motor bayılıyo:(

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında ahmet.turan tarafından paylaşıldı.

1. ahmet.turan

ahmet.turan Yeni Üye

slm arkadaşlar ben de 110ft mondial bi motor var. motorun sorunu,
    motor gayet güzel çalışıyo rölansında ve 1 e atıyom vitesi, gaz verince bayılır gibi oluyo aldırmayıp gaza devam edersem toparlayıp gidiyo ondan sonra 2 ye atıyom 3-4 sorun yok sonra yavaşlayıp vites düşürdüğümde bayılıyo motor. bazen 1 e kadar sorun çıkmıyo bire düşürdüğüm de tak stop ediyo yolun ortasın da ve tekrar boşa alıp marşa bastığımda hiçbişey olmamış gibi gayet güzel rölansında çalışıyo ve hızlanıp tekrar vitesi düşürdüğüm de stop ediyo
    ve yolda giderken vitese basılı tuttuğum an motor aniden stop ediyo. normalde boşta giderdi çalışır halde vitese basılı tuttuğumda stop etmemesi lazım boşa alması lazım ama motor stop ediyo durup tekrar çalıştırmam gerekiyo yani motor da vites düşüremiyorum stop ediyo ve ilk çalıştırdığımda kalkarken motor bayılır gibi oluo sanki 3 le kalkmaya çalışmışım gibi ama bi anda düzeliveriyo vitees düşürene kadar :confused: tamirciye götürdüm adam sen kullanmayı bilmiyosundur diyo iyi de ben bu motoru bi senedir kullanıyorum ki böle bişey olmamıştı hiç adam uğraşmak istemiyo :(

2. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    tamircinin verdiği cevap kalitesini belli etmiş bence.sen başka bir servise götür sorununa çare olacaklardır.

3. serkan thundercat

serkan thundercat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    deponu temizletmen gerekebilir. gaz açtığında geri ivmelenirken açılıp, yavaşlamak için vites düşürürken ileri ivmelerde tıkanıyor olabilir. yapabiliryorsan depodan karbüratöre giden benzin ikmal hortumunu temiz bir pede dolurulmuş 1 lt benzine sok. plastik pedi de yükseğe sabitle. depo gibi kullan. aynı şeyleri yapacak mı bir bak. yapmazsa depon temizlenecek.

4. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Bu problem büyük ölçüde depodan yada karbüratörden kaynaklanıyor olabilir karbüratörde pislik birikmişse bu problemi yapar büyük ölçüde karbüratörü temizletip benzin aldığın yerleri iyi seçmeni öneririm çünkü heryerin benzini aynı değil kimi bayiler fazla katkı maddesi kullanıp benzinin oktanını düşürüyorlar gaz açarken hemen farkediyo bunları denersen belki sorununa çare olabilir..

5. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Bencede karbüratör sorunu gibi geldi bana da ..

6. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    karbüratörün temizlenmesi yeni buji sorununu çözebilir ama cup kullanıyorsun ve 4 ten sonra vitesi boşa alıyorsun kaldıki o motosiklet debriyajsız yarı otomatik? bu yaptığın otomatik vitesli bir arabayı yokuş aşağı giderken d.den n.ye almana benzer yani hem senin hemde motosikletin için çok tehlikelidir bu arada tamirci diye gittiğin şahsı deşifre et de kimse gitmesin adam sadece kenan sofuoğlunun motosikletinemi bakacak yoksa kullanmamızı nasıl test edecek kuklaların arasındanmı geçecekmişiz?? bak sabah sabah gıcık oldum herife ya :)

A.HAMDİ, Turgay ve serkan thundercat bunu beğendi.
  7. serkan thundercat

serkan thundercat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    evet abi bence de tamirciyi deşifre et..ekmek yemesin bu tipler..

8. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Bu belkide aldıgın benzinin pis yani kalitesiz olmasından da kaynakalanabilir filtrelere baktırmanı tavsiye ederim

Turgay bunu beğendi.
  9. osman naci kanat

osman naci kanat Yeni Üye

Arkadaşım merhaba selamlar saygılar...............osman naci kanat....................O.N.K..

Sizin sorununuz benzin depo kapağında hava almıyor almayınca da bu sorunu yaratır ve bu arıza da hiç akla gelmiyen bişi olduğundan motorun her tarafını da değiştirtir insana bu çok nadir olan bişidir depo kapağını yenile sorunun biticektir

SAYGILARIMLAN.....................................................................................O.N.K..

10. gökhan_maraba

gökhan_maraba Üye

Motosiklet:
    Ramzey
    slm arkadaşlar yeni üye oldum bu siteye güzel bi siteye benzyor benimde bi sorum olucak bende 150lk suchutur var bendede arkadaşa benzer bir sorun var merkezde gazı köklediginde gazı kesip tekrar verdiginde motor yumuluyo gaza yüklenince kendini alıyor ama bide yaylaya çıktıgımda bu kez motor hiç gitmiyor sanki benzini yakmadan dışarı atıyor motora titreme oluyor gaz yemiyor gaz elimin altında bitiyoır ama motor 20km yi geçmiyor sorun nerde olabilir acaba motorun karbüratörü 2 kere temizlettim 30+30 =60 lira verdim tamirci anlamıyor galiba bu sorunu nasıl hallede bilirim bilgisi olanyardımcı olursa sevinirim saygılar

11. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sayın çirkin_kıral öncelikle MF Ailesine hoşgelsiniz.

Forum kuralları gereği;

1.Tanışma bölümünde kendinizi tanıtınız...
    2.Nick'inizi kendi adınız ile değiştiriniz...
    3.Avatar resmnizi koyunuz.(Kendi resminiz)
    4.Yazılarınızın tamamında "Bold"kalın karakter kullanmayınız.

Bizim kullandığımız yerleri incelerseniz sadece başlıklarda ve önemli yerleri vurgulamada kullandığımızı görebilirsiniz.

Sorunuza ise bu konuda uzman yada fikir sahibi olan arkadaşlar cevap vereceklerdir...

M.F. Forum Kuralları!

http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=26
    Nick'inizi değiştirmek için

http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=2373&highlight=nick+de%F0i%FEtirme

http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=1436&highlight=nick+de%F0i%FEtirme

Avatar Resmi Eklemek İçin ( En son mesajdaki video'yu izleyin)
    http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=2357&page=2