Motoru alçaltabilirmiyiz Acil yardım!!!

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Abdullah GÜNGÖR tarafından paylaşıldı.

1. Abdullah GÜNGÖR

Abdullah GÜNGÖR Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Arkadaşlar motorum aşağıdaki resimde görüldüğü üzre süpermotodur sele yüksekliği yaklaşık 82 cm dir.benim boyum 165 cm.ön amortisörleri direksiyona dayanana kadar yaklaşık 3 cm indirdik. Direksiyon yukseltme aparatı ile bir 5 cm daha indirebileceğiz.Ancak hala yeterli olmayacağı kanaatindeyim şu vaziyette bile parmak uçlarımla amca değiyorum yere.Amortisörden birşeyler yapılabileceğini duydum yarım yamalak.Bir de motor süpermoto olduğu için motorun turu hemen hiç yok.Buda trafikte,park konusunda,motora binme inme konularında bana işkence çektiriyor.Lütfen konu hakkında bilgisi ve tecrübesi olanlar bana yardımcı olun.Şimdiden teşekkür ederim.

2. Abdullah GÜNGÖR

Abdullah GÜNGÖR Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Konu hakkında bilgisi veya önerisi olan yokmu arkadaşlarrrr

3. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Abdullah seninle aynı boydayız. Malesef bu boy yüzünden isteğim motora binemiyorum, Metin hocama dedim ver bi on santin napcan 1,90 boyu ama vermiyo :):) Motor alçatma konusuna gelince, bayiler motor satabilmek için hemen abicim beş santim kısaltırız, yayları keseriz amorsitörlerle oynarız ayarlarız diyorlar. Ama bu işin ustaları öyle demiyor. Motosikletler tasarlaranırken birçok süreçten geçiyor ve her bir parçası test ediliyor. Birçok usta motor alçatmayı önermiyorlar.

4. Abdullah GÜNGÖR

Abdullah GÜNGÖR Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Benim için yeterli bircevap oldu.Zira motorun mekanik ayarlarıyla oynayıp huzursuz kullanmaktansa boyumun kısalığından dolayı huzursuz kullanmayı tercih ederim.Teşekkürler dostum.

5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    eğer motorunuzun orjinal düşük selesi varsa olabilir.bmw.honda .... gibi firmalarda
    bu seçenek var.

6. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

arkadaşlar motosikletin orjinal yükseklikleriyle oynamak bence cok tehlikeli bir davranış,hele endurularrı diger motorlardan ayıran özelligi yüksek olması,endurulara 1.75 boy altı binenler elbet zorlanır,bence alcaltmak yerine motosiklet tarzını degiş,alcaltmak mantıklı degil motosikletin tadıda kacar hatta,,orjinalden ötesi olmaz hele mekanikle hiç oynamamak lazım,,