motorum geri geldi

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında turgut biyik tarafından paylaşıldı.

1. turgut biyik

turgut biyik Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Merhaba arkadaslar , fuar guzeldi fakat fiyatlar zamlanmis gibi pahali geldi bana acikcasi , kendi motorum kanuni caracal satmis oldugum arkadasim dan bana geri geldi. kendisi heves etti aldi fakat binemedi... Bu yaz caracal ile istanbuldan 2 kisi motorun uzerinde karadeniz turu dusunuyorum ,tabiki yavas ve makineyi zorlamadan bu motosiklet uzun yola gidermi? yorumlarinizi bekliyorum

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosikletler gider de siz gidebilirmisiniz onu bilemem.
    Acemi tabir ettiğimiz arkadaşlar için Karadeniz sahil yolu çok çok sıkıntı yaratabilir.Sahil yolundan kastım Amasra dan Samsuna olan bölüm.

3. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

senol abi yeni gelen üyelerin sordukları sorulara verdigin cevaplara bayılıyorum,hatta özellikle yeni bir üye soru sormuşta sende yazmışsan kesin okuyorum keyifleneceğimi biliyorum bu cevabında oldugu gibi:D:D:D:D

4. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bana sorarsan kanuni gibi bir motorla asla uzun yola cıkmanı tavsiye etmem.belkide bazı arkadaslar ben kanuni ile çok uzun yol yaptım bi problem olmadı dicek.ama sanırım onlar sanslıymış.sonuç olarak herkesin motoru kendisi için iyi ve dayanaklıdır herkes motorunu sever ama birde gercekler var bunları unutmayalım ...

Erol Ceyhan bunu beğendi.
  5. Erdal Özgüner

Erdal Özgüner Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Turgut arkadaşım, bu yaz zaten bir karadeniz turu yapmayı hedefliyor ve olgunlaştırmaya çalışıyoruz, kısmet olursa 7. ay gibi yola çıkmayı düşünüyoruz. Motorunuzun performansını siz daha iyi bilirsiniz, iki kişi Ardahana kadar gelebiliriz diyorsanız bu konuyla ilgili yazışmaları takip edersiniz, görüş ve fikirlerinizide paylaşabilirsiniz. Saygılar

6. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Büyük cesaret isteyen bir yolculuk olur diye düşünüyorum akşamı var sabahı var yağmuru çamuru birde arıza açarsa yollarda telef olursunuz gerçi ben eski motorum mondial 150 zat ile 400 km lik bir gezi yapmıştım 2 kişi ve çantalarla beraber yani cesaret işi birazda bakımlarını yaptırıyorsanız motorunuza güveniyorsanız olabilir cesaret işi işte..

7. Erdal Özgüner

Motosiklet:
    Yamaha
    Hayrola Erol Ceyhan karadeniz turuna gitmemizi istemiyor gibi bir halin var:D kıskandınmı yoksa:D yok telef olursunuz, yok cesaret lazım, yok yağmur çamur. Sen çatla patla biz gidiyoz sen kalıyon, sana ardahandan kart atarım :D:D:D

Erol Ceyhan bunu beğendi.
  8. turgut biyik

turgut biyik Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    arkadaslar gorusleriniz ve tavsiyeleriniz icin tesekkur ederim ......oncelikle bu siteye uye olali yaklasik 1 sene oldu. Fakat islerimin yogunlugundan dolayi acikcasi forum a pek SIK giremiyorum .. yeni uyelere verilen cvp. lardan keyif alan arkadaslar icin di mesajim..
    Sunuda Not olarak belirteyim ki yazdiklarim karsi taslama degil kucuk bir latifeydi :)) herkeze selam ve saygilar ...

9. Erol Ceyhan

Motosiklet:
    SYM
    Aramıza hoşgeldiniz turgut bey verilen cevaplar belki biraz sertlik yansıtabilir ama kesinlikle faydanıza olacaktır kimbilir bu forum sayesinde belki bir sürü motorcunun hayatı kurtulmuştur konuşarak tartışalımda allah kimseye kaza bela vermesin...

