Motor Marş Basıyor Ama Çalışmıyor! Acil Yardım Akü Zayıfladı :(

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında yasin demirel tarafından paylaşıldı.

1. yasin demirel

yasin demirel Yeni Üye

Motosiklet:
    Çelik
    Öncelikle selamın aleyküm kardeşlerim. Motosikletimi alalı tam 3 ay oldu. Modeli Kuba CR1. 5 gün önce buzlanma nedeniyle motorum çok yavaş sağa yere yattı kaldırdım yoluma devam ettim ertesi gün tekledi motor bazen diğer gün ise stop etti bi daha çalıştıramadım. Motorum marş basıyor ama çalışmıyor. Bujiyi söktüm temizledim ateşlemesinide kontrol ettim ama sorun ne bulamadım yardım edin? Ayak marşı yok bu arada motorda.

2. hkwtz

hkwtz Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    dığı hangi şimdi get crossbow onu

3. ibrahimarda

ibrahimarda Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Benim motorum bugün çalışmadı. Bayaa marşa bastım ama malesef.. vurdurarak çalıştırmak zorunda kaldım... 50 dereceye gelene kadar tekleyerek çalıştı. Neden olur acaba fikri olan var mı? Bu arada motor yamaha r6

4. murat acar

murat acar Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Akü zayıflamis olabilir.vurdurarak çalıştığını göre sorun akü fakat 50 dereceye kadar tekleyerek çalışması akunun az şarj olduğunu gösterir. Konjektore de göz attir derim.Tamirci lerde ölçüm yapan cihazlar var.akyü ve Konjektorü olctur. Sıkıntı ikisinde yada birinde olabilir.

5. ibrahimarda

ibrahimarda Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Aküyü ve konjektörü ölçtürdüm. Şarjında vr aküde sorun yok. Vurdurarak ćalıştırma sebebim marşa basa basa akünün zayıflaması. Bugün tek marşta çalıştı ama motor ısınana kadarvyine tekledi. Usta buji olabilir şu olabilir bu olabilir diyor. Bana nokta atışı yapacak usta lazım.