Motorsiklet Almak Istiyorum

Konu, 'Hayalinizdeki Motosiklet' kısmında rizariza123 tarafından paylaşıldı.

1. rizariza123

rizariza123 Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Merhablar öncelikle. Kawasaki ninja 300 almak istiyorum 7 ay sonra 18 giricem. İzmirde oturuyorum. Şimdi durumu açıklayım. İzmirde yükseliş adında honda bayi var. Mesela cbr250 ikinci eli falan var onu örneğin 10 bin liraya satıyorlar ancak peşin değil kendileri taksit yapıyorlar size uygun şekilde. Şimdi sorum şu.
    Kawasakininde bu şekil yerleri varmı izmirde?
    Ve 18 girince böyle taksitli kendim alabilirmiyim?
    Yardımcı olursanı çok sevinirim

2. crosscu0

crosscu0 Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Herhangi bir motor tecrübem yok biraz araştırdım manuel vitesli motorları o kadar.Bende başlangıç motoru olarak Falcon Wonder 150 düşünüyorum sizce??

3. karamehmet84

karamehmet84 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    150 lik bir şey düşünüyorsan Honda Pcx 150 veya CBF 150 yi öneririm, ama başlangıç için en iyisi wing go

4. yilmazsinan

yilmazsinan Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ben başlangıç olarak Honda Fizy'yi öneririm. Teknik özellikleri için buraya bakabilirsiniz Honda

5. aliyalnturk

aliyalnturk Yeni Üye

Motosiklet:
    KTM
    bende istiyorum 125 naked motor ama daha karar veremedim ktm mi yamaha mı ?

6. yilmazsinan

yilmazsinan Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    O zaman en iyi tercih Honda MSX 125 olabilir Honda

7. shekerlik

shekerlik Yeni Üye

250 cc motorlar tecrübesi olmayanlar için fazla riskli. 7 senelik motor kullanıcısı olarak sana tavsiyem 125 veya 150 cc motorla başlayıp. En az 10. 000 km tecrübe edinmen olacaktır. Sonrasında 250 veya 300 cc gönül rahatlığı ile alabilirsin.

Şenol SEL bunu beğendi.
  8. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    selamlar,eğitim alarak , eğitim aldığınız kişiyle birlikde daha doğru ve güzel bir karar verebilirsiniz diye düşünürüm

MotoPlus ve Şenol SEL bunu beğendi.
  9. MotoPlus

MotoPlus Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Osman Bey güzel bir noktaya değinmiş. Motosiklet almadan önce bir eğitim alıp, eğitim sonunda karar vermek en mantıklısı. Sonuçta vücut kitle endeksiniz doğrultusunda rahat kullanabileceğiniz bir motor tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Şenol SEL bunu beğendi.
  10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Neden ilk başlangıç için ninja 300 cc.Çok mu usta sürücüsüsünüz de hemen 30 kusur bg lik motosiklet

Çok parası olan ne idüğü belirsizleri alır sonra pişman olur ama geçmiş olsun olur.Neden biraz daha para biriktirip ildik kalite markalardan almıyorsunuz.Mesela yamaha ybr 125 esd veya honda cbf 150.Motosiklet kıyafet ekipmanları ve trafiğe çıkmadan önce "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri için bütçeniz ne kadar

MotoPlus bunu beğendi.
  11. muratakburak

muratakburak Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Beyler basligi acan arkadas bi soru sormus ama altina kendi sorularinizi yazmissiniz. Ksusra bakmayin forumda yeniyim de bu normal bi sey mi. Yani konu arkadasin sorusundan sapmis.

12. MotoPlus

MotoPlus Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhaba Crosscu0. Size tavsiyem şu olacak. Motosiklet almadan önce piyasa araştırması yapmak tabi ki önemlidir. Ancak bundan önce yapmanız gereken şey kesinlikle motosiklet sürüş eğitimi almaktır. Neticede motosiklete ve sürüşe olan yatkınlık, yetenek ve hakimiyetinizi görmüş olursunuz. Bundan sonraki aşama da ise hangi model ve ne tip bir motosiklet alabileceğinize karar verirsiniz. Bu arada motosiklet almadan önce ya da aldıktan hemen sonra ( motosikleti kullanmaya başlamadan önce) can güvenliğiniz için gerekli tüm motosiklet aksesuarlarını, güvenlik ekipmanlarını almalısınız. Can güvenliğinizi koruyacak ekipmanlarınız yoksa motosiklet sürmek hata olur.

Şenol SEL bunu beğendi.