Motor ile iglili sorularım var.Yardımınızı bekliyorum...

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Alperen Çavuşoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Alperen Çavuşoğlu

Alperen Çavuşoğlu Yeni Üye

Abilerim,kardeşlerim ben motor delisi biriyim daha önce hiç supersport(manuel) tip motor kullanmadım lakin scooter tarzı çok kullandım...

Soruları mı bir bir diziyorum üstadlarından cevaplarını bekliyorum.

1-)Boyum 1.70 İlk motorumu bu yaz alacağım kesinleşti ailemde onayı verdi Honda cbr 125 r 2011 sizce sıkıntı yaşarmıyım 1.70 boy ile bu motorda?

2-)Arabadan debriyaja biraz yatkınım fakat motorda tek derdim frenleme sistemi örneğin; ben 2. viteste gidiyorum ve karşıma ışıklar çıktı kırmızı yanıyor nasıl duracağım yani frene abanıp durup sonradan mı boşa geçeceğim?

Sorularım şimdilik bu kadar bilmem gereken başka şeyler var ise eklerseniz sevinirim sevgiler,saygılar iyi forumlar..

2. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Alperen boyun sorun olmaz ama kullanma pratiği bakımından yazı ile,tarif ile bu iş olmaz..
    Sen en güzeli başlangıç eğitimi veren bir kurumdan veya lisanslı bir eğitmenden,ders al..Sağlığın ve geleceğin için bu çok hayati bir konu sakın ihmal etme!..

3. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    öncelikle alacağın makina başlangıç olarak cc si uygun ama tarzı çok uygun değil diye düşünüyorum cbf 150 daha iyi olur diye düşünüyorum tabi sen biraz havalı olmasını istiyosun ama zamanla hiç öyle olmadığını hatta nekadar çok yorulduğunu hissedeceksin racing tarzı bi makinada.sorularına gelince osman ağbimin fikrine ekleyebileceğim çok şey yok eğitim eğitim eğitim madem ki bu sorulara cevap arıyosun tavsiyemiz uzmanından eğitim almandır

4. Alperen Çavuşoğlu

Değerli abilerim değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum, lakin;

O.Somuncu abiciğim; umarım dediğin gibi boyum sorun olmaz o güzel alete baktıkça yazı iple çekiyorum o motoru kullanışımı, umarım boyum yeter çok aradayım bu konuda.

Ahmet abiciğim; Çok doğru söylüyorsun havalı doğru tabir mi bilmem ama gerçekten çok şekil bir makine, seçmemin sebebide ben bu motor işini 125 cc de bırakmayacağım devamını getireceğim. Çünkü bana hitap eden makine kesinlikle "RACING" ve böyle başlamak istiyorum da bu kararımdan kolay kolay dönmeyeceğim. Ahmet abi sendende bi değerlendirmeni rica etsem sence fiziğim yeterli olurmu (1.70) o motor için yeterli midir?

5. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Seçtiğiniz motor bence başlangıç için gayet uygun bir motor Boyunuza gelınce bence rahatlıkla yeteceğini düşünüyorum Racing motorlar nekadar kaslı gozuksede sele yuksekliği biraz düşük oluyor
    Bu arada iyi bir kask ve diğer koruma kıyafetlerinide almayı unutmayın

6. Alperen Çavuşoğlu

Güvenlik konusunda endişeniz olmasın o konuda titizimdir..
    Boyumun yeteceğini bir kişiden daha duymak içimi rahatlattı teşekkür ediyorum..