Motosiklet Fikralari

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Erdinc.Akbay tarafından paylaşıldı.

1. Erdinc.Akbay

Erdinc.Akbay Misafir

Selam Arkadaslar, motosikletle ilgili fikralari burada paylasalim istedim.

Ilk fikra benden!

SERÇE VE MOTORCU
    Serçenin biri bir bahar günü dalgin dalgin uçuyormus. Biranda farketmiş ki, bir yolun bir metre üstünde uçuyor ve karşıdan da motorsikletli bir adam geliyor. Her ikisi de çarpışmayı engellemek için ellerinden geleni yapmışlar. ..ama
    nafile...Serçe 'çotaaank' diye kaska çarpıp düşmüş.

Şimdi, motorcu sıkı bi hayvansever ya, doğal olarak hemen atlamış motordan; koşmuş serçenin yanına.Serçe baygın yatıyor...Kıyamamış, bırakamamış yolda; almış getirmiş eve.Eskiden kalma bir de kafesi var evde... baygın serçeyi
    kafesin içine güzelce yerleştirmiş.. .yanına da az biraz su, az biraz ekmek koymuş, vurmuş kafayı. Bizim serçe bir müddet sonra ayılmaya başlamıs...Daha tam seçemiyor ortalığı... hafif bulanıklık var yani...Bi bakmıs ki
    etrafinda parmaklıklar, ekmek, su falan var bulunduğu yerde...
    Birden dank etmiş vaziyet : hss. ..tir...laann motorcuyu öldürmüşüz! :D:D

Herkese kazasiz gunler keyifli surusler!

2. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Süper :) Bu alan iyi olmuş bakalım nasıl fıkralar çıkacak. (Tabi Motosikletle ilgili olmak kaydıyla)

3. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    "kro adamın biri galeriye gider ve abi bana bir kavazaki versene der
    adam bizimkinin tipine bakar ve ya kardeşim git işine der bizimki kardeşim parası neyse vereceyiz der adam motoru verir.

bizimki otobana çıkar hızla bir ferrarinin yanından geçerken
    sen hiç kavazaki kullandınmı der ve ferrarideki adam delirir alt tarafı iki tekerlekli bir motor beni nasıl geçebilir der ve gaza basar

hehe diyerek kavazakinin yanından geçer kavazaki sen hiç kavazaki kullandınmı diyerek hızla ferrarini önünden geçer ferrari yeter artık der ve bırakır ferrari yavaş yavaş gider ve ileriye bir bakar kaza kavazaki kaza geçirmiş yanına yaklaşıp şöyle der ya gördünmü bu kadar hızlı gidersen sonu budur der ve kavazakili sinirlenerek şöyle der :

lan kaç defa sordum kavazaki kullanmayı biliyormusun diye
    frenin yerini bulamadım lan":):)

2-Temel motorsiklet kursunu gidiyormus ve çok basarili bir ogrenciymis. Ogretmenleri tam olarak hazir oldugunu belirtmeden once Temel ve arkadaslarina son bir uyarida bulunmak istemiş:

- "Bakin, eğer gece motorsiklet ile gezerken karsida bir ışık görürseniz bilin ki bu baska bir motorsiklettir, dikkat edin."

Temel ehliyetini almis ama 2 ay sonra hocalari Temeli hastanede tüm kemikleri kirik bir halde görmüsler. Sormuslar:

- "Temel ne oldu?"

- "Karsida 2 isik gördüm, aralarindan geceyim dedim." :)

4. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    temel paraya kıyıp goldwing almış almışkende şununla bi avrupa turu yapayım demiş, ingiltereye kadar düşe kalka gelmiş ama bizimki ordaki trafik akışından bihaber olduğu için sağdan ağır ağır ilerliyormuş.. birden bir otobüsle burun buruna gelmiş zor atlatmış ama bir taraftanda kızıp verip veriştiriyormuş, derken bidaha tehlike atlatmış herkes temelin şeridinin karşısından geliyor.. radyoyu açmış ana haber son dakika: spiker: manyağın birisi ters yönde ilerliyor trafikte dehşet saçıyor.. temel: ula ne birisi hepisi hepisi :D

5. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Arkadaşlar devamını bekleriz, çok güzel hepsi birbirinden harika bunların :D:DD

