Motor tutkunu iş adamı kazada öldü

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Barış tarafından paylaşıldı.

1. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    İstanbul Ataşehir’de dikkatsizlik sonucu meydana gelen trafik kazasında, bir kamyonun altına giren motosikletin sürücüsü Oktay Parlak (52) hayatını kaybetti.
    Ferhatpaşa Mahallesi'nde bugün saat 14.00 sıralarında meydana gelen kaza görgü tanıklarının ifadesine göre şöyle gelişti:

Bir plastik şirketinin sahibi olduğu öğrenilen Oktay Parlak, 34 TY 3810 plakalı motosikletiyle Dağyolu Caddesi üzerinden Kayışdağı yönüne seyrederken, henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı taşıtının hakimiyetini yitirdi. Kontrolden çıkan motosiklet bu sırada sürücü M.B.’nin kullandığı ve 23’üncü Sokak’tan Dağyolu Caddesi’ne çıkmaya çalışan 34 DP 0250 plakalı kamyonun taşıdığı 34 DS 9187 plakalı dorsesinin altına girdi.

Kazada motosikletin sürücüsü Oktay Parlak, hayatını kaybetti. Kamyonun sürücüsü M.B. kazanın ardından gözaltına alınırken, Oktay Parlak’ın dorsenin tekerleği ile metal bölümünün arasına sıkışan cansız bedeni itfaiye tarafından çıkarıldı.

Kaza nedeniyle Dağyolu Caddesi yaklaşık 1 saat taşıt trafiğine kapanırken, Oktay Parlak’ın cesedi Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ALLAH rahmet eylesin.Ailesine sabır versin.
    İşimiz çok zor arkadaşlar.
    Ticari araç kullananlar maalesef bizleri göremiyorlar.Hatta kelimenin tam karşılığı görmezden geliyorlar.
    Geçen gün yolda 3 motosiklet gidiyoruz ki taksici bizi sıkıştırdı lambalarda durunca benim yeğen arkamdan inip taksiciyi müşterisi yanında bayıltana kadar dövdü.
    Diğer taksiciler de olaya karıştı ve hemen hepsi aynı salakça ifadeyi kullandı.Ne işiniz var yollarda
    ALLAH aşkına içimizde ticari araç sürücüsü varsa bana bir laf etsin.
    Biz motosiklet sürücüsüyüz.kara taşıtı kullanıyoruz.Uçak değil.
    Sanki biz ucak kullanıyoruz da mecburi iniş yapmışız yolda ucak kullanıyoruz.
    Yok böyle salakça bir ifade vallahi.
    BU olaylar Bursa'da son günlerde çoğalmaya başladı ve görevi trafiği kontrol edip kural dışı hareketlerde bulunanları uyarmak gerekirse ceza yazmak olanlarda aynı salakça ifadeyi kullanıyorlar artık.
    Ne işiniz var yolda kardeşim
    Oha yani.
    Sanki kendisi altında resmi motosiklet yokta resmi helikopter var sanırsınız.Olaya havadan müdahele etmiş modunda motosiklet sürücülerine laf etmekteler.
    Ben diyorum ki (hiç tasvip etmediğimiz şey ama ) yakında motosikleti sıkıştıranları yakaladığımızda infazlar başlayacak gibi.
    Çünkü artık bu malları eğitemeyeceğimizi anladım.Ama en azından bizler olası tehlikeleri riskleri öğrenmek için eğitim alamaya devam edelim.
    Kendimizi korumak için bu şart.
    Her zaman dediğimiz gibi herşeyin başı eğitim.

Serkan 06 ve Gürsu bunu beğendi.
  3. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Allah rahmet eylesin
    Şenol abi dediklerine aynen katılıyorum istanbuldada durum daha vahim ticari taksiler, minibüsler,halk otobüsleri vs gibi ticarilerin kendi babasının yolu gibi davranarak motor sürücülerini ve hayatlarını hiçe saymaları çok adice ama aynı senaryo buralardada bayadır var artık taksiciler kasktan korktukları için uzun direksiyon kilidi taşıyorlar :)

Berkay Ömür bunu beğendi.
  4. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    http://www.iha.com.tr/motosiklet-surucusu-feci-sekilde-can-verdi-11023-735.vid

Allah'ın belası herifler. Sanki kamyon tali yoldan ana yola çıkıp yolun iki şeridini birden tamamen kapatmamış !!! Bir de kamyon şöförünü teselli ediyorlar. Bak hızlıymış sana bir şey olmaz korkma diyorlar. Motor hızlıymış dan başka bir laf bilmezler sanki !!! Cinayet. Allah rahmet eylesin.

Serkan 06 bunu beğendi.
  5. Sıla_Arma

Sıla_Arma Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Ay hayır anlamıyorum. Neden sıkıştırırsın ??
    hızlı gitmek için mi? İki dakika geciksen ne olacak? O M.B kullanıcısı canından olsa sen gece rahat uyuyabilecek misin? İnsanlar anlamíyorlar bu tutkuyu.