Motorsuzluk Krizi

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında Hakan.Yilmaz tarafından paylaşıldı.

1. Hakan.Yilmaz

Hakan.Yilmaz Yeni Üye

Merhaba...

2 yıldır motorsiklet kullanıyorum. Yoksa ... dum demem mi lazım? Birkaç gün önce motorumu sattım. O günden bugüne de derin bir boşluğa düştüm sanki. Meğer motorsiklet bende ne bağımlılık yapmış; motorsuz kalınca anladım bunu. Sonuçta son bir yılda kışın bile yağmura, çağmura, kışa kıyamete aldırmadan motoru kullanıyordum hergün.

Motorumdan çok memnun olduğum halde sattım. Başka türler deneme merakından. Ama satar satmaz bu kadar mı pişman olunur? Başka bir motor alınca bu boşluk duygusu, belki de özlem duygusu geçer mi ?

Bu yazıyı okuyan arkadaşlar varsa ve düşüncelerini paylaşırlarsa sevinirim. Sizler de makinelerinizle bir tür duygusal bağ kuruyor musunuz? Yoksa bu sadece ilk motora özgü birşey mi? Ya da belki sadece kişilik yapısıdır; motor işte kız arkadaşın mı sanki diyen var mı ? :)

Aslında bu bölümde tanışacaktık değil mi? Ben Hakan, işte motoruna bile böyle duygusal olarak bağlanan bir tipim. İnşallah güzel paylaşımlarda bulunuruz.

Herkese sevgiler...

2. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Abi tek değilsin emin ol..Ben varya motorlarıma aşığım ufacık bi çizik olsun varya ogun kafamın bitarafı sırf oraya takılır obür tarafı günlük hayatına devam eder:D Haftada 1 gün sökerim sağını solunu azını yüzünü temizlerim yıkarım bi güzel...Ama ilk motorun yeride ayrıdır senlede konuştuğumuz gibi kankam:D Bak hala biniom cbf 150 bnm ilk vitesli motorumdu hala aynı markaya binerim yani:D ilerde durumun olursa alırsın bi mavi boncuk daha canını sıkma gelen gideni aratır derler ama sen şimdi yüksek cc motoruna kavuş unutacan onu belkide ama illaki gelen gideni aratır:D

3. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    aramıza hoşgeldin alırsın kafana göre birtane daha. elbette ilkler unutulmaz.
    kendini biraz daha tanıtırsan memnun oluruz: iş ,yaş, motor tecrüben gibi...
    keyifli forumlar

4. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Sen 2 yıldır biniyomuşsun, ben 3 ayda bayaa alışmışım. Sattığım anda kesinlikle ufak çaplı bi şok yaşadım denebilir. "Gitti lan motor, herif aldı götürüyo" şeklinde :) Sonradan dank etti :)

Foruma hoşgeldin, kısa zamanda gönlüne göre bi motora kavuşman dileklerimle..

5. Yilmaz.Turac

Yilmaz.Turac Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hosgeldin,

olur öyle seyler, alirsin guzel bir kiz daha. yeterki icindeki ask bitmesin ;)

6. Hakan.Yilmaz

Hakan.Yilmaz Yeni Üye

Sevgili Hakan, duygularımı çok güzel özetlemişsin. Motoru sattım, "aldı lan adam motoru götüyor" oldum... Nerdeyse gidip motoru geri isteyeceğim :) Şimdi evet bu boşluktan kurtulmak için yeni bir motor lazım. Bu konuda tavsiyelerinizi de isteyeceğim tabii...

Benim sattığım motorum VENOX 250'ydi. Japonlar dışındakileri küçümseyenler, burun kıvırabilir bu motora ama inanın kendi sınıfında 4/4 lük motor bence. 2 yıl kullandım, hem de arkamda 100 kiloya yakın artçıyla. Uzun yol, kısa yol; hiçbir sorun çıkarmadı, bir defa bile arızalanmadı. Sürüşü, üzerinde oturuşu, manevraları bakımından oldukça konforlu bir motordu.

Şimdi bana bu konforu aratmayacak ama bu sefer daha yüksek cc'li bir motor istiyorum. Gene artçıyla rahat edeyim, ama yerden biraz yüksek olsun, hızlı olsun gibi krilerlerim var. Gözüme Suzuki gsr 600, Vstorm, fazer gibi makineler kestirdim ama tam emin olamıyorum... Siz ne dersiniz ?

7. HAYATİ BEDER

HAYATİ BEDER Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz, hayallerinizin gerçekleşmesi dileği ile

8. munir

munir Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    aramıza hoşgeldin .motor tutkusu böyle bişey işte ben 10 senedir kullanıyorum son motorum honda 1000 rr dünya bir tarafa motorum bir tarafa yalınız değilsin hiç şüphen olmasın :)

Hakan.Yilmaz ve goksel ozdogru bunu beğendi.
  9. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    İlk motorum ramzey xf 125 metalik maviydi.Sabah yıkayıp akşam cam sille siliyordum.Sattığım gün iyi paraya sattım diye sevinmiştim yaşım 15 di :D Evelsi sabah sahibine vermeyi unuttuğum yedek anahtar cebimde kalmış anahtarı aldım kaskımı montumu giydim ,hiç unutmuyorum kasım sabahıydı:D Kapının önüne indim motorumu göremeyince aklıma sattığım geldi ağlaya ağlaya eve gittim:(Yaa ilk motor sevgisi çok değişik fanteziler yaptırıyor insana :D

goksel ozdogru bunu beğendi.
  10. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ya kardeşim delimisin sen ne kız arkadaşı kesinlik le motorsiklet... :) hiç bir kız motosikletin yerini tutabilirmi?

Hakan.Yilmaz bunu beğendi.