motordaki sorunlarım

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında duncan tarafından paylaşıldı.

1. duncan

duncan Yeni Üye

Öncelikle herkeze merabalar yeni üye oldum yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tesekkurler motorum 50cc 4 zamanlı bi motor 1 senedir yatıyor yanılmıyorsam markası tam olarak bılmıorum midi bike diye gecıyor motorda 2 tane problemim var 1 cisi motora tam gaz verdigimde motor bogulup stop ediyor sizce neden yapabilir yavas yavas verince sorun yok 2 cisi motorun direksiyonu cok agır dondurmekte sorun yasıyorum yuksek hızlarda motor sag sola kacıyor saçmalıyor nedendir rulmanlardan suphlenıorum cevaplar ıcın sımdıden tesekkurler

Turgay bunu beğendi.
  2. Ali Aygün

Ali Aygün Site Bağımlısı

Dostum ilk önce kendini bi tanıtsan : tanışsak kaynaşsak sonra sorunlarına çözüm arasak daha mantıklı ve iyimser olmazmı

oka, Turgay, Erol ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  3. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle hoş geldiniz..

Bir doktora başım ağırıyor dediğiniz zaman bile doktor derki. Gel bir tahlil yapalım. Röntgen çekelim veya gel gözlerine bakayım der.

Motosikletinizin lastigi patlamış olsaydı bir yorum yapılabilirdi. Hatta bilindik bir motosiklet olsaydı belki derdik bak sundan olabilir. vs..

Yine de yardımcı olmaya çalışalım ama Ali'nin de dediği gibi önce kendimizi bir tanıtalım. Motosiklet Forum biraz farklıdır bu konuda. Buraya Edeple giren Lütüfla çıkar

Gidon zor dönüyorsa furş yatağından olabilir
    Gaz verince boğuluyorsa ya benzini eskidir eğer uzun süredir yatıyorsa
    Yada ateşlemeyi iyi yapmıyordur

Ne yapmalı.

Önce içindeki benzini boşalt yeni benzin koy
    Olmadıysa bujisini değiştir.

yine olmazsa bir servis pls

oka ve Turgay bunu beğendi.
  4. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    ulaş abii şeyden de olamaz mı motorun aniden gaza basınca boğulması rolantisi yüksek olma ihtimalı yok mu

ulas bunu beğendi.
  5. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    duncan kardeş aramıza hoş geldin bence hemen bir motor tamircisine git.:)

6. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Hoşgeldin Duncan kendini tanıtman daha iyi olurdu, fakat konuyu uygun başlığa açtığın için teşekkür ederim.

Motora gelince, forumdan yardım edilebilir bir durum değil, Sen bu yazdıklarını tamirciye de aynen söyle. Daha net bir sonuç alabilirsin. Umarım, motorun büyük bir sorunu yoktur ve motorundan soğumazsın. Hayırlı sürüşler

7. duncan

duncan Yeni Üye

merhaba beyler ben fazıl anadolu yakasında uskudarda oturuyorum 25 yasındayım motorumun markasına gelince 50cc 4 zamanlı çin malı bi motor midi bike diye geçiyor hobby için alınmış birşey

bu arada tamirciye götürdüm dip gaz verince bogulmasının sebebini cok kolay bi şekilde halledicegini söledi didona gelincede buuk ihtimalle ordaki rulman yada bilyalar yagsız kalmıştır dedi bu arada benzin yeni

8. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW

duncan bende bağlarbaşındayım :) tanışalım

9. duncan

duncan Yeni Üye

olur tanışalım yakınmışız selimiyedeyim ben yarın motora bi bakim halletmişlermi napmışlar ınsallah olmuştur

10. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Karburatorde tıkanma da başka bir ihtimal olabilir. Temizlenmesi gerekebilir. Ama bütün arkadaşların dediği gibi bir tamirci işi daha net çözebilir.

11. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    duncan arkadaşım aramıza hoşgeldin teknik destek almadan bunların çözümü çok zor o yüzden ehil birinden yardım alman çok daha faydalı

12. ismisi

ismisi Üye

Motosiklet:
    BMW
    arkadaşım senin yaptığını çorumlu yapmaz misali kendini tanıtmadan mevzuya girmişin şuna benzemiş dr a gidip başım çok ağrıyor dr bey bana aspirin verin ben gideyim gibi olmuş hoşgeldin ama kendinden biraz bahsedersen ailemiz sana sırf motorsiklet değil her konuda yardımcı olmaya çalışır saygılarımla...

Turgay bunu beğendi.
  13. AhmetCan

AhmetCan Yeni Üye

merhaba arkadaşlar benım adım ahmet (16 FBF 71)

14. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    hoş geldiniz.
    sanırım duncan isimli kullanıcı sizsiniz ve ismi değiştirdiniz yada
    konuyu yanlış yere açtınız.

15. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Duncan'ın adı Fazıl mış :)

16. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşım birinci sorununun iki nedeni olabilir. ilk olarak az biir ihtimalde olsa bujilerden kaynaklıdır yatan motorda havadaki nem veya çevresel faktörler nedeniyle elektrotlarında sorun yaşanır. ikinci ve en olası ihtimali ise karbüratör. ani tam gaz vermelerde açık bir dille yazarsam karbüratör gelecek olan fazla havayı dengelemek için normalden daha fazla yakıt yollar. anladığım kadarı ile senin motorunun sorunu karbüratörden. yattığı için memelerden birisi tıkanmış ve görevini yapmıyor. Bu sebeple ani güç istendiğinde fazla benzini yollayamayarak motorun boğulmasına neden oluyor temizlendiğinde sorunun gitmesi lazım büyük ihtimalle..

Bu arada her zaman söylediğim bir şey vardır. yatan motor çalıştırılmadan mutlaka bakıma sokulmalıdır ancak görüyorumki bu pekte yapılan bir şey değil.