Motosiklet jant boyama ?

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Ekrem Kalafatoglu tarafından paylaşıldı.

1. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar ben motoruma bıraz renk katmak ıstıyorum o yuzden jantlarımı boyayım dıyorum
    Motorun rengi kırmızı bende jantları sut beyazına yada altın sarısına boyamayı duşunuyorum en uygun renkler bunlar gıbı geldı ama jant boyamayla ılgılı pek bır bılgımde yok genelde tekerlegı yerınden çıkartıp oyle boyayın dıyolar ama ben onlarla uğraşmıyayım dıyorum dırek hertarafını kapatsam oyle zımparalayıp boyasam ne gıbı bır sakıncası olur ?
    yada dışarda bır ustaya boyatsam nekadar malıyetı olur bır bılgısı olan varsa ıyı olur
    Birde bukonuda ıyı bır bılgısı olan varsa tek tek hangı aşamaları ızlemelıyım hangı boya markasını kullanmalıyım puf noktalar nelerdır dıkkat edılmesı gerekenler vb. konularda yardımlarınızı beklıyorum

2. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    her tür boya işlemi için söyleyeyim ben. Tamamen yerinden söküp tozsuz bir ortamda bir anda eşit boya atarak boyamalısın. Olduğu yerde olacak iş değil.

3. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    ekrem öncelikle gökhan 'ın dediklerine katılıyorum.cantı söüceksin temiz sitabil bir ortamda toz pislik olayan yerde işin erbabına yaptırıcaksın.maliyet olarakta gecen sene hyosung gt250 nin cantlarını 120 tl ye boyattık altın sarısı çok güzel oldu hiç bir sorunda yaşanmadı.

4. Ekrem Kalafatoglu

Motosiklet:
    Honda
    En iyisi ben bulabılırsem işin erbabı olan birisine boyatayım kendım uğraşmıyayım ozaman
    Bu arada onur abı hyosung un jantlarının boyanmış bır resmı varmı bir bakayım nasıl olmuş :)

5. Serkan 06

Serkan 06 Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Ekrem , Ankarada bu işleri yapan samimi bir ustam var. İstersen yardımcı olabilirim

6. Ekrem Kalafatoglu

Motosiklet:
    Honda
    Çok iyi olur ben kesın kararımı vereyım sana özelden yazarım yada telefonundan ulasabılırsem telefonun var bende ararım

7. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    ekrem foto arşivime bir bakayım olması gerekiyor eğer yoksa bile pazar günü motru alıcam arkadaşımdan fotosunu çekip sana yollarım yada burada paylaşırım

8. Serkan 06

Serkan 06 Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    İstediğin zaman arayabilirsin