Motor Teknik Bilgisi en guzel nasil ogrenilir?

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında yunusemre tarafından paylaşıldı.

1. yunusemre

yunusemre Üye

Arastirmalarim sonuc verdi, bulundugum sehirde kendi ulkelerinde motosiklet egitmenligi yapmis sertifikali egitmenler bulabildim, kismetse kendilerinden egitim alacagim.

Eger bunu yapabilirsem ilk is olarak yola cikmak istiyorum. (hani boyle diyince uzun gibi oldu ama bana gore uzun, su anda tek gozume kestirdigim komsu sehre gitmek kiz arkadasimin ailesinin evine, bana gore uzun iste :D )

Ama sadece surus egitimi almak yeterli degilmis gibi geliyor sanki. Ben motor bilgiside edinmek istiyorum.

Motorun yollarda basina sikca gelecebilecek arizalar, bunlarin mumkunse tamirleri, eger mumkun degilse gerekli parcalarin nasil degistirilebilecegi, motorun nasil sokulup takilabilecegi gibi konulari en etkili sekilde nasil ogrenebilirim?

Yardimci olursaniz cok memnun edersiniz beni :D yani su egitim alip kusurlarimi gorup onlardan kurtulmak, motor deneyimi edinmek, vede su komsu sehre gidip gelmek bunlari becerebilirsem oyle sevinicemki anlatamam :D

2. Elbruz Dagistanli

Elbruz Dagistanli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Servis kitabini alir ufak tefek seylerle baslar ogrenirsin. Asil problem takim taklavati. Bende yaklasik 25,000 Dolarlik takim var hala her her hafta o aleti bu takimi para bayiliyoz. (Ben arabada yapiyom gerci). Bide yolda cikacak problem demissin, yine takim problemi, ben uzmaniyim yinede yolda kaliyom bazen, motorda lazim olabilecek her seyi tasiyamiyon veya yol kenarinda tehlikeli oluyo, yagmuru var camuru var. Yeni motorlar elektronik kontrollu, Baban kawasaki annen suzuki olsa parca degistirmeden olamayacak yerleride cok bu yeni motorlarin. En iyisi motorun modelini yuksek tutmak, bakimlarini zamaninda yapmak. Basit takim taklavatla normal bakimlarini kendin yaparsin. Lokma takimi, anahtarlar, alyanlar isini gorur.
    Bi sorun olursada cekinme sor olabildiigince cevaplamaya calsirim.

3. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    :) Aile eşrafı böyle olsa; ben kaldığım yerden kendimi helikopterle aldırırım :)