Motorsiklet almak istiyorum ama....

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Ekrem Bayraktar tarafından paylaşıldı.

1. Ekrem Bayraktar

Ekrem Bayraktar Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba arkadaşlar,
    Uzun süredir motor almak istiyorum ama yaz sonunda yurt dışına gitme ihtimalim olduğu için de durmadan erteliyorum. İş yerimde Jinun 150 kullanan bir arkadaşım var ve her sabah onun motorunu gördükçe içim eriyor. Sanırım daha fazla dayanamayıp bir motor bağlayacam.
    Bütçem kısıtlı olduğu için motorsiklet tercihi hakkında yardım istiyorum. Daha önce motor kulanmadım yani uzun süreli olarak. Arada arkadaşın motorunu denediğim oldu o kadar. Boy 1.96 kilo da 100 olunca öyle her motoru da beğenemiyorum ve choper tarzında bir motor almak istiyorum. Aklımdaki modelleri aşağıya ekledim ve maalesef bütçem ancak 2259 liraya kadar çıkabilir. Ben bu özelliklerdeki motorları sitelerde aratınca çıkanlar arasından bir liste yaptım.
    Jinlun 250
    Jinlun 150
    Salcano 250
    Truva 250
    Kanuni Tiger 250 (aslında en çok bunu istiyorum ama 2. eline bile param yetmiyor)

Ankara'dan başka illerdeki ilanlarla da pek ilgilenmiyorum. Çünkü acemi bir sürücü olarak şehirlerarası yol yapmak hiç de mantıklı gelmiyor. Tabi işin bir de ekonomik boyutu var.
    Yardımcı olursanız sevinirim.

2. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    öncelikle forumda bir tanışma topiği açsanız daha iyi olur..en azından sizi tanımış oluruz ve daha iyi yardım edebiliriz diye düşünüyorum.tşkler

3. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Kendinizi tanımanız için gerekli linki imzamda bulabilirsiniz.

4. Ekrem Bayraktar

Ekrem Bayraktar Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    En yakın zamanda orada da bir topic açarım tabi, anlayışınız için sağolun. Bu arada Özgür arkadaşım Çorum'da ne işin var bilmiyorum ama benim ailem de 94'ten beri orada yaşıyor. Ama benim kalbim de Giresun'da her yönden hemşeri sayılırız. :) Tabi ben Ankara'dayım o ayrı.
    Görüşmek üzere.

5. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    İş nedeni ile geçici olarak burdayım. Umarım tanışırız.

Ancak forum kuralları gereği bir dahaki mesajınızda kendinizi kurallara göre tanıtınız. Gerekli linkler imzamda mevcut.

6. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Ekrem, öncelikle motosiklet almakla bu işin yarısı bile bitmiyor, çünkü motosiklet gerçekten çok tehlikeli bir araç yada söyle söyleyim türkiyede motosiklet kullanmak oldukça tehlikeli ve her an kaza yapılabilir.
    kazadan korunmanında bir çok yolu var...

1. ciddi anlamda bir motosiklet eğitimi
    Ben en başta motosiklet eğitimi almadım ve kendi başıma ankara trağinde öğrendim. Artık ben motosiklet kullanmaya başladım dediğim bir anda ileri sürüş eğitimi aldım ve keşke en baştan eğitimle başlasaydım dedim çünkü bu güne kadar o kadar bilinçsizce motor kullanıyormuşum.
    Eğitim hayat kurtarır çok önemli ancak ucuzda değil malesef.
    2. en kötü ihtimalle 150 liralık bir kask
    3. korumalı bir motosiklet montu (en ucuz 100 lira)
    4. korumalı motosiklet eldiveni (en ucuz 30 lira)
    5. korumalı motosiklet pantalonu (en ucuz 150 lira)
    6. motosiklet botu..(en ucuz 130 lira)

Bilinçli bir insanın yukarıdakileri tamamladıktan sonra motosiklet alması gerekli ancak hepimizin maddi durumu belli bunların ne kadarını yapabilirsin bilmem ama yukadıra yazdıklarım olmazsa olmazlar.

Bu olmazsa olmazlar tamamlandıktan sonra geriye kalan parayla hangi motor alınabilir bilmiyorum ama çin malı bir motosiklet ancak alınabilir

çin malı motosikletlerle ilgili onlarca konu başlığı bulabilirsin nette, hepsindede olumsuz yorumlar çoğunluktadır haklılarda ancak sadece bu yaz motor binme ihtimalin olduğundan dolayı çin malı orta halli bir motorun senin işini göreceğini düşünüyorum. Aldığın motorun cc'si 250 yi geçmediği sürecede istediğin motoru alabilirsin.

Yukarıda verdiğin markalardan şu iyidir diyemiyeceğim çünkü hiç birine binmedim..

Umarım azda olsa yardımcı olabilmişimdir.

Ekrem Bayraktar bunu beğendi.
  7. Ekrem Bayraktar

Ekrem Bayraktar Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Selam Umut, verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Bir tane Jinlun beğenmiştim ama forumda okuduklarımdan sonra sanırım vaz geçeceğim. Gidip gitmeyeceğim belli olduktan sonra daha kaliteli ve sorun çıkarmayan bir motor almak bu arada da para biriktirmek sanırım daha mantıklı olacak.
    Gerçi bu motor sevdası da beni hergün deli ediyor ama napalım.

8. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    İsabetli bir karar vermişsin, tebrik ediyorum seni, buluşmalarımıza bekleriz.

Sevgiler

9. KayaMotor

KayaMotor Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    salcano 125 wolf dusunursen yardımcı oalbılırm 2 adet vr elımde sıfır garantılı