Motorun ruhsatı geç almanın cezası...

Konu, 'Ceza Vergi Araç sorgulama' kısmında Emrah.Mandaci tarafından paylaşıldı.

1. Emrah.Mandaci

Emrah.Mandaci Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    mrb

Ben bundan 3 ay önce bir motor aldım.Motoru aldıktan sonra bana bir evrak geldi ve 7 gün içerisinde ptt ye gidip motorun ruhsatını alabileceğim yazıyodu.
    Motoru ldığım arkadaşta ister ordan al sitersende bölge trafikten alırsın.Yada alma onlar sana 2 hafta içerisinde adrese yollarlar dedi.Fakat hala gelmedi :eek:
    Ben gidip bölge trafikten alacam ama bunu zamanında almadığım için bir cezası varmıdır acaba?
    Yoksa gidip yine 5tl verip alabilirmiyim

Konuyu doğru yere açtığımdan emin olamadım.Umarım doğru yerdedir...

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hiç yeni uygulamadan (noter Satışlı) araç almadığım için bilmiyorum ama bence beklemek senin aleyhine olmuş olabilir.Bence fazla bekleme git al çünü artık günlük faiz uygulaması işlemde.Zararın neresinden dönülürse kardır deyip gözü karatıp almalısın.Daha önemlisi o halde trafikte araç kullanıyorsan ve ALLAH korusun başına yaralamalı veya ölümlü bir kaza gelirse seni kimse kurtaramaz da dinlemezde.

Emrah.Mandaci bunu beğendi.
  3. Ümit Güvercin

Ümit Güvercin Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    motorumu geliboludan alalı 20 gün kadar oldu . satışı noterden yaparken 15 gün içinde ruhsatımın adresime gönderileceği söylenmişti. Ancak hala ruhsatım elime ulaşmadı. Bu durum normal midir sizce ? Bir de ruhsatımın nerede kaldığını sorabileceğim bir merci, kuruluş , tel var mıdır ?

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bağlı bulunduğunuz Trafik Tescil amirliği/Müdürlüğüne gidin akibetin sorun.telefonla olmaz.

Ümit Güvercin bunu beğendi.