Motosiklet dergileri neden motosiklet dişi yazılar takip ederde motosikletle ilgili

Konu, 'Basında Motosiklet' kısmında Latif Korkmaz tarafından paylaşıldı.

1. Latif Korkmaz

Latif Korkmaz Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Motosiklet dergileri neden motosiklet dişi yazılar takip ederde motosikletle ilgili konular takip etmezler

Öncelikle değerli dostlarım Bu yazımı üzülerek yazıyorum beni tanırsınız ve ya tanımasınız kendimce dağ dere tepe Türkiye,nin çeşitli yayalarında gezerim insanlara motosikleti sevdirmeyi amaçlar ve elimden geldiğince motosiklet binicilerine yardım ederim. gerek iş seçimim gerekse yaşam tarzım tamamen motosiklet ile iç içe.
    Ama son yılarda sektörün gelmiş oldugu nokta gelen ekonomik kırız ve bir çok nedenle ülkemiz motosiklet bincileri açısından çok uygun bir vaziyet almadı. bunun denedi bence firmaların motosiklet bincilerini önemsemeleri ve yeterli alim gücünün olmaması . bunun devamında sizlerinde bildiği gibi bir çok motosikletin Avrupa,da ve asya ülkelerine girmesi ama Türkiye,ye girmemesi gibi bir çok sorun var bunları duydukça üzülüyorum çünkü biz türk binicileri olarak bu taraz motosiklete hiç binemeyeceğiz gibi geliyor ve bu da beni üzüyor bu konularda dergilerde bir haber yok 5,6 aydır abonesi olduğum bir dergi var ve bir çok motosiklet derğisini,de okuyorum göz atıyorum Türkiye,de az sayıda,da olsa enduro yarışları düzenleniyor ve bunun için bir emek harcanıyor Türkiye motosiklet federasyonu Türkiye enduro ve motokros Marmara Akdeniz şampiyonaları düzenleniyor peki hangi dergide bir resim hangi dergide bir yazı var geçtiğimiz 5 ayda 9,10 mayıs hazerfan 16,17 mayıs Ankara yarışı ve 23,24 mayıs mmk yarışı vardı balkan şampiyonasının bir ayağı Türkiye,deydi malesef hiçbir dergi bu tarz konuları önemsemiyor bu tarz konular önemsenmezse biz de olduğumuz yerden fazlasına gidemeyiz , sürücülülerde motorcuları tanımaz ,
    dergiler ve gerekli siteler gerekli reklamını haberini vermeli insanlar bilemeli ne zaman yarış var ne zaman aktıvite var
    Şimdi soruyorum kendime neden bu dergiler var

2. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Tamamen tahmin ama bir kaç fikrim var:

* Bu dergiler az personelle ve düşük bütçe ile üretilen, az satan dergiler

* Çalışan sayısının azlığı nedeniyle var olan etkinlikleri takip etmeleri mümkün değil

* Bu nedenle genellikle çeviri yazılara yöneliyorlar. Zaten bir kısmı da yabancı dergilerin Türkiye karşılıkları.

* Organizasyonları yapanların da bu konuda eksikleri olabilir. Önceden basın bülteni dağıtmak, muhabirlerini davet etmek ve konuk etmek, ellerine basılabilecek şekilde hazır metin ve görsel vermek gerekir. Bir de unutmayın, dergiler ayın 20'sinde bağlanırlar, o zamanlamaya da dikkat...

Başka?

3. şamil aktaş

şamil aktaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Çelik
  4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  5. Latif Korkmaz

Latif Korkmaz Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    * hocam çalişan az ve büççesi kısıtlı olan hangı dergi satayım diye kask dagıtır kask verecegimize bilgi versek bilnçli motorcu olur motorcu bilinçli motorcuda zaten dergi alır

* çalişan az olması kesinlikle etken degil bu tür haberler için haber vermeye bile gerek yok basının zaten önü açik
    *yabancilarla aynı olmamız söz konusu bile degil çünkü onlarda motosikjlet kültürü denen bişey var bizde daha bu oluşmadı ağacı dikmeden meyvayı ancak pazardan yeriz
    * organızasyon hatası ve ya haber verme gibi bir lüksü olmayabilir bu işi normal gazeteyle bagladıgınızda hangı manken kendini raynda görüntülenmesini ister ama haberci onu bir şekilde görüntülüyor işte haberci bu tabiki organızasyonu yapanda sorumlu ama herşeyide onlara birakamak lazim derim umarım bu yazılanları okurlar ve belki bir kaç adım atarlar

6. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
  7. yakup sağlam

yakup sağlam Üyeliği İptal Edildi

------------------------------------------------------
    Sayın Şamil Aktaş kardeşim, Motorcu arkadaş bir yardım istedi, sizler bin dereden su getirttiniz. Oysa bir tanıdığınız varsa yönlendirin, oda sevinsin.

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Biz bu forumda ve diğer forumlarda yıllardır öyle çok hoş görü kullandık ki artık tükendi
    Hoş görününde bir sınırı var.
    Mesaj yazmayı bilen kişi nereye yazması gerektiğinide bilmeli.İşi gücü bıraktık mesaj kirliliğine sebep olan şeylerle uğraşmaya başladık.Başka işimiz yokmuş gibi.

9. LEVENT BOZDEMİR

LEVENT BOZDEMİR Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    ahhahahhahah =))