motorsiklet tavsiyesi

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Enes Şahin tarafından paylaşıldı.

1. Enes Şahin

Enes Şahin Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Arkadaşlar kendimi tanıttığım bölüme de yazdım ama asıl konu bu başlık altında olmalı sanırım. oradan direk kopyalıyorum.
    Daha önceden ufak tefek motorlar ile tecrübem var. Şuan kendime en iyi olacak motoru arıyorum ve yardımlarınızı bekliyorum. Ben motoru hem sehir ici hem sehirler arası hem de dağ tepe olmasa da toprak yolda vs surmek istiyorum. Bu şartlara en uygun motor enduro zannedersem. Benim asıl derdim su arkadaşlar. boyum 1.91 ve kilom 76 uzun ve normal kiloda bir adamım ama belim 2 saat ayakta dursam agrımaya başlar. Beni yormayacak da bir motor istiyorum. Uzun yola cıktım mı da gitsin istiyorum hani. bu yuzden motor gücünü 600 cc düşünüyorum ama motora karar veremedim. Cahilim de acıkcası motorlar konusunda biraz. Bu yuzden değerli fikirlerinize ihtiyacım var. Onerilerinizi bekliyorum. Fiyat olarak ust sınırım 15.000 tl. şimdiden teşekkür ederim.

2. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Forum Polisi Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    F 650 gs alabılırsın senın boyuna guzel gıder pek sıkıntı yaşamazsın rahat motor temız bulursan arızası falanda olmaz sıkıntı yaşatmaz sıze
    Örnek bırkaç lınk atayım bır bakın

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-bmw-f-650-gs-2006-model-100973224/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...50-gs-2006-masrafsiz-sorunsuz-101613253/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-sahibinden-2005-f650-gs-102310102/detay

Tabı sizin için ilk aklıma gelen motor bu oldu bende yazdım başka daha guzel alternatıflerde olabılır

Berkay Ömür bunu beğendi.
  3. Enes Şahin

Enes Şahin Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    teşekkür ederim. ben de bu motorları düşünüyorum şuan. aslında g 650 gs daha iyi gözüküyor tabi yeni model olduğu için. bütçeme uygun olanı f serisi gibi ama. bende bakıyorum bu ilanlar da güzel tekrar teşekkürler.

4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    cahiilm dediğinize göre bu ilk motosiklet tecrübeniz olacak!!!
    600 cc size büyük gelmez mi??

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Başlangıç için G650 GS enteresan.Sizin hobinn kısa ve acılı geçmesi muhtemel.Size iyi yolculuklar benim yapabileceğim fazla bir şey yok.

6. Enes Şahin

Enes Şahin Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    aslında motor üzerinde 2 yılım geçmiştir toplam ama vitessiz motordu hepsi. Cahilliğim genel motor bilgisi yönünde aslında. Tabi ki güçlü motorlar için de tecrübesiz sayılırım. Eleştirilerinizde haklısınız aslında çünkü aşağı yukarı her yerde önce tecrübe konusuna değinilmiş. ben çok sık motor değiştirmek istemediğim için bir tane alır uzun seneler binerim istiyordum. Yoksa 250cc veya altı ile başlamak çok daha mantıklı tabiki. Ama 1 sene dolmadan sıkılıp satma telaşına gireceğim diye düşünüyorum. Hoş 600 cc bir motor ile dediğiniz gibi büyük sıkıntılar çıkabilir. Uzun seneler binmek hayal olabilir mazallah! Bir söz vardır hani, düşmeyen motorcu yoktur, henüz düşmemiş motorcu vardır diye. 600 cc'lik bir motordan düşmek iyi olmaz doğal olarak. Peki değerli tavsiyeleriniz nelerdir? Hemen sıkılmayacağım, beni yormayacak, belimi ağrıtmayacak bir motor? marka ve cc olarak?

7. Enes Şahin

Enes Şahin Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    250 cc olarak sıfır motor araştırdım biraz ve aşağıdaki ilanı gayet uygun buldum. Motor hakkında yardımcı olabilecek var mı? Sürüş olarak rahat bir motor mudur? Tarzım olarak super sport motor düşünmüyorum. Aslında baya enduro baktım ama başlangıç motoru olarak 2-3 yıl süreceğim bu motoru. Naked motorlar tip olarak çok abartılı değil diye düşünüyorum ama rahat mıdır? performansı frenlemesi vs iyi midir acaba?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...zda-k-kartina-12-taksit-imkani-69362390/detay

8. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
  9. Enes Şahin

Enes Şahin Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Öyleymiş Ethem bey. Hem de sıfır motor alınca 2. yılında yarı fiyatına düşüyormuş direk. Ben 2. el naked motor bakıyorum artık. 10.000 km minimum sürüp sonra duruma göre bir değişiklik yapabilirim. hyosung, s&t kanuni veya başka bir modelde çok sorun çıkartmayacak bir motor bakıyorum.

Sayfayı Paylaş

Misafirler şu kelimeleri aratarak bu sayfayı buldu:

1. motosiklet tavsiye 2014

,
  2. motosiklet tavsiyesi 2014

,
  3. en iyi motor tavsiye

,
  4. 250cc motor tavsiyesi 2014