Motor Tavsiyesi

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında Mustafa ÖZKAN tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa ÖZKAN

Mustafa ÖZKAN Yeni Üye

Sevgili motorsiklet tutkunu dostlarım herkese selamlar.Ben İzmir'den Mustafa.İlk kez motor almak istiyorum fakat hiç motor tecrübem yok.Sizlere sorum başlangıç için hangi motor tarzı seçilmeli.Ben choper tarzı motorları daha çok seviyorum.Bütçem max 5000 lira.Tavsiyelerinizi bekliyorum herkese saygılar:)

2. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    5000 tl ii bütçe başlangıç için 125 veya 250 cc derim

Mustafa ÖZKAN bunu beğendi.
  3. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Hyosung GV 250 tavsiye ederim. Kullanan arkadaşlarım oldukça memnun kaldı

Mustafa ÖZKAN bunu beğendi.
  4. Mustafa ÖZKAN

Mustafa ÖZKAN Yeni Üye

peki daha önce hiç motor kullanmamış bi insan için choper mı daha kolay öğrenilir racing tarzı bi motor mu yoksa ikisi de aynı mıdır???

5. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Bu tamamen becerinize kalmış bir şey ama bana kalırsa chooperla biraz daha iyi ve sağlıklı öğrenirsiniz.Motosiklet tavsiyesine gelince kriterlerin 2000 model üstü 40.000 km yi geçmemiş bir japon alman.Yamaha virago 250 de olabilir.Daha yeni bir şeyler istiyorsan hyosung gv 250 agulera var.Seçim tamamen sana ait.Ve en kısa zamanda eğitim alman gerekiyor.Bunun için www.lamatech.com dan rahmi barutçu ile görüşebilirsiniz.
    Hayırlı akşamlar

Şenol SEL bunu beğendi.
  6. Mustafa ÖZKAN

Mustafa ÖZKAN Yeni Üye

Eğitim bnm de en önem verdiğim konulardan biri.km si az olmasından dolayı hyosung daha tercıh ettığım bır marka guney kore kokenlı bı marka mı acaba hyosung yedek parca vs konusunda sorun cıkar mı acaba??

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu paraya full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı korumak için kafanızda kullanacağınız kask ve "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri dahil mi.
    Benim size tavsiyem kesinlikle yamaha ybr 125 olacaktır.
    Emeklemeden koşmaya çalışmayın.250 cc nereden bakarsanız bakın en az 24-29 bg.Ve motosiklet sadece gaz açmak değildir.O gaz açıkken Güvenle tek parça halinde durabilmektir aslolan.
    Bunun bilincinde olarak bu eyleme adım atın.

A.HAMDİ ve Mustafa ÖZKAN bunu beğendi.
  8. Mustafa ÖZKAN

Mustafa ÖZKAN Yeni Üye

İşte birinin bunu soylemesınden korkuodum:)Acıkca solemek gerekırse ybr 125lerı hıc beğenmıyorum(kullandığım ıcın demıyorum).Yanı hıc motor kullanmamıs bırı 250cc lık bı choper'ı kullanamaz mı ımkansız bısey mıdır bu???(kımseyı elestırmek ıcın solemıorum sadece forum uyelerının tecrubelerınden faydalanmak ıstıorum)

9. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    İmkansız diye bir şey yoktur.Buraki 125 cc den başlatma amacı sizi bu ortama hazırlamaktır.Motosklet kullanmanın trafikte bazı acımasız sonuçları var.Bunları görebilmeniz ve motosiklet reflekslerinizi daha az tehlikeli bir katekoride yapmanızı tavsiye ediyoruz.
    Neden yamaha ybr ?
    Ybr 125 bu kategoride en yüksek kaliteli ve en çok tutulan model alım satımı kolay servislerini her yerde bulabilirsiniz.Titreşim motosiklet konforu için en önemli etkenlerden birisidir.Yamaha ybr bu konuda çok ilerlemiş.

10. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    ben keeway sl 150 kullanıyorum. başlangıç motoru olarak önerebilirim. tarzınıza da uygun ve beygir gücü olarak çok güçlü değil(24 hps). bütçene göre 2000- 2500tl arası tutar. kalan paranla da koruma ekipmanlrı alabilirsin. kullanımı kolay. şimdiden hayırlı olsun. kazasız sürüşler.

11. Mustafa ÖZKAN

Mustafa ÖZKAN Yeni Üye

tum yorumlara tesekkurler pekı serwıs yedek parca konusunda hyosung nasıl bır markadır ve kokenı hangı ulkedır acaba???

12. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Selam Mustafa bey.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hyosung

Hyosung Kore malı.Ülkemizdede oldukça yayıldı.Ve okuduğumuz kadarı ilede millet memnun.
    Hatta Kanuni Hyosung'la yaptığı anlaşma ile GT250R-GT650R modellerini ST-Kanuni adı ile satıyor..!

Anladığım kadarı ile siz hyosung'u kafaya takmışsınız.Ama bende Şenol abi gibi düşünüyorum.Alın bir YBR 125 içiniz rahat olsun.

1.si YBR size şu etapda yeterli olacaktır.Hiç kullanmadım diyorsunuz.

2.si cc yükseltmek için satarken piyasası bol ve alıcı garanti.Ayrıca sıfır fiyatı yüksek ama satarken de temiz olursa iyi fiyata satarsınız.Çok fazla zarar etmezsiniz.!

3.sü Tr'de nereye giderseniz gidin Yamaha parça ve servisiniz garanti.Fiyat konusuna gelince.Bu klasmandaki motosikletlerin parçaları aşırı pahalı değil,kaldıki daha dün piyasaya çıkan ve çin malı olan markaların da yedek parçaları bedava değil.Neredeyse Yamaha fiyatında.

Sizn yapacağınız en mantıklı seçim.Yamaha YBR 125- Honda CBF 150 artık hangisi içinize siniyorsa.Tamam Hyosung 250 r güzel bir motosiklet ama eğer hiç tecrübeniz yoksa kendinize yazık etmeyin.Gerek yok.

13. A.HAMDİ

A.HAMDİ Organizatör

Motosiklet:
    Kawasaki
    merak ettim neye karar verdiniz arkadaşım

14. Mustafa ÖZKAN

Mustafa ÖZKAN Yeni Üye

daha karar vermedim ama sanırım kararım hyosung gv250 yonunde olacak.umarım memnun kalırım ve tum arkadaslarıma onerırım:)

15. Mümtaz Barış CİNGİZ

Mümtaz Barış CİNGİZ Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Bende gv250'den memnun kalanlardan biriyim. İlk motorum ve hiç sorun yaşamadım 250cc konusunda. Tavsiye ederim...