Motorsiklet Tavsiyesi!!

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Salih.Sonmez tarafından paylaşıldı.

1. Salih.Sonmez

Salih.Sonmez Yeni Üye

Merhaba arkadaslar evdekılerın bır kararı ıle bütceyı bıraz dusurdum.Yeni bütce 2500 lira yalnız bırsey ogrenmek ıstıyorum 110 cc nın altındakı motorlar ıcın vergı alınmıyormus dıye duydum dogrumudur? Eger boyle ıse 110ccnın altındakı motorlara bakmayı dusunuyorum fakat oyle degıl dıyorsanız ben asagıdakı motorları begendım. fıyatları ve modellerı sunlar bunların arasından secmem gereken sızce hangısı acemıler ıcın ayrıca sızınde bunları bırak sunu al dedıgınız varsa ekleyebılırsınız.Yardımcı olursanız sevınırım.

1. ASYA MOTOR-AS150-12 Fiyat=2140 TL
    2.ASYA MOTOR AS 125 Fiyat=1720 TL
    3.BİSAN RİVAL 125 Fiyat=2295 TL
    4.ÇELİK MOTOR SK125-7 Fiyat=1710 TL
    5.KANUNİ BS100 Fiyat=1734 TL
    6.KANUNİ BS125 Fiyat= 2000 TL
    7.KANUNİ WİNDYS125=2436 TL
    8.KANUNİ BRETON125 Fiyat= 1724 TL
    9.Mondial 125 UKT Fiyat : 2.505,00 TL
    10.Mondial 125 UAG Fiyat : 1.664,00 TL
    11.Mondial 150 KN Fiyat : 2.018,00 TL
    12.SALCANO TİGER125 FİYAT=1750 TL

Arkadaslar motorların modellerinden zaten almak ıstedıgım motor tipini göreceksınız bu tipe gore bunlardan bırını mı yoksa baska bır motorumu tercıh etmelıyım yardımcı olursanız sevınırım.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    99 cc ye kadar olanlarda MTV= Motorlu Taşıtlar Vergisi yok
    Ama ehliyet mecburiyeti var..50 cc ye kadar olan Motorlar için A1 51 cc ve üstü Motosikletler için A2 ehliyet mecburiyeti vardır.
    100 - 250 cc arası Motorlar için yıllık vergi 76 TL.
    Bakınız 2918 sayılı Karayollar Tafik kanunu.

2500 TL ye ikincxi el temiz bir Yamaha ybr 125 bulabilirsiniz.Hem güvenlikten ödün vermemiş olursunuz hemde uzun yıllar sorunsuz motosiklete binme zevkinizi yaşayabilirsiniz.

Ama tüm bütçe bu ise Bu bütçenin yarısı kadarını Kıyafet koruma ve kask a harcarsanız geriye pek bir şey kalmaz.

3. Salih.Sonmez

Salih.Sonmez Yeni Üye

Tesekkurler senol abı ama evdekıler sıfır dusunuyor benımde aklımda o ıkısı var ama tuzlu geldı bıraz..

4. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Sen şimdi bi hevesle bu motorlardan birini alacaksın 1 sene vadeye döktüğün zaman bu motorlara yapacağın masraf bin ytl yi geçecek 2000 ytl ye motoru aldığını düşünürsek 1000 ytl de para harcasan masraf olarak sana 3000 ytl gelecek ayrıca yolda kaldıkların vede marşa basınca çalışmama rezilliklerinide göz önünde bulundurarak bu motorun bir insanın ömrünü yiyeceği apaçık ortada gerisi sana kalmış ucuz mal alacak kadar zenginsen problem yok...

5. terapist erdem

terapist erdem Yeni Üye

bunlardan seçeceksen eğer kanunilerden seç.en azından çin değil.servis olayıda yaygın...

6. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    bence 2.el marka bir şey alman daha mantıklı !!!!!

7. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Yha bu millet akıllanmıyacakmı :mad: illahi o naylon poşetli koltuğa oturman mı lazım arkadaşım 2500 lira bu ismi türk yapılışı çin motora verene kadar git 1500-1750 lira arası bir yamaha ybr 125 al geri kalanıylada kendine adam gibi bir kask al.Bu motorları alırsın servisin yollarını ezberlersin:cool:

8. ali önkal

ali önkal Yeni Üye

slm bana kalırsa arkadaşkarın dediği gibi 2500 tl ye yamaha ybr 125 honda cg 125 cbf 150 veya cbr 125 repsol 2. el bulabilirsin ama kurye cıkması almamaya dikkat et illaki sıfır ilk binen ben olacağım poseti ile dersenki hic biri üste yazdığım modelleri tutmaz en son beğendiğin kanuni olabilir

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Kanuni motosikletlerin çin olmadığı nerden belli.Kanuniler Çin değilse ne malı.Merak ettim.

Salih kardeşim
    Çin malı alanların hali pür meali tüm forumlarda aynı.Aman efendim çok dikkatli bakarsan zamanında yağığını tuzunu suyunu değiştirirsen iyi bakarsan sorunsuz birlmem kaç bin km kullanırsın.
    Neden hep aklınızda kafanızın içinde ya bişi olursa ile motosiklet süreceksiniz.Sizce hayatımız sağlığımız bu kadar ucuz mu.