motorsiklet'ten Bıkılırmı?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında majority tarafından paylaşıldı.

1. majority

majority Üye

merhaba yeni bir motorsikletçi olarak merak ettiğim bir konu var acaba motorsiklet bir hevesmidir bu araçtan bıkılır mı? veya bıkan var mı? (yani işi nedeniyle kullananları kastedmiyorum zevk amacıyla kullananlara bu sorum?

2. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Motorsiklet onu kullanan kişiye ne ifade ettiğine bağlı bence... Aşk ve tutku ise bıkılmaz, ama değilse bıkılır..(Herşeyde olduğu gibi bence) :);)

3. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    bi insan motor sürüyorsa muhakkak onun kafana az bişey vardır:D:D benim gibi ve deli insan kafasına bişey koyduysa onu hiç bi zaman bırakmaz yanii motordan bıkılmaz hiç bi zaman

majority bunu beğendi.
  4. Dr_Wiktor

Dr_Wiktor Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    sadece bir örnek verecem.. motorsiklete yeni binmeye başladın ve hiç birşey bilmiyorsun
    ilk olarak çin malı ucuz bir tane motor aldın 1 ay sonra başladı sana sorun çıkarmaya 2 yada 3 kez tamirciye gittin artık çileden çıkmak üzeresin saçını başını yoluyorsun.. hevesin kırılıyor satmak istiyorsun ama verdiğin paranın yarısına bile satamıyorsun. işde motordan soğudun an ama seni yönlendirecek ve fikir verecek birileri olsa bu çıkmaza girmiyeceksin, onun için motora başlarkan en iyi seçin ybr 125 dir derim ben

SERVET, BoRa, daelin ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  5. Dr_Wiktor

Dr_Wiktor Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    bir hevesle başlarsın bir kere bindikden son inemezsin üstünden tutkuyla bağlanırsın özgürce dolaşırsın her nekardar da tehlekeli olursa olsun motorun üstünde unutursun tüm dertlerin ............

6. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    ben yamaha alın derim valla scooter olsun videsli olsun tek yanii bi kere bile tamirciye gitmesin

7. okankosova

okankosova Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    bıkılmaz bıkılmaz nedenmi ben arabayla kaza yaptım ve dakikalarca yeniden binip gitmek için cesaretimi toplamaya calıştım ama motor öyle degil bu sabah düştüm motoru kaldırıp dizimin sancısına aldırmadan yola devam ettim
    acıklaması zor garip bişiy bu?
    keşke aramızda bir psikolog olsada analiz yapabilse nasıl bişiy?

majority bunu beğendi.
  8. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    eğer çocukluğundan beri odanın duvarlarını motorsiklet fotoları
    süslüyorsa, çocukken bisikletinin jant tellerine röntgen kağıdı takarak
    motorsiklet sesi çıkarmaya çalışmışsan, motorunu her gün yıkamaya doyamıyorsan,
    motorsuzken bile her geçen iki tekere merakla bakıyorsan,ailenin tüm karşı
    koymalarına rağmen sevdan sönmemişse,özgürlüğün tadını, adrenalinin verdiği heyacanı
    tatmışsan..................,............daha ne diim bıkılırmı?????;)

ANIL, GANGSTA RİDER ve majority bunu beğendi.
  9. mustafasaglam61

mustafasaglam61 Üye

Motosiklet:
    Honda
    Motosikletin selesine oturan o seleden bir daha kolay kolay inmez,,,,
    Akşam motoru park ettikten sonra sabahı beklerim,bir an önce sabah olsada motora binsem ,,sabırsızlıkla sabahı beklerim.
    Motosiklet benim için tutkudur,aşktır onun için kesinlikle ondan bıkmam.

GANGSTA RİDER ve majority bunu beğendi.
  10. holly

holly Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    motosikletten bıkan insanlar bence bi kaza yapmış ve bu kaza hayatna malolmuş insanlardır bi yemin ederler bidaha binmezler kimileri de vardır ki kaza da yapsa sakat da kalsa yine o koltuğa oturur ne diyim ....

11. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    motordan bıkılmaz ben bıkmam ama soğuyabilirsin(geçici süreliğine:)) çoğu kez motor kazası geçirdim ama hasarsız son kazamda kolum kırıldı ve ameliyat olmak zorunda kaldım hastahane evresinde çıkınca makinayı satıcam bir daha almıyacağım diyordum ama kol alçıda eve gelince ilk işim motorun aküsü bitmesin diye kontağa asılmam oldu:) ilk motorum ne almalıyım diyen arkadaşlara! küçük motordan başlayıp temkinli yükseltin klasınızı yoksa Allah korusun motordan soğuyabilirsiniz.

