Motosiklet Forum Hakkındaki Görüşüm

Konu, 'Sitemiz Hakkında Duyurular' kısmında Carsambali tarafından paylaşıldı.

1. Carsambali

Carsambali Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Okunmadan evvel bunun benim görüşüm olduğunu ve kimseyi bağlamadığını belirtmek isterim. Foruma girdiğimde beni yoran birçok şey görüyorum.

1. Forumda gereğinden fazla kategori var ve bu da konuların akmek kırıntıları gibi heryere dağilmasına neden oluyor. Tüm bir lokma gibi doyurucu olmuyor malesef.
    2. Açılan konu adetlerinin çokluğunu dikkate alırsak genelde tanışma, gezi ve organizasyonlar, ikinci el ilanlar bölümüne yoğulaşılmış.
    3. Bu mesajı bile nereye yazacağım konusunda tereddütte kaldım açıkcası. Motosiklet Forum yazan yerde, forumla ilgili tanıtıcı bilgiler,kurallar ve duyurular olacağını düşünmüştüm.
    4. Haberler, bilgilendirici köşe yazıları, büyük organizasyon haberleriyle açılan bir anasayfa ve orta bölümünde yazılan son mesajların görüntülendiği bir dizaynın olması eminim daha ilgi çekici olacaktır.
    5. Son söyleyeceğim şu ki; diğer sitelerde olmayan ve üyelerini foruma katılmaya teşfik edecek mailler atılmalı. Forum kendini hatırlatır özelliğiyle sürekli aktif olmalı. Bir kere yazan ertesi gün yazdıklarının üyeler tarafından değerlendirildiğini hissetmeli ve daha çok paylaşım için heveslendirilmeli. Yoğun katılım için etkinlikler düzenlenmeli.

Bunlar benim acizane düşüncelerimdir.

Yönetime ve tüm arkadaşlara saygılar.

Turgay, Barış ve ulas bunu beğendi.
  2. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Carsambali kardeşim,forum aslında çok düzenli,ama benim dikkatimi çeken birşey var:
    Genelde üyelerin bazıları araştırmak yerine herşeyi hazır istiyorlar...Aramadan birşeyi bulamazsın ki!!! Konuyu bile nereye yazacağımı tereddüt ettim diye yazmışsın ,halbuki hemen gözünün önünde Öneri/Sorunlarınız diye bir kutu var...Forumda haberler de var,bilgilendirici yazılar da var,organizasyon haberleri de,sadece anasayfadan girip bakmak lazım...Yönetim elinden gelenin fazlasını yapıyor,forumu biraz incelesen göreceksin zaten...;)

3. Carsambali

Carsambali Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Malum sadece motosikletforum.com'a girmiyorum. Yazımın başında da belirttiğim gibi bu benim kendi düşüncem. İstediğimiz konulara fazla aramadan ulaşmak gerekli. İl grupları bile hala oluşturulamamış durumda. Uzun zamandır ne geziler ne de tanışmalar var. Dikkate alınır veya alınmaz bu tercihtir. Ama görünen şey, genelde forum yöneticilerinin ve modülatörlerinin bolca yazdıkları. Halbuki kullanıcıların yazdıkları arasında yöneticilerin yazılarının dikkat bile çekmemesi gerekir. Hala foruma ilk kayıt olduğum gündeki yazıların üzerine yeni yazılar yazılmıyorsa bir eksik var demektir. Belirttiklerim de kendimce tespit edip paylaşmak istediğim iksikliklerdir.

4. Carsambali

Carsambali Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Cevaben birkaç şey yazdım fakat yine hata ve mesajım gitti. Önemli değil. "İşine gelirse girersin gelmezse girmezsin" mantığıyla hareket eden bir yönetim olmayacağını düşündüğümden söyledim fikirlerimi. Yoksa benim için hiç problem değil aslında.

