motosiklet kazası bizzat geçirdim

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Murat DEMIR tarafından paylaşıldı.

1. Murat DEMIR

Murat DEMIR Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba,

size yaşadığım bir olayı anlatacam ve yardımlarınızı rica edicem..

daha geçen perşembe kanuni tiger 250 s aldım hersey yolunda gıbı gozukuyodu kı ertesı gun benzın akıttıgını anladıgım ıcın bayıye gıttım ufak oldugunu soyledıklerı sorunu cozdukten sonra motorsıkletten bır surtunme sesı geldıgını de belırttım. normal oldugunu soyleyıp benı ugurladılar. ne varkı o gunun aksamı iş saati donusunde (11:30 gece) E-5 te seyrederken ansızın lastık patlıyo ve arkamdakı arkadasımla beraber uzun sure kontrolu saglamaya calıssamda kendımızı yerde buluyoruz ve metrelerce suruklenıyoruz. sukurler olsun kı ıkımızde de kask ve koruyucular oldugu ıcın sadece kolumuzdakı surtunme yaraları ve dıger sıyrıklarla kırık cıkık olmadan atlatıyoruz ve yıne suıkurler olsun kı arkada seyreden trafık kaza anında ilahı sekılde yok olmus ve bız suruklenırken bır de ezılme tehlıkesı atlatmısız..

sonra motosıkletı ıncelıyorum kı surtunme dedıgım olay buna neden olmus oyle kı yan lastık motorun parcasına surte surte erımız paercalanmıs tabırı caızse parmagımızı sokabılır hale gelmıs. sizin alıcanız ayıplı mal uretım hatası kaynaklı gecırdıgım ölum tehlıkesı...

bu konuyla ılgılı neler yapabılırım. tazmınat davası acmayı kafamdan gecırıyorum ama zaman aleyhımıze ıslıyor mu acaba hastane raporu vs mevcut hatta sahıt de mevcut... olay gecen cuma oldu ben 1 haftadır rapourluyum ancak ılgılenebılıyorum gercekten tam olarak ne yapma gerektıgını bılmıyorum. mahkeme içinde ayrı bır butce gerekecegı ıcın kararsızım..

tavsıye ve yardımlarınızı beklıyorum..

avcılarda ıkamet edıyorum...
    ismım Murat..
    şimdiden tşk

2. Ferhat Taskın

Ferhat Taskın Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Murat arkadaşım çok büyük geçmiş olsun daha büyük şeylerde olabilirdi onun için buna şükür,

Gerçekten Bu yüzden Oldu Diyorsan Bence Bir Bilir kİşi Sayesinde Kazanın Sebebiyetini
    Resmi Kayıtlara Geçirebilirsen En Azından Motosikletinde Oluşan Hasarı Firmaya Yükleyebilirsin...

Ayrıca Bu Olay Hafife Alınacak Birşey Değil; Allah Korusun Ölümle Bile Sonuçlanabilirdi...!!
    Onun İçin Sonuna Kadar Arkasında Dur........

Çok Büyük Geçmiş Olsun Arkadaşım..

3. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Çok geçmiş olsun arkadaşım,bende Ferhat arkadaşıma katılıyorum,hakkını sonuna kadar ara,hayatımız okadar ucuz olmamalı çünki...:mad:

4. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    çokgeçmişolsun arkadasım bencede bilirkişi raporu şart onunla firma hakkında şikayette bulunabilirsin şahitle olacagını zannetmem

5. Ferhat.Ulucan

Ferhat.Ulucan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Çok geşmiş olsun kardeşim.
    3 kuruş fazla para kazanabilmek adına, sorumsuzluk had safhada.

6. thereddevil

thereddevil Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    geçmiş olsun arkadaşım dava açmalısın bence.bu olay basit bir şey deil. normal dedikleri hata yüzünden ölecekmişsin allah korumuş.dava açmazsan senin gibi mağdur olabilir diğer insanlar da:(

7. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Geçmiş olsun arkadaşım Allah beterinden korusun davandan vazgeçme sonuna kadar devam et insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı.

Bu arada kendi başına bişey yapma bu konularda tecrübeli bir avukata danışmanda fayda var.

8. Ertan.Derinay

Ertan.Derinay Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hani derler ya verilmiş sadakan varmış gerçektende öyle, büyük geçmiş olsun bence ucuz atlatılmış bir kaza, tabiiki hakkını sonuna kadar aramalısın, prosedürü bilen arkadaşlar mutlaka yardımcı olacaklardır, bildiğim kadarı ile aramızda avukat olan arkadaşlarda var. Kötü bir giriş oldu ama yinede aramıza hoş geldiniz kazasız belasız sürüşler diliyorum.

9. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Öncelikle bir avukata danışmalısınız, avukat dava açabilmek için gerekli olan belgeleri toparlayabilirmi ona bakıcaktır, eğer deliller tazminat davası vs. davaları açmaya yetiyor ise hiç durmayın yüklü tazminat davasını hemen açın..

Çok geçmiş olsun, geçirdiğiniz kaza ölümle sonuçlanabilecek bir kaza türü.. verilmiş sadakanız varmış diyorum ;)

Bir sorum olacak kanuni servisine gittim dediniz, bakım yaptıktan sonra size fatura vb. bişey kestiler mi?

10. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    çok büyük geçmiş olsun murat bey kazada kaza raporunu tutmuş olman gerekiyo olabilir belliki motorsikletteki bi özür yüzünden kaza geçirmişsin(lastik aşınması)bence peşini bırakma sanada birşey olabilirdi.

11. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    cok gecmıs olsun murat kardesım ALLAH tekrarından korusun herkese kazasız belasız surusler dılerım

12. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Gerçekden büyük geçmiş olsun.Burada bayinin oldukça suçu var gibi.Böylesine basit bir hatayı sanırım kim incelese fark ederdi!Demek ki hiç incelemeden size yok bişey her şey normal diyerek avuttular.Malesef Türkiyede kar marjının oldukça iyi olması ve son 2-3 yıldırda artan talep karşısında neredeyse bakkaldarda bile motor satılmaya başlandı(Çinliler).Evet beyaz eşyacısından tuhafiyecisine kadar her yerde görmek mümkün motorsiklet.İşte bu yüzden de motorsikletin M sinden anlamayanlar bu işlere el atınca böyle şeyler oluyor.Eğer gerçek bi usta görseydi bu motoru sanırım bu başına gelen üzücü olay hiç yaşanmazdı...Tekrar geçmiş olsun Allah daha büyüklerinden korusun....