Motosiklet Aşkınız Kaç Yıllık Ve Onunla Nasıl Tanıştınız?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Omer tarafından paylaşıldı.

1. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklet Aşkınız Kaç Yıllık Ve Onunla Nasıl Tanıştınız?

Ben neredeyse direk kendimi içinde buldum.Çevremi algılamaya başladığım ilk andan itibaren çevremde 2 teker'den bol birşey yoktu.Babamın merakı sayesinde...

Bir Peugeot-panter vardı babamda.Onu ilk çalıştırabildiğim zaman artık kullanmaya başlamıştım.
    Daha öncesinde izin verilmiyordu.Tabii birde ayakların yere erişmesi gibi bir şart :)
    Sanırım en fazla 13-14 yaşlarında onunla başladım.Çok fazla km. yaptım onunla.Neredeyse wc'ye bile onunla gidicektim...O saat'den sonra geri dönülmesi imkansız olan bu tutku başladı.Tüm gün üzerinden inmiyordum...
    Allah'dan o yıllarda benzin uçuzdu!Ben bu ülkede 65 binlira'ya 1 lt. benzin aldığımı hatırlıyorum 96-97 yılları galba...Yani şuanki para ile 10 krş bile değil!Tabi hiç bişeyin fiyatı aynı kalmadı ama rakam enteresan...6,5 krş.Şuan öyle bir para bile yok:(

Çok iyi hatırlıyorum 8 lt . deposu ile 100 km. zor yapıyordum.Evet çok ama 2 zamanlı ,platin ateşlemeli,karbüratör ayarı devamlı bozulan 14 yaşında bir çoçuğun kulladığı motora göre normal...86 model di...Çok bakımlı ve yakışıklıydı.Bakımlıydı ama platin ateşlemeyi bilen bilir.Ayar dayanmaz:)Buna inanmayan olabilir.Bunu çok iyi hatırlıyorum aynı parkuru ybr 125 ile denedim.En fazla 3-3.5 lt. yakmıştır...

Hiç resmi yok ne yazıkki.Satık ondan sonra belki 10 defa el değiştirdi ve her kullanıcıda kaza yaptı...!Ve şuan hurda halde hala biri kullanıyor :)

Çok uzatmak istemiyorum kısacası bu iş mopedle başladı başka ufak tefek 125 cc aletlerle sürüyor.Ama otomobil almak yok .Hedef direk motosiklet :)

Sizleride çok merak ediyorum...

SORADAN Ekledim!!!

Tam alacak eşi ya motor ya ben deyince bir mühdet daha.... ???

Bu aşk ile ilgili bişey daha anlatayım...

Bir gün 30 lu yaşlarda çok sevdiğim bir abile bizim motorun yanında havadan sudan konuşuyoduk.söz döndü dolaştı motosiklete geldi.Meğer bu benim abim içden içe motosiklete feci hevesliymiş.Hayatında sadece 1-2 km moped kullanmış!

Teklif ondan geldi.dolaşalım dedi.İlkden tereddüt ettim ama ,sonra baktım adam ciiddi birde kendine çok güveniyor.yaparım ederim diyor.

Gözü karartıp arkadaşın ybr yi ona verdim.Kullanması bir nebze daha rahat diye..Birşey olsa problem değil! Kendimde benim remzi atakana bindim ozaman ki

Neyse çıktık 3-4 km dolaştık.Adam inanılmaz derecede pro. kullandı.Gözlerime inanamadım.Belki 10 defa sordum.benle kafa bulmuyosun diye!
    Heralde bu içindeki motor aşkı,kendine güven birazda otomobilden viteslere aşinalıkdan geliyor...Neyse sonuç ;

Bu tutdurdu 10-15 milyara bişey ayarlayalım diye.Tam alacak eşi ya motor ya ben deyince bir mühdet daha bu sevdasını ertelemek zorunda kaldı... Olaya bak ...( Eşi genç yaşta dul kalmak istemiyormuş) Saygı duyuyorum şahsen...

