Motosiklet Eğitimi Almak İsteyenler Bu Bölüme

Konu, 'Motosiklet Şürüş Eğitimi ve Dersleri' kısmında Kıvanç.Şener tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Kıvanç.Şener

Kıvanç.Şener Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba Arkadaşlar,

Ben bir motosiklet eğitmeniyim. Sizlere bu konuda her türlü bilgi ve teknik destek verebilirim. Bu konuda destek almak isteyen arkadaşlar bana aşağıdaki telefon ve mail adresinden ulaşabilir.

Forum üzerinden de benden destek alabilirsiniz

Ayrıca;

Ders almak isteyen arkadaşlar bana ulaşabilir.

Saygılarımla,

Kıvanç ŞENER

0 532 3300419
    kivancsener@hotmail.com

2. onurozkan

onurozkan Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba bu ders olayi ucretli mi. Biraz bilgi verir misiniz.

tesekkurler

nikolai Sergei ve ulas bunu beğendi.
  3. Kıvanç.Şener

Kıvanç.Şener Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Selamlar Onur,

Evet Motor sürüş eğitimimiz ücretlidir.Dilerseniz sahip olduğunuz motorunuzun karakterine göre yada Delta Bisikletten kiralayabileceğiniz motorla birlikte özel ders yada grup dersleri alabilirsiniz. Maximum 5 derste trafiğe çıkabileceğiniz tüm eğitimler verilmektedir.Ücret koşullara göre değişmekle beraber fiyatlar
    çok uygundur.Özel ders 80 YTL,Grup dersi 60 YTL kişi başıdır.
    Bu eğitimlerde alacağınız teknik ve pratik bilgiler karşılaşabileceğiniz tehlikeli durumlarda hayati önem taşımaktadır.
    Unutmayalımki motorsikleti her zaman satın alabilirsiniz fakat sağlığınızı asla;)

4. MotoTR

MotoTR Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet kesinlikle bu işin şakası olmaz. Eğitim alarak bu işe başlamanız hayati önem taşır. Fiyatlar da bence çok uygun.

ulas bunu beğendi.
  5. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba, ben klasik BMW sahibiyim, ancak motosiklet kullanımı ile ilgili fazla bilgim yok, Zonguldak'ta oturuyorum, bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.

6. yesim

yesim Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba

Ben motosiklet kullanabiliyorum ama teknik olarak birşeyler öğrenmek istiyorum. Motosiklet motoru ve arızaları ile ilgili. Bu tip bir eğitimi teorik olarak edinebileceğim site veya kitaplar var mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ferhat Taskın bunu beğendi.
  7. yamahaci

yamahaci Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Yani bu konuda eğitim alabilmek çok zor. Bırakın sizin öğrenmenizi bir çok motosikletçi bile bu konuda yetersiz. Hatta iş olarak yapanlar bile. Bir çok motosiklet servisindeki ustalar bile eski usul bilgilere sahip.

Eline çekiçi penseyi alan usta diye çıkıyor ortaya. Oysa bu işi yapabilen profesyonel anlamda sayılı ve nadir kişilerdir.

Bu işin eğitimini almak çok kolay değil biraz beceriniz olacak gündemi takip edeceksiniz teknolojiyi takip edeceksiniz ki yurt dışındaki sitelerden. Ancak o zaman bir şeyler yapabilirsiniz.

Yanlış anlamayın ama bu konuyu öğrenmek kolay değil. Eliniz avcunuz biraz yağlanacak ve iyi bir ustanın yanında çırak olarak başlayacaksınız belki o zaman bir şeyler öğrenebilirsiniz

8. motociklet

motociklet Üye

Motosiklet:
    Honda
    Açıklama çok güzel tebrikler.

Bir çok kişi gerçekten motosikletten anlamıyor. Tabi bir çok dediğim ustalardan bahsediyorum. Öncelikle kendi ustalarımızın eğitim alması gerekiyor.

Ferhat Taskın ve yesim bunu beğendi.
  9. yesim

yesim Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    :) Yani iyiki sordum. Tamama tamam artık bir şey demem. Yazınızı okuduktan sonra bütün umudumu kestim.

10. yamahaci

yamahaci Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Yani buna bozulacak bir şey yok. Gerçekler bunlar.

