Motosiklet Kazası Yaptım, Anlatıyorum

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Feyyaz Ustaer tarafından paylaşıldı.

1. Feyyaz Ustaer

Feyyaz Ustaer Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bir ay önce yaptığım motosiklet kazasını bir yazı dizisi halinde anlatmak istedim. Pek fazla takip eden yoktur aslında aşağıda linkini verdiğim blogumu; buraya koyarak en azından biraz daha fazla kişinin yazdıklarımı okumasını istedim.

http://www.sekerliyogurt.com/2010/08/09/motosiklet-kazasi-yapmak-vol-1/

2. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    leader öncelikle foruma hoşgeldin..ama forumumuzun kuralları gereği kendini tanıtan bir konu açman gerekli..gerekli linkler imzamda mevcuttur..

3. oktay.selvi

oktay.selvi Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    üşenmdim okudum.
    bence olayın kazayla pek ilgisi yok.alkollü motosiklet kullanıp, korumasız ve kasksız yola çıkıp canı yanan birçok arkadaşın hikayesine benzer bir durum var.
    sana geçmiş olsun.ama ben buna "kaza" diyemiyorum pek:(

4. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Dehşet içinde okudum. Alkol - Korumasız kullanma - Gece görüş olmayan yolda hız yapma - birlikte yol yaptığı arkadaşlarının ehliyetsiz olması ... Diyecek bir şey bulamıyorum. Tüm üyelerimizin okumasını öneririm. Ha tabi arkadaşı tenkit etmemek de lazım. Sanırım buraya bu yazıyı "azar" işitmek için değil bu tür davranışları yapabilecek diğer sürücülere "misal" olması için yazmıştır. Geçmiş olsun. Kalıcı bir durum olup olmadığını da merak ettim açıkçası.

Barış bunu beğendi.
  5. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Demekki hiç seveniniz yokmuş, demekki hayatta hiç beklentiniz yokmuş diyorum sadece . Çok geçmiş olsun ama insanın gercekten bu sekilde alkollu ve korumasız motora bnmesi aklıma baska birsey getirmiyor. Yazık.

6. Çağlar KARA

Çağlar KARA Üye

dostum sen intihar etmişsin resmen. Sadece vaktin gelmemiş en azından kaskını takmalısın başına. bir sondaki kazada böyle şanslı olmayabilirsin

7. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    leader konuyu kilitlemedim bilerek yaşamış olduğun yazıda ya yapılacak yorumları merak ettiğimden dolayı ama şu anda kilitliyorum bir daha ki foruma girişinde lütfen kendinide tanıt !!! tekrar dan geçmiş olsun..haa bir daha intahar edeceksen motorla değilde bir silah alıp intahar et arakdaşım tamam mı ??

DOGAN AVCI, Şenol SEL ve ahmet atay bunu beğendi.
  8. Feyyaz Ustaer

Feyyaz Ustaer Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Geçmiş olsun diyen arkadaşlara teşekkür ediyorum öncelikle.

Ancak bu yazıyı yazma sebebim, yukarıda da söylendiği gibi alkollü araç kullanımı ve sonrası hakkında ibret alınmasıydı.

Ben 18 yaşındayım. Bir hata yaptım ve sonucunda hayatım boyunca silemeyeceğim fiziksel izler ile bu olayı atlattım. Yazıda da bahsettiğim gibi tek istediğim, hayatımın en acı dolu hikayesini, ilerde daha iyi hatırlayabilmek için yazıya dökmekti. "Ben bunları yaşadım bakın, bana acıyın, bana destek olun" falan gibi bir derdim yoktu.

Azarlamanızı da yersiz ve yakışsız gördüğümü belirteyim. Yine de sağolun.

İyi günler.

9. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    geçmiş olsun arkadaşım. herkezin başına gelebilir bir durum . neden ise eğitim ... ama önemli olan bu hataları tekrar etmemektir.

10. Feyyaz Ustaer

Feyyaz Ustaer Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Elbette haklısınız. Sağolun.

Bu arada koruma olarak sadece kask vardı bende. Onu da belirteyim şimdi.

Bunun yanında forumda yönetici bir beyefendi "sen bu utanç verici olayı bir de anlatıyor musun" şeklinde bir şeyler yazdı özel'den; ben utanç verici bir şey göremiyorum. İbret alınası bir şey anlattığım için de mutluyum şu anda. Bunları okuyan insanın korumasız ve alkollü motora bineceği varsa da binmez artık. Bir foruma daha girdim bu yazıyı, motosiklet almayı düşünen arkadaşlar varmış, bir kez daha düşünmelerini sağladım bu konuyu.

Ve bunun haricinde, zaten söylenilen şeylerin ben de farkındayım şu an. Ölsem bu kadar acı çekmezdim. Tek bir dikiş izi olmayan yüzünüzde 8 dikiş ile kalakalmak ve her sabah o izleri görerek bu olayı hatırlamak kadar kötü bir şey yok. Çok düşüncesiz olabiliyor bazen insanlar, şu an onu görmüş bulunuyorum bu forumda ve şaşkına döndüm açıkçası.

11. Feyyaz Ustaer

Feyyaz Ustaer Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bakın hala hakaret ediyorsunuz. Forumdaki rütbenize bile yakışmıyor. Salakoğlu salak diyemezsiniz siz bana, dikkat edin üslubunuza, yoksa ben de bozacağım ağzımı.

Yaratılışımızdan bahsedip duruyorsun sürekli. Hatasız Kul Olmaz diye bir şey hiç mi duymadın? "Bu kadar söyleniyor ediliyor" diyeceksin muhtemelen ama adı üzerinde "hata". Bunu idrak edemeyecek durumdasınız şu an, yaşınız benim iki katımdan daha fazla, avatardan tahmin ettiğim kadarıyla.