6. erenkocer

erenkocer Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kymco
    arkadaşlar fıkralar çok güzel ellerinize sağlık teşekkürler

7. erenkocer

erenkocer Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kymco
    adam arabasıyla otobanda 260km hız yaparken yanına motorsikletli otoban polisi gelir cama vurarak hız sınırını aştığını işaret eder ve seyir halinde iken ceza makbuzunu yazar camdan adama uzatır ve basar gider adam ertesi gün oto galeriye gider saatte 340km hız yapan araba alır ve oyobana çıkar 260 km hızla giderken aynı polis tekrar yanaşır hız sınırını aştığı için ceza makbuzunu önceki gibi camdan uzatacağı anda adam basar gider ertesi gün adam hastanede hasta ziyareti esnasında otoban polisini görür her tarafı alçıda sorar ne oldu diye polisin cevabı ben sana makbuzu uzattığım da sen basıp gittin bende o anda duruyorum zannedip motordan indim der

8. Erdinc.Akbay

Erdinc.Akbay Misafir

Bu da hem gulduren hem ders veren:

Bir motorcu agabey, motosiklete yeni baslayacak olan arkadasina uzun sure 'aman dogru motor al, ufak hacim ile basla, gidip hemen 600cc'lere 1000cclere bakma bak sonun kotu olacak' diye nasihat verir, ama nafile! En nihayetinde arkadasini hastanede ziyaret etmek durumunda kalir!

Hastaneye gider arkadasini sorar. Hemsire soyle der: beyefendi arkadasinizi taburcu ettik.

Arkadas: oyle mi tesekkurler,

Hemsire: ama siz bence haftaya bir daha ugrayin, arkadasiniz kendi gibi motoru da tamir ettirmis heralde, cikarken yine buraya geldigi motora binerek gitti, cok gecmez yine gelir:) :)

9. oguzhan

oguzhan Kıdemli Üye

Fıkra değil ama yazıp yazmamakta tereddüt ettim bi an.

Bu hikayeyi bize Avustralya'dan Mary Nol gönderdi.
    Kendisine bu hikaye
    için tesekkür ediyoruz.
    Bir kiz ve bir delikanli, bir motosikletin üzerinde
    180 Km hizla
    gidiyorlar ve aralarinda söyle bir konusma geçiyor;
    Kiz : Lütfen yavasla, ben korkuyorum
    Delikanli : Hayir, bak ne kadar eglenceli
    Kiz : Lütfen, lütfen, çok korkuyorum
    Delikanli : Peki, beni sevdigini söyle
    Kiz : Seni çok seviyorum, lütfen yavasla
    Delikanli : Simdi de bana sikica saril
    * Kiz delikanliya sikica sarilir
    Delikanli : Kaskımı alip, kendine takar misin? Basimi çok sikti..
    Ertesi gün gazetelerde söyle bir haber çikti:
    Motorsiklet Kazasi;
    Motorsiklet, fren arizasi nedeniyle, bir binaya çarpti. Üzerindeki 2
    kisiden sadece biri kurtuldu.
    Gerçek ise söyleydi; Yolun yarisinda, delikanli frenlerin bozuldugunu
    anlamis ama bunu kiza belli etmek istememisti. Bunun yerine, kizdan kendisini sevdigini söylemesini istemis ve
    kendisine son defa sarilmasini istemisti. Sonra da kendi ölümü pahasina, kizin kaskı takmasini ve hayatta kalmasini saglamisti.

10. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    hepsıde super elınıze saglık

11. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Hocam bunu bana kız arkadaşımda anlatmıştı. motorcuyuz ya işte geldi internette bişey okudum çok güzel falan dedi bunu anlattı. romantizmin doruklarında tabi kendisi benim cevabım ise galiba biraz ağır oldu. Tabi haliyle ben teknik açıdan baktım ve başladım saymaya;

180 le giden bir motorda değil konuşmak bağırsan zor duylursun. hadi onu geçtim duydu diyelim 180 le giderken artçın nasıl olucakta senin kafandaki kaskı çıkarakta o rüzgar direncinde kendi kafasına takacak. hadi taktı diyelim motorun frenleri nasıl arızalanacak? ön frernle arka fren merkezleri bağımsız. ön fren patlasa arka frenin tutar ikiside patlasa vites küçültürsün yavşlarsın ve en son 1. vitese alıp devir düşünce motoru viteste stop eder durursun.

