Motorsiklet Tavsiyesi

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Salih.Sonmez tarafından paylaşıldı.

1. Salih.Sonmez

Salih.Sonmez Yeni Üye

Arkadaslar merhabalar foruma bıraz önce uye oldum ve gercekten cok hos paylasımları olan bır sıte cok begendım.Ben motorsıklet ehlıyetını daha yenı aldım yanı bu ıslerde acemıyım.Öyle cok asırı bır motosıklet seven bırıde degılım.Ama motor almak zorundayım sızden bana bu ısın acemılerı ıcın 3 mılyara kadar soyle havalı bır motor tavsıyesı ıstıyorum.Bu motorun turu cınsı cesıtı ne olur bılmıyorum hanı bu konu hakkında bılgım yok o paraya alabılecegınız hem gosterıslı boyle basıt durmayan hemde acemıler ıcın olan bır motor tavsıyesı ıstıyorum ılerde motoru satmayı dusunmuyorum peder kullanacak. Yardımcı olursanız sevınırım.

2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Salih motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

Ehliyetin hayırlı olsun, anladığım kadarıyla daha önce motosiklette kullanmamışsın.

Şimdi öncelikle yapman gereken şey, Güvenli Sürüş Eğitimi alman. Daha sonra full koruma ve kaliteli bir kask alman gerekiyor. Motor seçimine gelince, yaşın, boyun, scooter tarzımı yoksa vitesli bir motosikletmi istiyorsun. Bu bilgileri yazarsan sana daha iyi yardımcı oluruz.

3. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Sanırım forum kurallarına uygun giriş yaptın buna istinaden gerek ömür açısından gerek sağlamlık açısından kalıp olarakta fena olmayan honda cbf 150 vitesli motorsikleti sana önerebilirim sıfır almak istersen biraz daha eklemen gerek ama ikinci elini 2000 ila 2500 ytl civarlarına bulabilirsin daha önce vitesli kullanmadığını düşünüp ayrıyetten hayatının öneminide göz önünde bulundurup güvenli sürüş eğitimi alacağınıda hesaba kataraktan tavsiyemi sunuyorum aksi takdirde büyük problemler yaşayabilirsin...

4. Salih.Sonmez

Salih.Sonmez Yeni Üye

21 yasındayım 1.80 boyum var ya o butceye vıteslı oluyormu pek bılgım yok ayrıca bu guvenlı surus egıtımı nedır kım verıyor hıc bılmıyorum ayrıca tasarım olarak sanırsam scooterlar bıraz daha basıt kalıyor sıfır almak ıstıyorum motoru gözümü korkuttunuz bu arada erol bey :)

5. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Gözünüz korkmasın, düşe kalka çaldıra öğreniyorsunuz :D

Evrensel İlgezdi bunu beğendi.
  6. Salih.Sonmez

Salih.Sonmez Yeni Üye

Sizin yokmu bir tavsiyeniz bülent bey?

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Hem acemi işi hem gösterişli nasıl olacak.Hemde 3000 TL ye kadar
    Yokl öyle bir şey
    Size hayattan bir örnek vereyim
    Doğarız
    Emekleriz.
    Yürürüz
    Sonra koşmaya başlarız.
    Sonra ilk okula başlarız.
    Sonra ortaokul,, lise, üniveesite
    Yani siz şimdi doğdunuz ve emekleme başlayacaksınız.
    Önünüzde fazla seçenek yok.Ben illede ipek halı üstünde emeklerim demek gibi şans yok.Şartlar bu emekleyeceksiniz.Neyin sütünde olursanız olun emekleyeceksiniz.,
    Yamaha ybr 125 veya Honmda Cbf 150 ile emekleyeceksiniz.
    Ama bunlarda nasıl emekleyeceğinizi size "Güvenli sürüş Teknikleri" eğitimi veren hocalarınız gösterecek
    Şehrinizi bilmiyorum
    Ama İstanbulda iseniz biraz daha fazla şanslısınız.
    Değilseniz biraz şartları zorlamınız gerekiyor ve İstanbula gitmeniz gerekiyor.
    Yada ege bölgesinde iseniz İzmire
    Ben size İstanbul için bu http://www.lamatech.com/ adresi vereceğim.
    Bu linkten Rahmi BARUTÇU hocamı arayınız Benim selamlarımı söyleyiniz.
    Rahmi Barutçu
    0 533 553 29 56
    Size gereken kolaylıkları yapacaktır.

Diğer taraftan illede Full korumalı kıyafetleri ve ekipmanları ve Kafanızı koruyacak kalitede bir KASK almanıızı ve kullanmanızı şiddetle tavisiye ederim.
    Full korumalı ekipman ve kask kullanmamanızın açacağı sorunları bu linkten http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=t%FCm+%FCyelerimiz okuyunuz.
    Başka sormak istedikleriniz varsa forumlarımızda size yardımcı olmaktan zevk duyarız sevgili kardeşim

8. Salih.Sonmez

Salih.Sonmez Yeni Üye

Yardımlarınız ıcın tesekkurler dedıgınız motorları begendım gercekten zaten Bursalıyım bu arada bu ısı yapan kısılerın bursada herhangı bır subesı yokmu.Koruma ve kask olarak ne önerıyorsunuz ayrıca?

9. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    Forum kurallarımızdan;
    Üye olunca kendinizi tanıtan bir mesaj atınız: www.motorsikletforum.com/forumdisplay.php?f=21

bizde bursadayız fakat tanışma topiği açmadığınız için haberimiz yok sizin kim ve nerden olduğunuzdan..

10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bursa da ben varım.Bri arkadaşımızda var.Yani iki kişiyiz.
    PM den mesaj atın görüşelim.