Motosiklet ibreniz

Konu, 'Motosiklet ve Trafik' kısmında onur devrim tarafından paylaşıldı.

1. onur devrim

onur devrim Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba
    Motosikletniz varsa ibreniz kaç yada şöyle sorsam sizin motor kaç basıyor ve sizin en yüksege çıktıgınız max hızınız kaç km?
    Vede max hızınıza nerede çıktınız (semt,bölge,otoyol adı) Yani toplan 3 sorum var siz degerli Motosiklet forumcularına...

1.Motorunuz kaç km hız yapabiliyor?
    2.Sizin çıktıgınız max hızınız?
    2.Max hızını nerede gerçekleştirdiniz?

2. Mehmet KAPLAN

Mehmet KAPLAN Üye

Motosiklet:
    Honda
    CBR600F Kadran 288km. Yapılan son limit 272km
    Saygılar

İzmirella ve onur devrim bunu beğendi.
  3. Alper KOCABAŞ

Alper KOCABAŞ Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    ER6-F İbre 220 - Yaptığım Hız 220 hız denemesini otoyolda gerçekleştirdim tabiki şehir içinde hız yapmak çok tehlikeli

İzmirella ve onur devrim bunu beğendi.
  4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu soruyu sormanın sebebini sorsam

İzmirella bunu beğendi.
  5. onur devrim

onur devrim Yeni Üye

Yüklü bir trafik cezası kilitliycem o yüzden :)
    Şaka bir yana benim motorum yok olanlar nekadar hız yapıyor diye merak ettim sadece.

İzmirella bunu beğendi.
  6. İbrahim Gülenç

İbrahim Gülenç Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    YBR 125 ibre 140, otobanda en fazla 118 km/h süratine çıktım.

7. hamdi gundogdu

hamdi gundogdu Üye

Motosiklet:
    Kymco
    bu site böle şeyleri pek kaldırmaz ha :D 125 yaptım 125 cc kymco ile ama bayır aşşağıya :D

8. oguzhan

oguzhan Kıdemli Üye

Bencede yanlış sitedesin bu soruyu sormak için az sonra Şenol abim saymaya başlayacak sana :D

9. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Honda CBR 125R, bir kere otobanda yokuş aşağı 120 km, motorun rodaj sonrası limitini sınamak için :D

Bence de çok gereksiz bir konu...

10. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    geçenlerde maşukiye gezisine giderken gsr 600 le yani kendi motorumla 264 ü aşamadım ben sana bir soru sorayım sen koşarak kaç yaptın arkadaşım hız merakın varsa al bi makina görelim senide:):):):)

11. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    motosiklet ibrelerini netten araştırıp bakın.3 aşağı 5 yukarı size cevap verir.

12. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

ibreniz kac, saçma ve gereksiz bir soru,çokmu önemli kacla gittigimiz, sürat olmayan kısmı ayrı,bu mantık insanda oldugu müddettce kaza ona yakındır,sürati seviyosan ilgi alanın buysa kusura kalmayın kaza size yakın,dost yüze söyler,motosiklet demek sürat demek deyil,diyenlerin de kazaya yakın olduklarını unutmasın,ben buyum agırda konusurum gerektiginde,

13. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Benimde YBR 125 - 140 ibre var 120 km yi gördüm..

14. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Şimdiki motorum 600RR ama kadran dijital ilk açılışta 200küsuratlı bir rakamdan düşüyor ama kaç olduğuna hiç bakmadım. Yaptığım max sürat ise 110 bu motorla. :D Anca ne yapayım o da temde servisten eve getirirkendi.Ama eski motorum Honda Silverwing 600 ve suzuki burgman 400 idi Silverwing kadran yanlış hatırlamıyorsam 200-220 gibi bir şey yaptığım max sürat 190 Otobanda eğimli yolda.Burgman kadran 160 Max sürat gene 160 Yani ibre sonu eğimli yolda ama Burgman ile ibre sonunu uzun süre gitmemek gerektiğini çok acı tecrübelerle öğrenmiştim.Yaklaşık 2500tl falan mal olmuştu bana.Kaza değil yanlış anlamayın :D motor ölmüştü içinde yağ kalmamış ve piston krank ne varsa değişmişti...Fakat max sürat görmek istiyorsan youtube de y2k yaz eğer görmediysen gördüklerine inanamayacaksın :D 400Km net hızdan bahsediyorlar da anlamadığım fizik kanunlarını nasıl sağlıyorlar o hızda bence yerden kesilir motor...Zaten taş çatlasın kaç kilodur ki?

