Motor calinmasi olayi...cok sinir bozucu cooook

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında yunusemre tarafından paylaşıldı.

1. yunusemre

yunusemre Üye

Merhaba arkadaslar,cok uzun suredir siteye girmemistim, cok yazi yazmiyorum biliyorum ama okuyorum yazilanlari :)

Siteye ilk girdigimde anlattigim scooterim calindi.

Motor gitti, geri gelmez, maksadim burada dert yanmak degil ama calinma hikayesi ders olsun :)

Soyle oldu.

Yine bir gun idmandan evime donuyordum hersey yolundayken motor aniden durdu. Motoru hala calisiyordu ama alet gitmiyordu, bende zaten deli gibi yorulmustum bir tek zincire baktim acaba zincirmi koptu diye ama zincirde yerindeydi, dedim simdi hiiiic ugrasmiyim taksiyle eve doneyim sonra tekrar gelip bakarim yada direk ustaya aldirtirim motoru o bakar. Simdilik bir yere parkedeyim.(buyuk bir yogunluk sonrasi 1 haftalik bos zamanim olmustu, usengeclik, dinlenme ihtiyaci had safhadaydi)

Ama o anda bulundugum yer cadde ustu ve sehir disi oldugundan cevrede fazla bina yada yerlesim alani yok. Iki secenek vardi. Ya motoru biraz atraksiyona dayanip 1 km kadar itecektim (ki daha once cok daha fazlasini itmistim, insan sikisinca neler yapiyo :) ) ve guvenli bir yere birakacaktim.
    Yada hemen dibimdeki buyuk arac tamirhanesi/satis bolgesi(!!!) binasinin onune birakiverecektim.
    An haliyle motorda ne var ne yok bakmaya bile usenmis birisi olarak gidip biraktim bu yerin onune. Sonra taksiye binip geri dondum.
    Ertesi gun isim cikti biraz ve motoru o gun almaya usendim ama oradan gecerken baktim motor yerindeydi.
    bir sonraki gun bir ustayla konustum, yola ciktik ve motoru almaya gittik.

Ve motor yerinde yoktu :)

Buyuk bina icindeki heryere sorduk. Cevap ayni: "Motor mu ne motoru? gormedik biz."

Motor gitti bi dahada gelmez, plakasida yoktu polis hayatta ugrasmaz aramaya.

Yani efendim:

1) Yasal isleri halletmek lazim. Bana bisey olmaz dememek lazim. Plaka olayini halletseydim arama sansi olurdu belki. (Plaka olmamasi nedeni de farkli gerci, yabancilarin ustune gitmiyolardi yakin zamana kadar o yuzden bir revahat var tum yabancilarin ustunde :) ama polis artik sikiya aliyor)

2) Eger kurbanlik koyun aldiysaniz bunu gidipte kasabin onune birakmayin. Akil var mantik var dimi? (bende yoktu o gun malesef :) )

3) Bugunun isini yarina birakmayin, ne kadar sizin "oooof bugun/bu hafta hic bi is yapmiycam kardesim" gununuz olsada. Yapmaniz gerekeni yapin sonra usenmeye devam edin :)

4) Elinize gecen sansi degerlendirin. Ilk gun motoru yerinde gordugunde neden gidip hemen almadin dimi?? (bu 3. maddeye yakin oldu gerci)

Neyse arkadaslar hikaye komik bence ve bana buyuk tecrube oldu sizinde ilginizi ceker belki :)))

okudugunuz icin tesekkurler, saygilar

Eren Göksel ve Umut Karkın bunu beğendi.
  2. Niyazi

Niyazi Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Herşeyde bir hayır vardır Yunus Emre bey. Allah korusun belki başınıza fena bir şey gelecekti..

3. yunusemre

yunusemre Üye

Niyazi bey haklisiniz, kismet oyleymis belkide :)

4. oguz.aktan

oguz.aktan Üye

Motosiklet:
    Ramzey
    Sayın @yunusemre;
    "Geçmiş olsun" demekten başka elimizden bir şey gelmiyor ne yazık ki :( Allah herkesin malını sahibine bağışlasın...

5. yunusemre

yunusemre Üye

Tesekkur ederim Oguz bey.

Tek tesellim buradaki motor fiyatlarinin ucuz -gercekten ucuz- olmasi.

Mesela o aldigim motor o zamanin dovizi ile 300 ytl idi ve bu fiyat burada ikinci el bir scooter icin normal bir fiyat.