12. Mehmet Sönmez

Mehmet Sönmez Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    motordan bıkılmaz bıkan kişi motorcu değildir,insanın içinde olacak

13. Necmi OKAY

Necmi OKAY Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    motosiklet bi tutkudur bi kere binen cok zor bırakır

14. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    eğer benim gibi önce paran kaska yettiyse..
    o kaskı yatarken görebileceğin yere koyup uyuyana kadar seyrediyorsan..
    marka model önemli değil mobylette olsada ilk motorun kız arkadaşınla buluşacağın zaman silindir aralarını kulak temizleme çubuğuyla, jant tellerini üşenmeden camsilli bezle tek tek temizliyecek kadar deliysen..
    BIKMASSIN :)

Umut Karkın ve huseyin.sait.61 bunu beğendi.
  15. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    aslabıkılmaz benim çinmalı motorum okadar çok beniüzdüki yoldadabıraktı arıza çıkarıp maddende üzdü ama motora olan bagımlılıgım aslaveasla eksilmedi

16. BoRa

BoRa Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Başladığın motor çok önemli.Eğer kalitesiz bir modelle başlarsan değil motordan,hayattan bile soğursun :) ( Motor tutkusunu sırf bu kalitesiz motorlar yüzünden kaybetmiş arkadaşlarım var,o yüzden diyorum.Kimse alınmasın. ) Benim motor sevdam çok ilginç başladı.14-15 yaşlarındayken yoğun istek ve yalvarma sonucunda babamı bana araba kullanmayı öğretmesi konusunda ikna etmiştm.Kullandım,öğrendim ve bir daha tepesinden inmek istemedm.Hep arabayla gezmek istiyordum ama babam tek başıma kullanmama izin vermiyordu.Bende madem arabayı vermiyorsun o zaman motor al dedim ( o zamana kadar motora binmedim bile ).Babam da iyi tamam bi mobilet alırız dedi :) Sonra gene yalvar yakar suan ki ybr 125İmi aldırdm.Neyse;amcam da motor hastası bir insan oldugu için,kullanmayı öğretirim falan dedi.Bir gün buluştuk,boş çimenlik bir arsada öğrenmeye çalışıcam.Motorun üstüne bir bindim,süs eşyası gibi durdum :) ufaktm çünkü.hele o motor için..ilk denemem ve önümdeki 15-20 deneme boyunca hep stop ettirdim motoru :) Biraz soğumuştum ama 1-2 gün içinde kaptım olayı ve şuan bir motor hastasıyım.Ama bunda yamaha kalitesinin de önemi çok.Bakımları haricinde hiç götürmedim servisine.İlk başlayanlar için inanılmaz güzel,keyifli ve mantıklı bir makina.İlk deneyimin Ybr gibi bir makinayla olursa motor sevdanı daha çok körükler.Ybr ile bir günde 700 km. yol katettim.sadece 200 km.si İstanbul trafiğinin içindeydi.Ayrıca yaz sıcağı altındaydı motor ve tık demeden yola devam etti.Bnce Ybr'den şaşma

17. erenkocer

erenkocer Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kymco
    bencede motorsikletten bıkılmaz tabi içinde tutku aşk heves varsa keyif alacağın bir motora binersen bidaha inesin gelmez

18. Carsambali

Carsambali Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Evle büfe arasında 40 metre var yok. Sigara veya çikolata vs. almaya bile motorla giderim. Her sabah motorumla beraber işe gitmek ve akşamları eve gelmek müthiş bir enerji motor seven için. Ben yazın çıkarıp kışın kontağı kapatan biri değilim. Motoru zevk için aldıysan yaz kış bineceksin. Kışın hava soğuk motora binemem lafını ben kabullenemiyorum. Kışın canım istemiyor, yazın ise binesim geldi işi bana ters. Akarı yok kokarı yok, çürümez erimez. Bakımını tam anlamıyla yaptıktan sonra bana kalırsa en zevkli kışın sürmesi. Yazın gezerken, kışın gezdiğim kadar zevk almıyorum açıkcası. O yüzden o benden bıkmadığı sürece benim ondan bıkacağımı sanmıyorum.

19. gueldali

gueldali Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    60'li yaslarda eli ayagi tutmamak mi? Benim 20 seneden fazla küllenmis olan askimi televizyonda gördügüm 3 tane abla deprestirdi.Biri 73 , biri 71 en gencleri de 68 yasindaydi.Full deriler icinde her hafta sonu Harley'leriyle turaliyorlardi.Ben nacizane daha 45'imdeyim;)

Bülent.Ö bunu beğendi.
  20. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    motordan hiç bıkılırmı bak benim yaşım 55 her gün motora biniyorum kendimi motorsuz düşünemiyorum ve ölümden asla korkmuyorum ecelin motordan olacaksa sen motorada binmesen bile kadere iman varya duymuştursun şayet ona inanlardansan sen kaldırımdada duruyor olsan mutlak bir motor gelip sana çarpar öldürür onun için korkunun ecele faydası yoktur kaderde ne varsa insan onu yaşar tabiki motora binmeninde bazı kuralları var eksiksiz yerine getirip dikkatli kullanırsan korkma bırak ecel senden korksun herşeyden vaz geçerim motorumdan asla son nefesime kadar motoruma paşalar gibi binerim ayrıca ben motordan bıktım diyenleride kendi adıma kınıyorum