Motor tutkusu can aldı

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Onur Filiz tarafından paylaşıldı.

1. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
  2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu kaza da sürücünün kaskı kafasında olduğu halde kaza anında çıktığı başka özel forumlarda yazıldı.Kask kafasında ve kayışı bağlı iken nasıl çıkar anlayamıyorum.Kafası kopmadan çıkması mümkün değil.Tabii kaskın kayısı kopmadıysa veya kayış bağlı ise.
    İşte bu kazalar yüzünden KASK kafalılara adlı topiği açtım.

Onur Filiz bunu beğendi.
  3. Nursena Kamaş

Nursena Kamaş Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Ben gördüm bu kazayı.. diğer şeritte İstanbul'a dönüyorduk arkadaşımla. .onlar oldukça kalabalık bir gruptu. Bir çok racing motor ve bir iki enduro vardı aralarında. Arkadaşı öyle yerde üstü örtülü görünce şok oldum. İlk defa böyle bir şeye şahit oluyordum. O an öğrenemdik kim olduğunu, jandarma kovaladı bizi.. Tekrar yola koyulduğumda kendime gelmem zaman aldı.. İnanılmaz derecede etkilendim, motordan vazgeçmeyi bile düşündüm o an.. Ama şimdi tedbirlerime tedbir ekleyerek devam etmeyi düşünüyorum

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Nursena hocam.Ben uzun yıllardır bunlarla yaşıyorum.Sen o anı görmemişsin bu kadar etkilnemişsin.ben gözlerimle gördüm kafatası parçalanmasını ve beyin parçalarını elimle topladım.

Bu yüzden illaki kask illaki full koruma ekipman illaki eğitim diyorum.Bu yüzden çok sevilmem.Kasksız adama selam vermem almam bu yüzden sevilmem.

5. celal serdar çelikten

celal serdar çelikten Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    senin gibi insanları devamlı bilinçlendirmeyi hedef almış bir insanı sevmeyen ölsün be hocam

Murat Burak bunu beğendi.
  6. celal serdar çelikten

celal serdar çelikten Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    ölen arkadaşa Allah'tan rahmet diliyor yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Lütfen biraz daha dikkat arkadaşlar

7. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    nursena hanım inanın bana ben böyle bir olayı yakından görmediğim halde okuyunca bile etkileniyor ve motora öcü gibi bakıyorum :D bu haberi bana annem gösterdi bak yine birisi ölmüş motorda binme demiyormuyum sana ben dedi :( yani eksik olan nedir burada çözemiyorum hayatımızı bu kadar mı basite alıyoruz motorsiklet üstünde :(

8. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Eksik olan bence elindeki malın nasıl kullanılıcağını bilmek yada kalitelisini almak derim ne kadar iyisi olursa bence bu tarz olaylardan uzak kalırız

Onur Filiz bunu beğendi.
  9. Nursena Kamaş

Nursena Kamaş Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Şenol abi o kadar kötü tecrübeye rağmen motor üstünde km.ler yapmaya devam edebilmek ciddi tutku ve yürek işi...
    Bu kazanın hemen biraz daha ilerisinde bu sefer bir mobilet artçısıyla yolun yanındaki boşlukta ah vah ediyordu. Tahmin edeceğiniz üzere üzerlerinde normal günlük kıyafetleri vardı. keten pantalon, kısa kollu gömlek filan. Allahtan yfak darbelerle atlatmışlardı. Bunların da korumasız binme bahaneleri sanırım küçük hacimli motorlarıydı..
    Ama 50 km hız bile kolunuzun bacağınızın kırılmasına sebep olabilir. Hatta söylenenlere göre 3. kattan düşen birinin ulaştığı hız 50 km imiş. Herhalde hiçkimse tam korumalı bile olsa 3. kattan aşağı atlamak istemez. O yüzden düşük hızlarda seyri de küçümsememek her zaman çok dikkatli olmak gerekir.

Onur Filiz bunu beğendi.
  10. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    nursena hanım siz bayaca bir kazaya şahit olmuşsunuz anlaşılan :) birde 3.kattan düşem ve 50 km/h hız bayaca ilginç ve ürpertici geldi...

11. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    ALLAH rahmet eylesın aılesıne sabırlar dılerım ALLAH butun motor severlerı kazadan beladan korusun

Onur Filiz bunu beğendi.
  12. Mümtaz Barış CİNGİZ

Mümtaz Barış CİNGİZ Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Senin imzan yüzünden zaten forumu sürekli takip edipte,her kask takmayışında vicdan azabı çekmeyen yoktur :)

Merhumun yakınlarına Allah sabır versin.