ben 32 yıldır bir kaç milyon km dir olmamışken.
    Ben mı çok aptalım
    Yoksa sen çok mu akıllısın.

Bende sen daha çoooook yolun başındasın.Kaç yüz bin km motosiklet kullandın her hava ve yol şartında.
    Mesela nerelere gittin motosiklet ile.
    Mesela İstanbul'dan yağmur altında Mardine mi gittin
    Mesela Kızgın güneş altında erimiş asfaltta İstanbul'dan İskenderun'a mı gittin.
    Mesela kış soğuğunda İstanbul'dan Bulgaristana mı gittin.
    Yoksa sadece İstanbul içinde tay tay gezerek mi oldun.
    Bak ne diyor imzamda
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Anladın mı sevgili kardeşim.

dayanc bunu beğendi.
  3. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    şenol hocamıza kulak ver ;) benım fıkrım 250 cc ustune kesınlıkle çıkma..

4. hurkan mehmet ayaksız

Motosiklet:
    Henüz Yok
    işte zaten almak istediğim cevap bu yani ne yapmalıyım.. kendime guvenım sadece kullanamktan korkmuyorum anlamında yoksa tabiki sizin kadar asla tecrubem yok.. 250cc gider diyosunuz yanı yeterli benım ıcın ?

5. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    motoru alış amacın nedir ? gezip dolaşmak artistlik yapmak mı :D yoksa çevre edınıp değişik insanlarla tanışmak değişik yerler görmek mı ? eğer cvp evet ise 250 cc motor sana yeterlıdır şu an için ha tabi birde bunun yanında koruyucu ekıpmanların ve ehliyetın şart ;)

6. hurkan mehmet ayaksız

Motosiklet:
    Henüz Yok
    açıkcası ben hızı sevıyorum motor surmek bı tutku.. hem yenı arkadaslar edınmek hemde gezıp dolasmak... ehlıyet yazıldım zaten.. koruyucu ekıpmanlarda en ıyılerını alıcam sonucta allah korusun hayatımızı kotu bı anda koruyacak olanlar onlar..

7. Ertunc.İlbeyli

Ertunc.İlbeyli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Şenol hocam çok haklısınız da ağır konuşuyorsunuz:D size karışmak haddime degil yanlış anlamayın.
    Motor kullanma konusunda becerikli olduğunu anlatmaya çalışmış bence.

8. Ertunc.İlbeyli

Ertunc.İlbeyli Üye

Motosiklet:
    Honda
    cevabım biraz geç olmuş

9. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    hız tutkusu hepımızde var ama bu tutkuyu en aza ındırmek sağlığımız açısından daha ıyı :) 250 cc ıle başla zamanlar tecrube ıle değişik motor ve yukses cc lere geçersın. ma en önemlısı koruyucu ekıpmanlar buna çok dıkkat edelım
    bizler ne kadar ıyı motor sürücüsüyüz desek te bulundugumuz güzel ülkemde malesef bızlere pek değer verılmıyor bunun için becerıklılıkpekte işe yaramaz ;)

Ertunc.İlbeyli bunu beğendi.
  10. Ertunc.İlbeyli

Ertunc.İlbeyli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Haklısın Onur abi orası öyle..

11. hurkan mehmet ayaksız

Motosiklet:
    Henüz Yok
    evet koruyucu ekipmanlar çok önemli bız dıkkatlı olsakta dıkkatsızler ıstanbulda ccok... bence ben sızı dınlıyıp en guzelı 250cc alim bunla bı sure uzun yol yapıp tecrube edınım.. sora ust sevıyelere gecerım... pekala bı sorum daha var sızce 250 cc ıcın kawasaki 250cc mı hyosung gt250r mı?? boyum 1.85 kılom 100.. vucut geliştirme yapıyorum profesyonel olarak:)) motorun altımda kaybolmasaını ıstemıyorum. okudum kawasaki ve hyosung karsılastırmalarını ama herkes bısı soluyor. sizce ne yapmalıyım?

12. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=7478&page=2 bu bizim ahmet abinin hyosung gt 250 gayet güzel motorsiklet kawasaki ile aynı boyutlarda.. R serisinde granajlar var nakette yok hyosung güzel temiz bir tane ıkıncı el alıcaksan 5 bin tl kadar bulursun ninja 10 bin tl üstünde bir rakam 0 km olanı madııyatını bılemıyorum hyosung g.kore malıdır bence kullanıma göre güzel ağır (kg oalrak) bir motordur.

13. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    dost acı söyler misali şenol hocam da acı söyler ama gerekli söyler

14. hurkan mehmet ayaksız

Motosiklet:
    Henüz Yok
    hatta sanırım hyosung kawasakiden daha da genıs duruyor boyut olarak... aynı zamanda ben şuna inanırım her ne kadar uzun süre yaparsan yap kabiliyetin varsa yapabilirsin bu her şeyde böledir yetenek önemli ve bir şeyi gerçekten isteyerek yaparsan daha iyi olursun(her konuda bu böledir) ben gerçekten kullanmak istediğim için sevdiğim için yapabılcegıme ınanıyorum.. yani aaa ahmet motor suruyo benım ne eksıgım var bende surerım degıl hıssetmek ıstedıgım ıcın....

15. ertan.yıldızbaş

ertan.yıldızbaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    valla ben mondıal 125 mtden honda cbr 600f bindim izmirden aldım motoru hiç deneme sürüsü bile yapmadım atladım geldim çeşmeye yani bu birazda yetenek dikkatli olduktan sonra bişey olmaz

16. ertan.yıldızbaş

ertan.yıldızbaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    hyosung u asla önermem alma pişman olursun japondan sasmayın biraz fazla verin temiz olsun ;)

17. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Geçtiğimiz günlerde bir TV programında trafikle ilgili uzman bir doçent farklı ülkelerden araştırma sonuçları veriyordu. Değişmeyen bir iki şey vardı kültürlere göre. Kadınlar genelde otomobil (bunu motosiklet olarak da düşünelim) kullanma konusunda kendinizi yetenekli görüyor musunuz sorusuna hayır veya orta seviye olarak cevap vermişler. Ama erkekler büyük bir yüzde ile otomobil yarışçısı kadar yetenekli işaretlemişler kendilerini. Araştırma sonuçlarından sonra trafikte kazalara karışmama ihtimali ile ilgili yaptığı açıklamada ise uzman bu işin yetenek gerektirmediğini anlattı bolca örnekle. Erkek kendini yetenekli gördüğünden risk alıyor ve daha çok kural dışı hareket yapıyor. Bu da kazalara karışma oranını artırıyor.

Motosiklet sürmede de bunun çok farklı olmadığını düşünüyorum. Yetenekliyseniz size "öğretileni" (eğitimlerde hocalar tarafından) 1-2 seferde kavrar ve uygulamaya geçersiniz. eğer yeteneksizseniz bu biraz daha uzun süre alır ama sonuçta sistemi öğrenir ve uygularsınız. güvenli motosiklet sürmek içten gelen bir yetenek değildir. Öğrenilmeli, tekrar edilmeli, kullanılan CC'ler tecrübe edildikten sonra artırılmalıdır. Bir yerden bir yere varmak değil amacımız, zevk alarak, güvenli (hatta ileri sürücü olmayı hedefleyip) sürmek olmalı.

Şenol SEL, mehmet MORCU ve Onur Filiz bunu beğendi.
  18. Tuncer Çakırlar

Tuncer Çakırlar Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bencede hyosung gt 250 naked derım benımde boy kılo aynı sayılır 186 93 kılo ve hyo gt 250 naked arıyorum tabı sızın sevdıgınız tıp 250r ise onuda dusunun derım butcenız e gore kawasakide dusunebılırsınız

19. hurkan mehmet ayaksız

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bişi diim mi dunyada 4.5mılyar ınsan yasıyorsa ve misal 3 mılyar ınsan araba kullanıyorsa 2mılyarı erkektir. 1milyarı kadındır.. yanı demek ıstedıgım arac kullanan erkek sayısı daha fazla oldugu ıcın gozuken oran o sekılde bayanlar ztn korktugu ıcın cogu kullanmıyor bu benım dusuncem..

20. fahri odabaş

fahri odabaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    bence hıc alakası yok bendede gt 250 hysong vardı 6 ay kullandım sonra 600rr aldım banada dıyolardı yok alma fılan dıye ama hıc alakası yok bence kendını bılıyosan zevk almasına bak farkı ozaman anlarsın