Motor sevdalisi imam :))

Konu, 'Basında Motosiklet' kısmında Yilmaz.Turac tarafından paylaşıldı.

1. Yilmaz.Turac

Yilmaz.Turac Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Son zamanlarda meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı motosiklet kazalarına dikkat çekmek isteyen imam vaaza kask ve eldivenle çıktı.

ŞANLIURFA’nın Viranşehir İlçesi’nde, cami imamı 25 yaşındaki Muhammed Yunusoğlu, son zamanlarda meydana gelen ölümlü ve yaralamalı motosiklet kazalarına dikkat çekmek için, vaaza kask ve eldivenle çıktı. Motosiklet kazalarına farklı bir yöntemle dikkat çekmeyi amaçladığını söyleyen imam Yunusoğlu vaazında, "Allah ayetinde, ’kendi elinizle kendinizi tehlikeye atmayın’ buyuruyor. Allah’ın bize emanet verdiği bu cana sahip çıkalım. Motosiklete binerken kask ve eldivenlerimizi mutlaka takalım" dedi.

Kendisi de motosiklet kullanan İbrahim Güneş Cami İmamı Muhammed Yunusoğlu, son günlerde ilçede meydana gelen ölümlü ve yaralamalı motosiklet kazalarına ilginç bir yöntemle dikkat çekti. İmam Yunusoğlu, cuma namazı için camide toplanan cemaatin şaşkın bakışları arasında başında kask, elinde eldiven ile vaaz verdi.

Milliyet gazetesi bugunki sayisindan alintidir..

Omer, Davut, Ethem Doğru ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    imam a 10 puan

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  4. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    ımamla arayı ıyı tutmak lazım enınde sonunda elıne dusecez

Fatih Genç ve Şenol SEL bunu beğendi.
  5. bülent tenikeci

bülent tenikeci Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bizimle aranızın iyi ya da kötü olması bizim vazife anlayışımızı ve kalitesini değiştirmez,gereken ne ise yapılır. Din hizmetinde iltimas ya da dışlanma olmaz,hiç bir aklı başında meslektaşım da bu vebale girmez. Önemli olan Allah Teala ile aramızın iyi olması,bu yönde gayret göstermemizdir.Ayrıca imam-hatip; dolayısıyla din hizmeti ve yüce dinimizin buyrukları dünyevi ve uhrevi bir saadet için ölülerden ziyade hayattakilere lazımdır.
    Selamlar.

Omer, Davut, Abdullah Özkan ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. Abdullah Özkan

Abdullah Özkan Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    evet. hocam ben daha bu mesleğin başındayım ancak göreve başladığımdan bu yana gördüğüm muamele gazino şarkıcısı muamelesi. ben daha önce müzisyendim. küçük programlarda ne muamele gördüysem burda da aynı. daha bu akşam biri hatim duası istedi çıkışta da elini cebine atıp borcumuz ne kadar dedi. sanki istek parça yaptı da orta parası gibi. tövbe ya rabbi..

Omer ve Davut bunu beğendi.
  7. Davut

Davut Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Maaşallah... Ülkemizde bu denli duyarlı hocalarımızn olması bir hayli mutlu etti beni. Forumumuzda da bizimle birlikte olmanız ve bilgi alışverişinde bulunmanız ne hoş. Teşekkürler paylaşım ve yazılar için...

bülent tenikeci, Şenol SEL ve Omer bunu beğendi.