10. Erol Ceyhan

Motosiklet:
    SYM
    Erdal abi forumda bir çok geziye katılmış bir üye olarak asla sınır tanımıyorum yeterki şartlar müsade etsin yoksa korkmak gibi bir kelime motorcu camiasında zaten yok:):):)Uludağı fethetmişiz birde karadenizi fethederiz ne olur yani:):)

11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok haklısın Erol biraderim dostum.
    Ama asfalt benim sözlerimde daha serttir.Benim sözlerim bazen kişilerin dostların kalplerini kırabilir ama kafa ve veya bedenler kırılmaz ve yaşam devam eder.
    ALLAH kimseye benim gibi acılar yaşatmasın istediğim için çoğu zaman sert yazıyorum.
    Üzülerek belitmeliyim ki şu yaşıma kadar tatlı tatlı anlattığım kişiler artık aramızda yoklar ama sert anlattığım kişiler ne hikmsetse hep aramızda ve hala da onlarla görüşebiliyor ve anılarımı paylaşabiliyoruz.

Erdal Özgüner bunu beğendi.
  12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ne fetih di ama.
    Uludağ uludağ olalı böyle feth edilmemiştir.:D

13. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    Valla beyler ben geçen sene Ağustos da 5 motor sarpa kadar 3500 km yol tepip geldik ve bizle gelen motorlardan biride mondialin 250 cc lik bir motoruydu bakımını aksatmadığınız her motor gider yola bence ;) Karadeniz deneyimi konuşuyor :)

Erdal Özgüner bunu beğendi.
  14. Erdal Özgüner

Motosiklet:
    Yamaha
    Erol Ceyhan anladığım kadarıyla Karadenizi hala fethetmiş değilsin, bu güzel fırsatı kaçırma,gel beraber şu karadenizin altını üstüne getirelim:D seninle yolculuğun daha keyifli olcagına eminim:D Birçok geziye katılmış,uzun yol tecrübesi olan birinin aramızda olması bize güven verir.

15. turgut biyik

turgut biyik Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    tum yorum yapan arkadaslarima ve abilerime tesekkur ederim ..belki konu icinde konu olucak fakat sunu sormak istiyorum sizlere ...ben kanuni caracal i birdaha geri gelmemek uzere sattim :) ve 2008 model 9000 km de tanidik bir arkadasimdan BMW F650 GS aldim daha once Senol Hocam in da dedigi gibi bu iki motor arasinda daglar fark far ufak ufak biniyorum simdilik fakat egitim sart :) egitim alabilecegim kisi yada kisiler onerebilirseniz ve bu egitimlerin fiyatlari nedir hakkinda bilginiz varsa cok sevinirim

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    www.lamatech.com sitesine girip inceleyiniz.Sitede iletişim bölümünde Rahmi BARUTÇU hocama ulaşabileceğiniz telefonlar mevcut.Kendini arayıp fiyatları ve eğitimleri sorarsanız daha şık olur ve cevapları ilk elden almış olursunuz.

İstanbu'da Rahmi hocamdan daha iyisi zor bulunur ve size herşeyi sabırla en ince detayına kadar gösterebilir.
    Tecrübe ile sabittir ve bu forumdan Rahmi Hocamın eğitimlerine katılan onlarca arkadaşımız var hepside aynı cevabı verirler sana.
    Ha birde sadece MEB den eğitimcilik belgesi olanlara itibar etme.Onlar sadece paranı alırlar sana bir şey veremezler.Acı gerçek maalesef budur.Bu da tecrübeyle sabittir.

turgut biyik bunu beğendi.
  17. turgut biyik

turgut biyik Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    senol hocam tesekkur ederim ....

Şenol SEL bunu beğendi.
  18. Samet UZUN

Samet UZUN Üye

Motosiklet:
    Honda
    bugün bi caracal ile gezme fırsatım oldu. pek güven vermedi açıkçası.
    uzun yol düşünemiyorum yani :) bi e5e çıktım ama ilk çıkıştan geri girdim :)

19. Mümtaz Barış CİNGİZ

Mümtaz Barış CİNGİZ Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Benimde motorumla gittiğim en uzun mesafe 180km bide dönüş dersek 360 işte totalde. Ufak motorlarda asıl sorun BÜYÜK taşıtların yanından geçerken gibi geliyor bana. Diğer konularda ne kadar fark yaratır motor bilemiyorum açıkçası(viraj vs. gibi temel konular açısından). Bende küçük motoru olan birisi olarak(Ve acemi sayılabilecek birisi de olarak :D) daha açıklayıcı olunursa şu uzun yola çıkmak konusunda süper olur :)

20. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bunun tek cevabı var.Maalesef eğitim.
    Eğitim almadan bu sorularınıza asla cevap alamazsınız.Verende bol keseden atar buda senin hayatına mal olur.
    Bilmem anlatabildim mi.