11. motorize99

motorize99 Yeni Üye

Selam yeşim arkadaşların haklı olduğu bir çok yan var ancak gene de o kadar umutsuz olmamak lazım diye düşünüyorum. Ben profesyonel yarışçı ve aynı zamanda ileri sürüş teknikleri eğitmeniyim teorik bilgiler konusunda sormak istediğin bişey olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.Ayrıca tüm forum üyesi arkadaşlara temel eğitim ve profesyonel yarışçı eğitimi konusunda yardımcı olabilirim iletişim için mail adresim aydin_yzrm1@hotmail.com

12. egeli35

egeli35 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bir arkadaşım yıllarca bu mesleğe bir ömür vermiş,ustalık belgesi almak için gittiği kurslarda elektrik sorusu çıkmış, elektrik panosunda sigorta attığını nasıl anlar-sınız,oda bildiğini yazmış,belgeyi almış 50 yaşında olup ve hala ustalık belgesi olmayan birçok kişi var.scr belgesinin ne işe yaradığını bilmeyen birçok insan var.Yani eğitim sorunu var diye düşünüyorum.

13. Latif Korkmaz

Latif Korkmaz Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    en iyi motorcu kendi motorunu tamir eden motorcudur derslerle ilgili olarak 5 gün ücretimi 80 ytl ? hiç bilgisi olammayan arakdaş 1200 gs ile gelse egitimi alsa tarfıge çikabilecekmi ? 5 gün içinde

14. heval

heval Üye

Kıvanç da konuyu açtı kayboldu :)

15. altunizade

altunizade Üye

sanırım siz bu sıraladıklarınızın hepsini yapıyorsunuz.bur kursa veya kuruluşa bağlımısınız.yoksa fevri olarakmı yapıyorsunuz?örneğin öğretmenlik sertifikanız varmı?ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından verilen.....

16. F.Sokmen

F.Sokmen Üye

Motosiklet:
    BMW
    Şimdi eğri oturup doğru konuşmak lazım. İlçe milli eğitim müdürlüğünün sertifikasına sahip olması demek bu adam bu işi biliyor demek ise, o zaman dşarıda bu işi evrakı ile ispatlı, bildiğini zanneden bir sürü gerek otomobil gerekse motosiklet sürücüsü cani var!. Bir sürücü kursu olarak bu konuda böyle bir çıkış yapmamanız gerekiyor diye düşünüyorum. Şahsi fikrim katılablirsiniz veya katılmayabilirsiniz. Ama Ehliyet sınavında bu adam alsın bu adam almasın diyenler bu konunun virtüözümü? bırakın ustalığı motorun üstüne binmişlikleri var mı? vs vs o yüzden insanların faydasına olacak bu gibi girişimleri baltalamak yerine sürücü kurslarının bu konudaki eksiklerini görüp daha modern ve daha gerçekçi metodlarla bu eğitimleri üstlenmeleri gerekir. Eğer böyle olmuş olsaydı yani sürücüler ehliyetlerini dört dörtlük eğitimden sonra ( Kemal Berker hoca'nın, Rahmi hoca'nın veya RiderAcademy nin eğitimleri gibi), almış olsaydılar insanlar bu anlamdaki müstakil eğitimlere ihtiyaç duymazdı. Kendi kendilerine doğru bilginin üzerine pratik yaparak sorunu çözerlerdi. Burada bu yazıları okuyan hiç kimsede " kardeşim sen biliyorum diyorsun da yeterliliğin nedir ? " diye sormadan " al sana 50 ytl hadi öğret 5 günde trafik te dolanayım" diyecek kadar da zırcahil değil.

Ayrıca Bu misyonu üstlenmiş herkesi de potansiyel fırsatçı gözüyle gören yaklaşımlarla rencide etmemek gerekir. Gerçekten bu işin ehli insanları bu oluşumlara dahil etmek ve onlardan insan hayatını muhafaza etme amacına yönelik yardım ve desteği almak ise amaç, bu tarz yaklaşımlarla soğutmak yerine daha yapıcı konuşmak lazım diye düşünüyorum..