30 km ötedeki bir beldeye gittik. Orada kalacak durumum yoktu. Taksiye verecek param da yoktu. O yüzden motora atlayıp döndük, hata ettik.

Ayrıca alkollüyken, düzgün kararlar verilemeyeceğini de hesaba katamayacak kadar düşüncesizsiniz. Aptal demiyorum bakın. Salak da demiyorum. Gerizekalı da demiyorum. Salakoğlu salak hiç demiyorum.

Üslubunuza dikkat edin, bir büyüğüm ve forum yöneticisi olarak. Size bunun dersini ben vermek istemezdim ama iflah olmuyorsunuz. Üslubunuzu düzeltmek yerine devam ediyorsunuz aynı şekilde beni azarlar tarzda konuşmaya.

Ve son olarak, son özel mesajıma cevap vermediğinizi hatırlatmak isterim.

Edit: Ben sizin beyanınıza saygı duyduğum için hala ısrarla ve sabırla şu üslup ile yazmaya devam ediyorum. Ve yazdığın şeylere de tek yorumum "insanlıkta nasibinizi almamışsınız" olmuştu, ilk 2 mesajımda sadece bunları yazmıştım size; son kez bunu da hatırlatayım.

12. Feyyaz Ustaer

Feyyaz Ustaer Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Salakoğlu salak kısmı geçen bölümdeki ufak iğneleme durumunun herkes farkına varabilir. Kelime oyunlarına hiç gerek yok.

Bunun haricinde özelden yazdığınız şeyleri de ifşa etmek istemiyorum. Aptal ve salak dediğiniz üstteki mesajınızda da gayet güzel gözükmekte.

Onun haricinde emin olun ders vermek nedir bilmiyorsunuz. Siz şuan bana ders değil ayar vermeye çalışıyorsunuz.

Benim size söylediğim tek şey, söylediğiniz şeylerin öncesinde bir geçmiş olsuın diyebilirsiniz demekti. Ki böyle de dedim. Sizin söylediğiniz şey ise, "ben alkollü kaza yapan kimseye geçmiş olsun demem hatta beter ol derim, arkadaşlarıma da böyle yaptım" oldu. Ben hiçbir şeyin derdinde değilim şu an. Sadece bu sözünüz üzerine, insanlıktan nasibinizi almadığınızı söyledim ve savunuyorum.

Onun haricinde gördüm ki üslubunuz böyle anlaşılan. Diğer forum mesajlarınızda da aynısınız. Sizi böyle kabul etmişler, ben de ediyorum. Dert değil.

NEyse uzatmayacağım. Yorumlarınız için çok sağolun. Bana kazadan daha güzel bir ders verdiniz, insanlık dersi verdiniz.

Edit: Son 3 mesajımda cevap verdiğim şahıs mesajlarını sildiği için benim mesajlar da öksüz kalmış, ama olsun ben yine de silmiyorum.

13. dayanc

dayanc Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    aileni hiç düşünmedinmi?

14. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Yazıyı okuyup feyz alacak arkadaşlar için bu başlığın değerli olduğunu düşünüyorum. İnsan oğlu hata yaparak büyüyor ne yazık ki. Bunlardan ders çıkarmak insan olmanın şartlarındandır. Umarım blog'unu okuyanlar senin düştüğün hataya düşmeden önce bu davranışlardan des çıkarırlar. Tekrar geçmiş olsun.

Ziya Çerezci bunu beğendi.
  15. Feyyaz Ustaer

Feyyaz Ustaer Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Düşündüm...

16. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    arkadaşlar konuyu neden uzatıyorsunuz !!! kardeşimiz zaten yaptığı hatanın farkında ve itirazda etmiyor..lütfen konu gereksiz yere uzamasın rica ediyorum..

17. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    herkes hata yapabilir ... arkadaşımız şans torbasından yemiş birdahakine daha düşünceli davranır böylelikle hem sevdiklerini düşünmüş olur hem kendini

18. Umur.Arsoy

Umur.Arsoy Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Sevgili Feyyaz;
    Öncelikle başından geçen bu kötü tecrübeden dolayı için geçmiş olsun. Ayrıca kendi adıma bu tecrübeni bizlerle paylaştığın için, motorla alkolün böyle sonuçlar doğurduğunu çoğumuz bilsekte bize bunu tekrardan hatırlattığın için teşekkür ederim.

Evet yazını ilk okuduğumda ben de bu nasıl bir düşüncesizlik, insanın kafasına silah dayayıp tetiği çekmesinden farkı yok dedim, sana ve motorun tehlikeli bir taşıt olarak irdelenmesine sebebiyet verdiğin için sana epey kızdım.

Senin bu anlattığın utanç verici bir olay değil, zamanında yaptığın ve bedelini hiçbir arkadaşımızın başına gelmesini istemediğimiz bir bedelle ödemişsin... Bunun pişmanlığınıda zaten dile getirmişsin, hepimiz biliyoruz ki bu seni salak veya aptal yerine koymaz arkadaşım kafana takma. Sonuçta senin vermek istediğin mesaj belli...

Bazıları yaşadığı olaylarla ibret olur, bazıları da bu olayları analiz eder ibret alır..Bu konunun amacının da ibret almak, bilinen gerçekleri hatırlamak olduğunu düşünüyorum.
    İnsanları da bazı hataları ve doğuracağı sonuçları düşünmeden hareket ettikleri için (özellikle de pişmanlığını dile getirip hatasını anlamışsa) bu derece salaklıkla itham etmekte bu foruma yakışmıyor !