5. A.HAMDİ

A.HAMDİ Organizatör

Motosiklet:
    Kawasaki
    kardeşim hayırdır gerilmişsin biraz.
    bu forum olmasa ben seni nereden tanırdım adını nereden bilebilirdim.
    aceleye gerek yok bazı sıkıntılar olabilir hep beraber bunların üstesinden gelebiliriz.
    sinop tan kocaman sevgiler

Turgay, öner coskuner ve ulas bunu beğendi.
  6. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Değerli Arkadaşlarım,

Şuanda forum taşıma işlemi bitti ve allah nazardan korusun çok hızlı.. :)

Eksiklikler oldukça en iyi şekilde yapacağız yine..

Fikirleriniz için çok teşekkür ederiz.

Amacımızın ve çalışmalarımızın hepsi sizler için en iyi hizmeti vermek için.. Anlayışınız için tekrardan teşekkür ederiz..

Forum hızla büyüdüğü için değişik istekler olacaktır.. Biz yılmadan bu isteklere cevap vereceğiz usanmadan uyumadan ne gerekirse yapacağız..

Murat ve Ben inanın uyku uyumuyoruz.. Bu çalışmalar sonucu çok memnun kalacaksınız..

Teşekkürler

7. Necmi OKAY

Necmi OKAY Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    bu yazıyı motorsiklet kafeye yazabilirdin güzel bir konuya deginmişsin ama bana gore biraz yanlısın var tabi herkesin kendi fikri

8. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Bence bu forum çok güzel.Ben bu forumla tanışdıktan sonra çoğu siteye girmemeye başladım.Çoğu kargacık burgacık.MF'nin resimleri de kategorileri de,yöneticileri de,kullanıcıları da bence gayet düzenli.İnsanın kafasını karıştırmıyor
    İl grup işine gelince.Benim en sevmediğim şeydir.Ne lan o öyle aptalca bir disiplin içinde gruplaşma.Bence böyle daha iyi.Biz gerektiği zaman gerektiği yerde toplanıyoruz.Cumhuriyet Bayramındaki gibi.
    Kategorinin fazla olması da her zaman iyidir.Zaten söylediklerin kendi içinde çelişiyor."Çok kategori var ama nereye yazacağımı bulamadım."
    Ayrıca ben o Hatırlatma maillerine uyuz olurum.Sırf bu yüzden kaç site hackledim sen biliyormusun?Hack sitelerinden 3'ünün adminliğini yaptım sana özelden adresleri atayım.Beni onlara sor bakalım.Sırf bu yüzden başım belaya bile girdi:).

Neyse bence söylediklerin yanlış.Burasının eşi çok az.Hem bu kadar kategori olacak hem de bu kadar düzenli olacak.Ben MF'yle tanıştığıma memnunum.

Kendi ağzınla söylüyorsun yöneticilerle kullanıcıların mesajları aynı derecede diye.Sen hiç yöneticiyle kullanıcının bu kadar iç içe olduğu bir forum gördün mü?

9. Carsambali

Carsambali Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Benim tek duymak istediğim buydu. Sen olduğun müddetçe bu forumda birşeyler olur. Fikirlere saygı duyduğun için tebrikler. :)

10. Carsambali

Carsambali Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hamdi abi gerildiğim felan yok :) Bir insanın olumsuz fikir beyan etmesi nedense agresiflik ya da gerilme olarak algılanıyor. Ben sadece forumun daha iyi olabilmesi için düşündüklerimi sesli söyledim. Herkesin düşünceleri elbette farklı olabilir. Bu demokrasiyi, demokrasi de özgürlüğü getiriyor. Bu forumun da demoktarik bir forum olduğunu düşünüyorum. Bu foruma girdiğime ve seni tanıdığıma elbette çok memnunum. İyiki girmişim, iyiki seni tanımışım. Samsun'dan deniz dolusu sevgiler ;)

A.HAMDİ bunu beğendi.
  11. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Dün, 22:29 (31.10.2008)

Bugün, 20:12 (01.11.2008)

Bravo kısa zamanda büyük bir gelişme tebrik ediyorum.

