Motorsikletin hararet yaptığı anlaşılırmı.

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Alican tarafından paylaşıldı.

1. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Selam arkadaşlar motorsikletimi ilk aldığım zamanlar bir krank mili değiştirme olayı yaşamıştık.Motorumu toplarken bende oradaydım.Usta piston başının üstündeki düz bölgede siyah lekeler oluşmuştu sen bu motorsikletle hararet yapmışın bak eksozunun dibide yanmış biz bu krank olayını babanın hatrına yapıyoruz.Yoksa kapsam dışı dedi ben pek inandırıcı bulmadım acaba doğrumudur arkadaşlar ona göre birazdan dilekçe yazacağım.

2. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Alican anlattığın kadarıyla ,pistonun üstü kurum bağlanmışsa,karışım tam yanmıyor veya ateşleme zayıf demektir,bu durumda hararet yapabilir.
    Sonuçta arızalı bir durum başka arızayayı tetiklemiş krank hasar görmüş olabilir, garanti dışı diye bir olay söz konusu olmaz.

3. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

pistonun üzerindeki siyah kurumla ve eszoz yanmasının ne alakası var hararetle,normal hararet yapmayan bir motordada zamanla eksoz yanar uzun yol gidildiginde ve cogu motorunda ekzoz borusu yanıktır,uzun yok ve çok kullanımdan

Eren Göksel bunu beğendi.
  4. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Teşekkürler ömer abi belli zaten yalan olduğuda işte zaten bu servislerden çektiğimi bir anlatmaya başlasam rahat bir topick uzunluğunda olur zaten kocaeli çapında bütün servislerle aram bozuk bakalım yarın debriyaj balatası almaya gidicem gürültüsüz patırtısız inşallah işimi hallederim.