Böyle bişeyle karşılaşsanız Tepkiniz ne olur? He,he,he

o.somuncu bunu beğendi.
  2. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    ilk motosikletim mobylette süper 51.di :) ama benzerlerinden temiz bakımlı ve aksesuarlıydı ne günlerdi ya...

3. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    ilk motorum honda titan deluxe 125 cc 2001 model hala onu kullanmaktayım dile kolay izerinde 78000 km yol yaptım.o dururken bir tane cbr 125 aldım baktım büyüt beni dedi yamaha fazer600 aldım e tabi o da kesmedi bir müddet sonra.ve hayallerime kavuştum cbr 1000rr repsol.şuan bir ilk göz ağrım titan birde cbr 1000rr ım var...

4. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Recep abi bazen diyorum o bile çok güzel duygular yaşattı bir zamanlar...Ne kadar kötülesek,küçük görsekde o alıştırdı bizi... :)

5. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Dostum maşallah sen baya hızlı başlamışsın.Helal olsun valla...Özellikle ilk göz ağrın Titan'ı hala kullanıp saklaman çok güzel.Titan efsane bir motordur.Biliyosun onun subap sistemi farklıdır ybr'den o yüzden de saat gibi çalışır,şişmez,üzmez:9 Ybr titanın eline su bile dökemez ama.Titan artık siliniyor piyasadan :( Diğer motorların için konuşmak haddime değil :) Onları sen bize anlatırsın...Yaşasın motosiklet aşkı :D

6. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    sen ne diyorsun ömer kardeşim onun sayesinde motosiklet kullanıcılığını bit kenara koy motorculuğu öğrendik sadece o değilki peugeot, jawa. mz gibi motoskletlerle buji çapak yapmışsa ateşlemiyorsa nasıl temizlenir- değiştirilir boğulusa naapılır gibi konularda ihtisas yaptık:) yani asla yolda kalmam al sana en büyük fayda :)

Omer bunu beğendi.
  7. Hüseyin Çankaya

Hüseyin Çankaya Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    mobilyette bir zamanlar bedede vardı

8. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet genellikle her kez ilk bununla başlıyor.Koç az kaymağını yemedi...Utanmazlar hala 1400 tl den satıyolar :mad:

9. Ozgur Baglama

Motosiklet:
    Honda
    valla ömer kardeş titanıma torunumu bindireceğim rabbim ömür verirse.onu satmayı hiç düşünmüyorum ama alıcısı çok.ne ybr ne cbf hepsi vız gelir ölüyü mezardan söker cinsten benim titan.herşeyi bırak sesi yeter pata pata.üzmez yakmaz çok kaçar daha ne olsun.diğerlerine gelince o kadar motor kullandım 1000rr çok ayrı bir makine süper derecede kontrollü vede seri bir mekine oda beni hiç üzmüyor sağolsun..

Hakan Karael ve Omer bunu beğendi.
  10. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Abi zaten Honda bu kimsenin bu anlattıklarına karşı çıkacağını sanmam.Benim söylediklerim de paraleldi zaten diğilmi?:)Daha öncede çok duydum titanımı torunuma bırakıcam diyenleri gerçekden öyle bir motosiklet.Boşuna efsane değil yanii...Bizim bilmediklerimizi de paylaştığın için sağol :)

Ozgur Baglama bunu beğendi.
  11. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Harbiden titan hiç 78 bin yapmış gibi durmuyor.Kazasız belasız bin abicim :)

12. Ozgur Baglama

Motosiklet:
    Honda
    sağolasın ewllh.gözüm o benim ondan öyle duruyor..

Omer bunu beğendi.
  13. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Motosikleti aşk anlamında sevmem 2003 te olmuştur. sıfır km bir albea almıştım. tabi ondan önce dört teker modifikasyonu hastalığım. neyse 3000 km yi geçtim yağı yağ filtresini değiştirdim artık basma zamanı dedim. o ara istanbulda bi işim çıktı. oraya giderken kademeli olarak hızımı artırıyorum bu aradada bir e 30 kasa bmw kapışıyor aklı sıra neyse ikimizinde ibre 200 kafa kafaya gidiyoruz ne o beni geçebiliyor nede ben onu bu arada ben orta şeritteyim bu arkadaş sağ şeritte gidiyoruz o ara sinek vızıldaması gibi bir ses duydum. kafamı sola çevirmemle 3 tane racing solumdan bi geçti ama inanın anlatılmaz ibreye bi baktım 200 o günden sonra hastalık başladı. ondan öncede sonrada bir çok motor kullandım ama o gün ve o motorlar bambaşkaydı.

14. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Artık kralına sahibim diyerek onu gözden çıkartmadığın için gerçekden çok mutlu oldum... :) İşte gerçek motorcu...

Ozgur Baglama bunu beğendi.
  15. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    He,he,he,he Bak abicim işte bu duyduğum en enteresan hikaye. :) Ulan biz yavaş kaldık noluyor diyee :D Peki bu olaydan önce ne düşünüyordun motosikletler için?Valla süper yaa :D Ne zaman ne olacağı hiç belli olmuyor abicim...

16. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu aşk ile ilgili bişey daha anlatayım... :)

Bir gün 30 lu yaşlarda çok sevdiğim bir abile bizim motorun yanında havadan sudan konuşuyoduk.söz döndü dolaştı motosiklete geldi.Meğer bu benim abim içden içe motosiklete feci hevesliymiş.Hayatında sadece 1-2 km moped kullanmış!

Teklif ondan geldi.dolaşalım dedi.İlkden tereddüt ettim ama ,sonra baktım adam ciiddi birde kendine çok güveniyor.yaparım ederim diyor.

Gözü karartıp arkadaşın ybr yi ona verdim.Kullanması bir nebze daha rahat diye..Birşey olsa problem değil! Kendimde benim remzi atakana bindim ozaman ki :)

Neyse çıktık 3-4 km dolaştık.Adam inanılmaz derecede pro. kullandı.Gözlerime inanamadım.Belki 10 defa sordum.benle kafa bulmuyosun diye! :D
    Heralde bu içindeki motor aşkı,kendine güven birazda otomobilden viteslere aşinalıkdan geliyor...Neyse sonuç ;

Bu tutdurdu 10-15 milyara bişey ayarlayalım diye.Tam alacak eşi ya motor ya ben deyince bir mühdet daha bu sevdasını ertelemek zorunda kaldı...:( :D Olaya bak ... ( Eşi genç yaşta dul kalmak istemiyormuş) Saygı duyuyorum şahsen...

Böyle bişeyle karşılaşsanız Tepkiniz ne olur?:confused::confused: He,he,he

17. vildann

vildann Yeni Üye

:))benim henüz yıllık bile değil. Ve tamamen beni motoruna bindirmeyen birisi yüzünden başladı. İyikide bindirmemiş. :))

18. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Her işte bir hayır var diye boşuna dememişler kardeşim.Hayırlı olsun kazasız belasız kullan :)

19. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda

Açıkçası 300 km üstlerini dört tekerde işim gereği gördüğüm oldu ama o gün bi başkaydı. o olaya kadar da motorları seviyordum ancak dediğim gibi dört teker ağır basıyordu. ve motorcuların bazı hareketleri açıkçası o dönem bu kadar deneyimim olmadığı için çok garip geliyordu ancak işin içine daha çok girince herşeyi anlıyorsunuz...

son soruya gelirsek. bekara kadın boşamak kolay derler ya pek alakası olmasa gerek. şimdiye kadar ciddi düşündüğüm iki insan oldu. birisiyle iki diğeri ile dört yıl ilişkimiz sürdü ve ayrılık sebebi birisinde işim oldu diğerinde ise tekerlekli vasıtaları ondan çok sevmemmiş....

Kısacası evleneceğim zaman baştan şart koşarım beni bu halimle baul ediyorsa almalı alacak kişi.....

Omer bunu beğendi.
  20. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    son sorun benim başımada geldi banada eşim motoru naapcan sen benim için riske edilmeyecek kadar değerlisin dedi o yüzdende işim kolay değil:)

Omer bunu beğendi.