Bunu söylememin sebebi şu; Ben de daha önce başka bir motosiklet sitesine üye idim ve bu siteye takılıyordum. Üye sayısı o kadar çoktu ki inanamazsınız. Ama sonradan gördüm ki bir sitenin kalitesi üye sayısı ile doğru orantılı değil. Çünkü o sitenin kalitesinin üye sayısının çokluğu veya mesajların çokluğu ile ilgili olmadığını öğrendim. Çünkü üye sayısı arttıkça ve buna göre mesajlar arttıkça hem sitenin kontrolü zor oluyor hemde sitedeki kalitenin düşmesine sebebiyet veriyordu.
    Bu düşünceme de bir olay sebep oldu.
    Bir gün motosikletle ilgili sitelerdeki haberleri gezerken bir sitede motosikletli olarak bizleri ilgilendiren, daha doğrusu korumalarımızı sürekli takmamızla ilgili bir haber gördüm ve bu siteye aynen fotoğrafları ile koydum. Amacım motosikletli olarak ne kadar yol gidersek gidelim sağlığımız için korumalarımızı takmamız gerektiğini vurgulamaktı.
    Ama inanın olay o kadar saptırıldı ki ben daha sonra o haberi alıntı olduğunu belirttiğim halde siteden kaldırmak zorunda kaldım ve o gün bugündür o siteye girmiyorum.
    Motosiklet Forum sitesindeki ciddiyeti ve samimiyeti gördükten sonra şimdi bu siteye takılıyorum. Ve iddia ediyorum ki motosiklet siteleri içinde en ciddiyetli ve samimi Motosiklet Forum'dur diyorum. Tabi bu benim naçizane düşüncemdir.
    Tabi ki her güzelin bir kusuru olduğu gibi bu sitenin de bazı kusurları olacaktır. Bu kusurları da biz üyeler yöneticileri uyararak gidermeye çalışacağız.
    Unutmayın ki hiçbir insan kusursuz değildir.
    Bu vesileyle yöneticilere ve ilgililere bu sitenin bu ciddiyet ve samimiyet çizgileri doğrultusunda devam etmesi hususunda daha dikkatli olmaları temennisiyle saygılar sunuyorum.

12. öner coskuner

öner coskuner Site Müdavimi

Motosiklet:
    Suzuki
    Ilhan abi,eline koluna düsüncelerine saglik.
    Sanirim forumumuzun ne kadar ayricalikli ve ciddi oldugunu daha iyi belirtilemezdi.
    Motorsiklet sevgisi bu forumda bulusmamizin sebebidir.
    Tüm forumdaki arkadaslarimiza saygi ve sevgiler.....
    Bu dünyada kusursuz hic birsey ve kimse yoktur.

Turgay, İlhan.Aydınlıoğlu ve ulas bunu beğendi.
  13. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Bu güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederiz İlhan abicim...Motorsiklet Forum olarak,kurallara bağlı kalarak ve kimseye ayrıcalık tanımadan,kaliteden taviz vermeden,saygı ve sevgi ile kocaman bir motorsiklet sever ailesi yaratmak ve korumak amacı ile yola başkoyuldu ve devam ediyor...Eksiklikler varmı,mutlaka var heryerde olduğu gibi,çünki hiçbirimiz mükkemel değiliz...Çok güzel tasarlanmış bir site yaparsınız ama içinde güzel insanlar olmadığı zaman o güzellik sadece göreceli olarak kalır ve zaman ile yok olur gider...O yüzden herkesi aramıza almayarak,huzuru,saygıyı ve sevgiyi koruyarak sizler gibi güzel insanlar ile tanışmanın ve güzel şeyleri paylaşabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz...MF ailesi çok güzel bir aile,daha da güzel ve keyifli olabilmesi için çalışmalar devam ediyor...Siz mutluysanız doğru yoldayız demektir,doğru yolda isek ne mutlu bize...
    Tüm MF ailesine Sevgiler-Saygılar

14. A.HAMDİ

A.HAMDİ Organizatör

Motosiklet:
    Kawasaki
    sağolasın koçum
    işte bunun için sizleri seviyorum aferin

Turgay, Carsambali ve ulas bunu beğendi.