Ömer Kırcaer abime de abi dedim ama fotoda gördüğüm üzre heralde benden büyüktür...Hem son derece katılıyorum hemde katılmıyorum.Katılıyorum motor demek sürat değildir kesinlikle normal bir trafik içerisinde altında Hayabusa bile olsa ibre sonu görmeye çalışmak intihar etmektir.Ama sürati sevmenin şekline göre durum değişir.Bende seviyorum bu yüzden tam bir moto gp hastasıyım ayrıca f1 ede takılıyorum ve y2k yada Hayabusanın naked turbo edition mu öyle bir şeyini görmüştüm bunların gibi özel tasarımların yaptıkları şovları izlemeye bayılıyorum ama normal sürüşte kesinlikle bu süratleri denemiyorum yukarda tecrübelerimi anlattım ama illaki motorumun gücünü merak edip bir kez denemek isterim.Riskli olabilir sadece bir kereye mahsus sınırına bakmak isterim 600RR ada bakacağım belki 6 ay sonra belki bir sene sonra tam hakim olduğum zaman ama kesinlikle trafik içinde de sürati seviyorum demek değil bu ?Yada sürati sevmek kötümüdür bence değildir.Nasıl kullandığınız önemlidir.Arkadaş ne amaçla sordu bilmiyorum fakat motorum yok dediğine göre sanırım merak hususunu tatmin için bir soru sormuş kötü yanı ne peki_?Ben yukarda yazdığım tecrübelerin birinde eşim çok rahatsızlanıp hastaneye kaldırılmıştı ona yetişmek için çeşmeden dönüyordum ki zaten motor dayanmadı 190 gördüğümde makinayı denemiştim bir daha da asla o hıza çıkmadım gene çeşme otobanı gece saat 2 de hafta içi denemiştim ayrıca yaz sezonu bitmişti (O mevsimde o saatte o yol bom boş olur sanırımda hiç araçla karşılaşmadım) :D saygılarımla.

Dip Not:600RR'ı da deneyeceğim dedim ama motorun sınırını bilmiyorum benim sınırlarımın çok üzerinde ise sanırım kendi sınırımı deneyecek de olabilirim :D

15. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bir yerde yazmıştım burda da yazayım.Sana fikir verebilir
    Motocu
    Kadrana bakan adamı
    kaç baısıyon diyen adamı
    kaç para diyen adamı sevmez.

Bu aptalca soruları soranlara cevabım sana ne olmuştur hep.

Özüm Bekdeşer ve ibrahim aras bunu beğendi.
  16. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bir yerde okumuştum motor efendi işidir diye bir yazı sanırım bir abimizin profilinde ki imza böyle idi :D Efendi insanlar her daim hoşgörülü asil tavır ile ve gayet olgunluk göstererekten karşısındakini hakir görmeden her tür soru ve tartışmaya saygınlık katarak kendilerini toplumda sevdiren insanlardır...Bizler böyle mi olmalıyız yoksa sorulara agresif tavırlar ile yüz çeviren insanlar olup karşımızdakileri mi dışlamalıyız.Bu da motorcuların toplum içinde anti pati yaratmasına,trafikte sık karşılaştığımız magandalar olarak bence bize geri dönmesine sebep olmaz mı?Birini yada bir soruyu sevmeye biliriz.Ama sorulduğu ortam ve soruş şekli bence önemlidir.Bunun motorcu olmak ile değil kendi öz yapınız ile ilgisi vardır.Soru soran arkadaşımızın sorusunu ve merakını gayet normal karşılıyorum.Sokakta yanınızdan geçen bir çingene abi kaç yapıyor bu derse bende ne cevap veririm ne de ona sempatik bakarım ama aramıza aldığımız kişilerin o çingenelerden farkı olduğuna inanıyorum.En azından aramızdalarsa farkı olmasa dahi onlarda ki bu farkın bizler tarafından yaratılabileceğine inanıyorum...

Hız ve aşırı sürate gelince yukarda da yazdım tekrar kısaca özetliyorum.Sürat kişinin kendi komplexlerini tatmin için kullandığı bir şey ise buna bende karşıyım.Trafik oyun değil ve hepimiz can taşıyoruz.Ama bir show ve görsel eğlence olarak bence çok zevkli ister profesyonel olun bu uğraşın içinde yer alın,ister izleyicisi olun.Bu zevk olmasa idi Formula 1 gibi Milyar dolarların döndüğü bir pazar neden olsun,Moto GP neden bu kadar tutulsun.Adamın biri kalkıp nakliye helikopterinin motorunu iki tekerli bir araca neden monte etsin?Sürat görsel bir şov ve eğlence olduğu sürece bence zararsızdır.Kendim 600RR ile yaptığım max süratı yazdım işte ama kaç yapabileceğini merak ediyorum.Her daim o sürati deneyeceğim anlamına gelmez ki bu...