motorsiklet ama hangisi?

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında stuthkfl tarafından paylaşıldı.

1. stuthkfl

stuthkfl Yeni Üye

merhaba arkadaşlar,

foruma bugün katıldım. istanbul'da yaşıyorum ve öğrenciyim. her sabah köprü trafiği çekmekten ve eds'den trafiğe takılmadan, ceza da almadan yanımdan akıp giden motorsikletlileri kıskanmaktan artık bıktım :)

çok yüsek hız veya süper görünen bir motor aramıyorum. aradığım iki tür motor var:
    1) hergün 7.5 km'si çevre yolunda (boğaziçi köprüsü de dahil) olmak üzere 19 km'lik bir yolu gidip gelecek. yani günde minimum 38 km yol gidecek.
    sadece bu işimi görecek bir motor, ne kadardan başlar? hangi modellere bakmalıyım?

2) yukarıdakine ilaveten şehir dışına da çıkabileceğim, 90 km ile İstanbul-İzmir arasında da seyredebileceğim bir motor istersem hangi fiyatı ödemeye hazır olmalıyım?

iki tip motor da sorunsuz çalışmalı. özellikle 1. tipte bir motor alacaksam, az yakıt yakmalı. çin malı istemiyorum.

ben scooter'a da motor dedim, bu işleri gören scooter varsa, çevreyoluna veya otoyola çıkması, köprüden geçmesi serbestse onu da önerebilirsiniz. ve son soru, scooter sürecek olsak dahi motorsiklet ehliyeti gerekiyor mu?

cevaplarınız için çok teşekkürler. :)

2. Utku.Sahin

Utku.Sahin Kıdemli Üye

tokat/niksarlıyım. sırasıyla istanbul bingöl deniz
    Motosiklet:
    Regal Raptor
    öncelikle hoşgeldin.scooter ehliyet tabi gerekiyor.600cc scooter lerde var.yanlış hatırlamıyorsam 50cc altı a1 üstü a2 ama a2 hepsini kullana biliyo.sana ilk önerim ehliyeti almadan motor almaman.motor seçim işine gelirsek scooter suziki AN125 hk öneririm.fiyatı 2.200 gibi bişi olması lazım.commuter istersen yamaha ybr125 öneririm.2500 civarı 2. el bulabilirsin.honda cbr125r ve cbf150 de başlangıç için güzel motorlardır.

Metin bunu beğendi.
  3. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    aynen aynen abii yamaha ybr125 likler güzel honda alma ben aldım yandım en güzek yamaha