Motora baslangiç için

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında beny tarafından paylaşıldı.

1. beny

beny Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    ya beyler sizden bi konuda yardim isteyecem daha oncede bu konu ile ilgili konusmutum babamda suzuki intruder vl1500 var cok buyuk motor ve motora yenı baslayan birinin kulanmaması gerektigini solemıstınız babamı galıba ıkna ettım motoru satmıcak ama o motorla baslamama ızın vermiyor dolayısıyla baska bı motor almam lazım ve bu motor sıtesınden edındıgım bılgılere guvenıyor nası bı motorla baslamalıyım ve ne kadar kulanmalıyım ole bır motora gecmek ıcın yanı ole 1-2 motor degısıtırp sora ona gecmek ıstemıorum bı an once onu kulanmak ıstıorum hayalımdekı motor o cunku :D

volkan.unal bunu beğendi.
  2. beny

beny Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    ben yanıs baslıklamı konu acıorum nıe kımse bana cvp vermıo _?

3. Raistlin

Raistlin Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    daha önce hiç bir motor tecrüben yoksa ufaktan adım adım başlaman daha iyi benim fikrime göre. ama bunun dezavantajı büyük motor sürmek için baya bir beklemen gerekli ama bu şekilde çok daha rahat kullanırsın büyük motorları. yoksa ilk ışıkta kalkarken motorunun arkasından hayretle bakakalabilirsin :D olayı biraz daha hızlandırmak istersen belki hondanın yada başka bir kurumun daha ileri seviye motor kurslarından yararlanabilirsin.

4. volkan.unal

volkan.unal Yeni Üye

150 lik motor kirala yada akrabanızın varsa al 1 haftalıgına.ondan sonra 250.ondan sonra ya gec motoruna yada 600:Dkirala

5. Berkay Canbulat

Berkay Canbulat Üye

Motosiklet:
    Triumph
    merhaba,bende yeni yeni başlayan biri olarak şunu söyleyebilirim;bir hafta kadar işlek olmayan yollarda scooter(suzuki an125) kullandım ardından aynı motorsiklet ile trafiğe çıktım yıllardır otomobil kullanan biri isen biraz trafiğe alışmakta sorun oluyor.1.5 ay kadar scooter kullandıktan sonra cbf 250 buldum bir arkadaştan yine,bir hafta kadar kullandım onu da vitesli motosiklete aşina olduğumdan çok sorun olmadı fakat yinede alışman biraz zaman alıyor,son olarak dayımın shadow unu denemek istedim raistlin kardeşimin dediği gibi neredeyse motorun arkasından hayretle bakıyordum :) yani çok aceleci davranmamak lazım bence de bunu zamana dökmekte mümkün değil bence yani 1 ay scooter kullan sonra 250 liğe geç 1 ayda onu kullan 500 lüğe geç gibi...kendini hazır hissediyor zaten insan belli bir müddet sonra,hevesini bir kenara bırakıp aklının sesini dinlemeni öneririm.motosiklet kursları bu konuda yardımcı olabilir en azından bu süreci kısaltabilir diye düşünüyorum bende,honda'nın sitesinden bilgi edinebilirsin kurs konusunda.sonuç olarak bahsettiğin motosiklet ne bilim 400-500 cc bir motor değil ya da alelade bir motor değil...300kg ağırlığında 1500 cc bir motor kullanmadan önce ciddi şekilde işi öğrenmek gerekir.tecrüben varsa honda cbf 250 öneririm scooter ile başlayacaksan suzuki an125 cidden iyidir her açıdan,bende önümüzdeki günlerde kymco super 8 alacağım denediğim kadarıyla gerçekten iyi motorsiklet ama suzuki kadar kesin birşey diyemeyeceğim.bunlar dışında söyleyebileceğim çok fazla birşey yok neyi ne kadar kullanıp ne kadar ne yapman gerektiğiyle ilgili,dediğim gibi bende yeniyim daha.umarım aceleci olmazsın kazasız belasız günler dilerim.