Tabi bunu duyunca bana iyi bir saydı. sen aşktan ne anlarsın hayatın arabalar motorlar olmuş diye... ama malesef gerçek böyle...

12. erenkocer

erenkocer Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kymco
    HONDA MOTORSİKLET **
    Adamın biri honda motosiklet sürmeyi çok istiyormuş.Bir gün hayalleri gerçek olmuş ve honda motosikletini alıp uzun otobanda sürmeye karar vermiş.bu motosikletle basmışta basmış.Gitmekte olan arabanın yanına yaklaşıp camı eliyle tıklatmış ve gitmekte olan sürücüye abi sen hiç honda motorsiklet kullandın mı demiş.Adamda git kardeşim delimisin demiş ve gaza basıp ilerlemiş.hondayı kullanan adam arabaya tekrar yetişmiş ve tekrar abi sen hiç honda motosiklet kullandın mı diye sormuş adamda tekrar hadi git kardeşim delimisin demiş.Adam tekrar gaza basıp bundan kurtulayım diye düşünürken honda motosikleti kullanan adam büyük bir gürültüyle yol kenarında duran direğe çarpmış ve acı içinde kıvranmaya başlamış.Arabadaki adam bunu görünce durp yardım edeyim demiş.
    Kaza yapan adamın yanına gelmiş.Kaza yapan adam acı çekerek arabadan inip yanına gelen adama sormuş.Abi sen hiç honda motor kullandım mı demiş. Adam şaşkınlıkla neden soruyorsun demiş.Kaza yapan adamda şöyle demiş:Ha bu meretin frenini bulamadımda onu soracaktım.

13. erenkocer

erenkocer Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kymco
    MOTOR TAMİRİ.

Dünyanın en ünlü kalp doktoru De Bakey'ın arabası bozulmuş, arabasını tamire götürmüş. Tamirci arabasının kaputunu açmış ve De Bakey'e dönerek:
    - Size bir şey soracağım: Neredeyse ben ve siz aynı işleri yapıyoruz. Mesela ben şimdi itinayla kaputu açacağım, bir bakışta problemin nerede olduğunu anlayacağım, kapakçıkları temizleyeceğim, gerekirse kabloları, motor yağını değiştireceğim, hatta çok gerekliyse motoru çıkarıp yerine yenisini takacağım! Söylesenize, nasıl oluyor da siz milyon dolarlar kazanıyorsunuz ama ben meteliğe kurşun atıyorum?
    Bunun üzerine De Bakey tamircinin kulağına eğilmiş ve şöyle demiş:
    - Bunların hepsini motor çalışırken yapmayı denesenize!

14. suha

suha Üye

huehueh çok geçerli fıkralar emeğinize sağlık :):):):)

erenkocer bunu beğendi.
  15. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    :):):):):):):) Kadınlar :):):):)

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    NİŞANLILIK DÖNEMİNİN ANLAMI

On iki yaşındaki oğlan, on dört yaşındaki amcaoğluna soruyor:

- Abi ablam yakında nişanlanıyor biliyorsun...

- Yaz sonu nikâh varmış, bizim evde de konuşuyorlardı.

- Ben sana bir şey sormak istiyorum...

- Söyle...

- Bu nişan dedikleri ne? Evde sordum, 'Eh evlenecekler işte' diyorlar ama nişanlanınca ne oluyor, onu anlayabilmiş değilim.

- Hıııım.... Zor soru, bak ben sana bir örnekle anlatayım...

- Dinliyorum.

- Diyelim ki Şubat'ta yarıyıl karnesini aldın, hepsini pekiyi getirdin. Sana bir bisiklet alıyorlar ve 'Haziran'da bütün dersleri pekiyi getir, sınıfı geç, bu bisiklet senin' diyorlar. İşte Şubat ile Haziran arasındaki o süre var ya, bisiklet senin ama binemiyorsun; o süreye 'nişanlılık dönemi' deniyor.

- Haa şimdi anladım, bisikletin var, evde duruyor; sen ona bakıyorsun o sana bakıyor; ama binemiyorsun ta ki sınıfı geçene kadar. Peki dokunmaya izin var mı?

- Vallahi onu ben de tam olarak bilemiyorum; binmek kesin kes yasak da, galiba ziliyle miliyle oynayabiliyorsun!..