Saygı ve sevgilerimle
    Faruk Sökmen

( Bu notumu Kendini bilmeden konuşacaklar için önceden yazıyorum bilgileri olsun diye..Hoca falan değilim ders vermek gibi bir niyetimde yok ders vereceğini söyleyen kişileri de tanımam. Bildiklerim ve saygı duyduklarım Kemal Berker Hoca, Rahmi Hoca ve Rider Academy dir. Onların hocalıklarının da kriteri benim için İlçe milli eğitim sertifikası değildir. )

17. tıkmız

tıkmız Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    yeşim kardeş öncelikle motor kullandığını söylüyorsun motorun varmı arkadaşların yorumlarına katılmamak mümkün değil servislerin çoğunun ustaları yeterli değilki ama tabiki yapabileceklerin var buji değişirtirmek gibi tek yada iki silindirli makinada gerisi anlatmak kaynak göstermekle olacak iş değil

18. tıkmız

tıkmız Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    görüşlerinize katılmamak mümkün değil kaç kursun eğitim verebilecek hocası var yada bu hocalara sertifikayı kim verecek honda eğitimlerinide unutmayın ve hatta zamanınız olursa orayada gidin mesafem uzun gelemiyorum ancak orada olup giden arkadaşlarımla görüşmelerimden edindiğim izlenim beni imrendirdi bmw ile buraya geldiklerinde tanışma ve demo motorları denerken kısmen fikir sahibi oldum gecen eylül ayında kızıma istanbulda yaya geçitinde motor çarptığında kullanan genç arkadaşa bu kurslardan birine gitmesi gerektiğini kullandığı motorun kendisini yönettiğini söylediğimde bana bıyık altından güldü eğitim deyince toplumumuzun pek çok kesiminde olduğu gibi

19. Kıvanç.Şener

Kıvanç.Şener Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Selamlar Arkadaşlar....Uzun zamandır maillerime bile bakacak zamanım olmadığından forumda konu takip edemediğim için hepinizden özür dilerim..İş değişikliği sebebiyle devamlı seyahat ve evlilik hazırlikları bazı bahanelerim..Açıkçası türkiyede iyi ustalar iyi eğitmenler ve iyi motor sürücülerinede rastlanıyor..Motora yeni başlayacakların yapacakları en önemli adım bilen birini dinlemek ve teknik sürüş konularında tavsiyeler almaktan geçiyor...Motorsiklete gönül vererek bol kilometre yapan kişiler deneyimlerini bilmeyenlerle bolbol paylaşmalı..Ayrıca ilk motoruna sahip olmadan önce, alacakları motorla ne gibi geziler yapacaklarını iyi bellirlemeliler. Örneğin; Doğayı seviyorsanız kesinlikle Enduro motor doğru bir tercih...Hız tutkunuysanız önce efendi bir motorla denge beceriniz artırıp cc. 'nizi yavaş yavaş büyütmelisinizki saçınız yada sakalınız ağırdığında hala motora binecek sağlığınız yerinde olsun :)
    15 Senedir motora biniyorum ve son 5 senedir ders veriyorum..Bu işide hobby olarak yapmaktayım...Bir arkadaşımız çok güzel ve imalı bir soru sormuş..."1150 GS alıp 5 derste hiç bilmeyen birinede motor kullanmayı öğretebilirmisiniz?" diye...hem evet hem hayır diye doğru bir cevap ermek lazım..Motor almak para değil beceri ister..1150 Gs alıp 5 derste 3 kere düşüp öğrenemeyen para sahibi mantıksız bir öğrencimde olmuştu..Motoru satıp yerine 250 lik bir scooter aldı ve 2 sene sonra Gs ine tekrar kavuştu..Şimdi benimle beraber hayalini kurduğum İtalya gezisine gelmek istiyor.
    Bazı bayan öğrencilerimde oldu...Scooter alıp beni arayanlar...Anahtarı nereye takıp çalıştırabileceğini bilmeyen erkeklerde vardı...:) İşte burada 5 ders yetmiyor...Ama sorun değil..Yeterki istesinler... Çeşitli markaların çeşitli kursları oluyor..Bence güzel organzasyonlar ama özel ders almaya benzemiyor çünkü kişiye özel ilgi yok..Bence kişilerin seçtikleri motorun karakterine uygun özel dersler almaları çok daha uygun..Belki biraz daha pahalıya mal oluyor ama kişinin becerisindeki zayıflıklara daha çok özen gösteriyor ve bu zayıflıklarının gelişimlerini tavsiyelerle ve uyarılarla geliştirme fırsatımız oluyor...
    Hepinize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederken , geç dönşüm için çok özür diliyorum tekrar tekrar...Bu arada, yardımcı olabileceğim herhangi bir sorunuz yada sorununuzla ilgili bana aşağıdaki numaradan ulaşabilirsiniz.

GSM : 0533 2859275

Kwanch...

ulas bunu beğendi.
  20. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sevgili Abicim aramıza yeniden hoş geldin...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.