motor ilgim yeni başladı lütfen bana tavsiye

Konu, 'Sitemiz Hakkında Duyurular' kısmında sefa zeybek tarafından paylaşıldı.

1. sefa zeybek

sefa zeybek Yeni Üye

herkese merhaba
    40 yaşımdayım motora ilgi duymaya başladım.chopper motor almak istiyorum.ancak chopper ı hemen almayım dedim
    eşimde motor istiyor.o zaman önce onun kullanabileceğ i ucuz ve rahat bir motor alayım.bende onu kullanayım.birazda alışmış olurum ,sonra istediğim motora geçerim .bu aldığımda eşimin olur diyorum.
    şimdi bayan için en iyisi scoter veya cup.ama cup daha ucuz.
    benimde kullanabileceğim.(bu arada 90 kiloyum boyum 176) beni servislerle uğraştırmayacak bir model istyorum.
    önceliklerim az yakması değil.hız derdimde yok.ikinci el piyasasıda önemli değil.alacağım motoru satmayı düşünmüyorum.bende emekli olsada olur.
    temel iki beklentim var.ilk alış maliyet ucuz olsun.mümkün mertebe servise gitmesin.o zaman cup olarak ne tavsiye edersiniz.tanınmış tanınmamış marka hiç önemli değil.
    bu arada benim motorla pek aram yok ama motor meslek mezunuyum.biraz pratikle elime anahtar yakışır gibime geliyor.
    honda demeyin lütfen o bana pahalı geldi.daha ucuz cup tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

3. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    hoş geldınız Bence scooter motor almayon nasılsa chooper motor a gececeksınız vıtes e alışın bıraz
    sıze tavsıyem ybr 125 yada cbf 150 alın 2 sıde kullanımı rahat ve kalıtelı motorlardır

4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Sefa motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

5. çağrı kocaçoban

çağrı kocaçoban Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    iyi forumlar dilerim Sefa Bey aramıza hoş geldiniz olgun ve yaşını almış bilinçli insanların motor kullanmasını çok taktir ediyorum gençlerinde örnek alması gerekir bence 23 yaşında olarak bu foruma katıldığım zamandan beri hep bilgi toplamayı amaçladım 2009 senesinden beri böyle süre geldi ben daha yeni motor sahibi olmaya karar verdim fakat güvenli sürüş eğitimi almadan kesinlikte motorumu dahi almayacağım diyebilirim Şenol ağabey bu konuda bana çok katkıda bulundu belki tanışmıyoruz ama burada paylaştıklarıyla öz ağabeyim gibi sevdiğim bilinçli insanlardan biridir kendisi.

6. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

7. Ayhan C

Ayhan C Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Öncelikle hoşgeldin.
    honda ve benzeri modellerin pahalı olacağını düşündüğün için Hyosung markası uygun fiyatlı gibi gözüküyor ve kullananlar arasında pek bir sorundan bahsedene rastlamadım. Hatta motor ustasının yalancısıyım suzikinin motorunu kullanıyor diye de bi bilgim var. model olarakta kendi tarzına vücut türüne oturuş pozisyonlarına bakarak karar verebilirsin. eğer motosiklet sevdanı iyi bir eğitimle başlatırsanda senin için en güzeli olur ki eğitimi motor almadan yaparsan biraz daha bilgi sahibi olacağından motor seçmede işin daha kolaylaşır.
    Lütfen motor kullanmaya yeni başlarken bütçenizde iyi bir kask korumalı mond sırt koruma korumalı eldiven korumalı pantalon korumalı botlar gibi eqipmanlara da yer verirseniz çok doğru hareket etmiş olursunuz.

8. sefa zeybek

sefa zeybek Yeni Üye

Değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.sanırım en doğru seçim ybr gibi duruyor.tekrar teşekkürler.

9. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldiniz ybr 125 yada cbf 150 almanızı tavseye ederim başlangıç için ve koruyucuları unutmayalım

10. Mehmet Sert

Mehmet Sert Üye

Motosiklet:
    Mondial
    hoş geldiniz ...... cup olarak yamahanın cup var ikinci el alın derim ikinci el sitelerinde sahibinden.com gibi arayın 1000-1500 arası bulursunuz.....ama tavsiyem temiz bir ybr 125 eşiniz hem araba hem bişiklet kullanıyorsa ybr 125 vitesli dir ama 1 saat tte öğrenir

bence dünyanın en az ve en kolay kullanılması öğrenen motoru ybr 125 tir..... özelliklee yei kasaları 2010 ve sonrası baya hoş

2010 öncesi ne 2500 tl den fazla vermeyin 2010 ve sonrasını 3500 tl gibi ikinci el fiyatıyla alabilirsiniz