Motorumu değiştireceğim YARDIM LÜTFEN

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında gokselgok tarafından paylaşıldı.

1. gokselgok

gokselgok Yeni Üye

Üstat'lar öncelikle iyi günler diliyorum.

Ben göksel izmirden. Yaşım 28, kendi işletmem var (ps3 CAfe) kısa ve özet olarak bu benim.

Beniz sizlere sormak istediğim önemli bir mevzu var.

Ben mondial 125 zn kullanıcısıyım. Dışardan bakıldığında çok şeker tatlı albenisi olan bir motor. Fakat kullandıkça bazı eksik yönleri beni tedirgin etmeye başladı.

Örneğin; frenler berbat, motor dengesiz, gerçi sonuçta bu bir çin malı motor fazla bir beklentim yok.

Ben sizden arkadaşlar ve abilerim bana motor tavsiye etmenii rica edeceğim.

Bütçe olarak max 2000 - 2500 tl ye kadar 2. el bir motor.

Ben biraz araştırdım mondial ve asya gibi çin mallarını direk geçiyorum.

Elimde 4 adet marka kalıyor.
    Yamaha, suzuki,piaggio,honda.

Motorda biraz esetetik birazda tip olsun istiyorum açıkçası, mondial'ide almamın sebebi buydu açıkçası tipi çok güzel.

Yamaha'da BW's 100 veya 125
    Suzuki'de An 125 HK
    Honda'da fiz zaten kinetic beya beat

Ama ben piaggio beğendim, piaggio skipper 150 çok güzel geldi gözüme hem tatlı hem estetik hemde kaliteli bir italyan.

Piaggio olarak kullandığınız veya önerebileceğiniz başka modeller de varmı?

Motor olarak nasıldır? ben izmirdeyim yetkili servis durumu nasıldır? parça fiyatları yanılmıyorsam italyan olduğu için biraz pahalı ama kaliteli parça olduğu için para verirken pahalıda olsa verilir gibi geliyor.Yakıt olarak galiba 100 km de 16-17 tl gibi yakıyor.

Buarada dediğim gibi mondial'i değiştirmek istiyorum 2007 model tarfiğe çıkış 11. ay 2009 12600 km de kırmızı renkte kazası belası arızası sadece ve sadece mondial in kendisinden kaynaklanan problemleri olan (fren denge gibi) motorumu satmak istiyorum. Herhangi bir borcu yoktur vizesi 2012'nin 11. ayına kadar geçerli.

Takas olarak yukarıda saydığım modeller ile takas olabilir. Mantıklı takas tekliflerine herzaman açığım, arada oluşan fiyat farkını nakit olarak veririm...

Şimdiden teşekkür ediyor önerilerinizi bekliyorum.

2. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    aramıza hoşgeldin. keyifli forumlar.
    ancak tanışma bölümünden başlasaydın iyi olurdu.
    yazdığın modellerin hepsi olabilir. piaggio da iyi makinadır.
    şimdiden hayırlı olsun

3. melih aracı

melih aracı Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    ben an125 kullanıyorum. bana sorarsan yazdıgın motorlar içindeki en iyisi an125dir. italyan tavsiye etmem çünkü bakım masrafları yüksek. ve an 125 100kmde 14lira yakar. hadi biraz zorlaedınb artçiyla bindin max 15 lira yakar. ve bence estetik açıdanda en iyisi an125. bana kalırsa suzukiden şaşma

4. gokselgok

gokselgok Yeni Üye

Peki an 125 için neler söyleyebilirsin.
    Parça fiyatı 100 km de ne kadar yaktığı dengesi max süratı sağlamlığı gibi???

5. Berkan Obakan

Berkan Obakan Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    hocam yazdığın markalar dışında rahatlıkla '' şu'' markalarada bakmanı tavsiye ederim. lakin daha yüksek hacimli bir motor bile alabilrsin. buda trafikte daha seri halde getiirki , zor ve tehlikeli durumlardan daha çabuk cıkmanı sağlar.

sym , kymco 200cc 250 cc

6. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin